product-image
Loper 2 mg 10 tabletek
5.84 zł

Loper 2 mg 10 tabletek


Brak ocen

Producent
Sun-Farm

ul. Dolna 21 05-092 Łomianki

Pojemność
10szt
Postać

Dostępny, wysyłka w 24h.

minus

ilość

plus
5.84 zł

Dostawa za 0 zł
Metody płatności i dostawy
Zamów i opłać do 13:00, odbierz w waptece w 1h.

Opis

Loper 2 mg to produkt leczniczy wskazany w objawowym leczeniu ostrej i przewlekłej biegunki.

Skład

Substancją czynną leku jest loperamidu chlorowodorek. 

1 tabletka zawiera 2 mg loperamidu chlorowodorku.

Pozostałe składniki leku to: skrobia kukurydziana, laktoza jednowodna, magnezu stearynian. 

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub wg zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Ostra biegunka: początkowa dawka - 2 tabletki dla dorosłych i 1 tabletka dla dzieci, a następnie 1 tabletka po każdym kolejnym luźnym stolcu.

Przewlekła biegunka: początkowa dawka - 2 tabletki na dobę dla dorosłych i 1 tabletka na dobę dla dzieci, tę początkową dawkę należy zmodyfikować aż do momentu uzyskania od 1 do 2 normalnych stolców na dobę, co zazwyczaj osiąga się poprzez stosowanie dawki podtrzymującej wynoszącej od 1 do 6 tabletek na dobę. 

Dawka maksymalna w ostrej i przewlekłej biegunce - 8 tabletek na dobę dla dorosłych i dzieci.

U dzieci dawka leku musi być dostosowana do masy ciała (3 tabletki/20 kg masy ciała/dobę) - jednak nie więcej niż 8 tabletek na dobę.

Działanie

Substancja czynna loperamidu chlorowodorek zmniejsza perystaltykę jelit, wydłuża czas przechodzenia treści pokarmowej przez jelita, ponadto zwiększa spoczynkowe napięcie zwieracza odbytu, jednocześnie zmniejszając natychmiastową potrzebę wypróżnienia. 

Wskazania

Lek Loper wskazany jest w objawowym leczeniu ostrej i przewlekłej biegunki. 

U pacjentów z wytworzoną przetoką jelita krętego lek Loper może być stosowany w celu zmniejszenia liczby i objętości stolców oraz zwiększenia ich konsystencji.

Kiedy nie stosować leku Loper

Jeśli pacjent ma uczulenie na loperamidu chlorowodorek lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.
U dzieci w wieku poniżej 6 lat. 
Jako leczenia zasadniczego: u pacjentów z ostrą czerwonką, która charakteryzuje się obecnością krwi w kale i wysoką gorączką, u pacjentów z ostrym rzutem wrzodziejącego zapalenia jelit, u pacjentów z bakteryjnym zapaleniem jelita cienkiego i okrężnicy spowodowanym chorobotwórczymi bakteriami.
W przypadku, w których należy unikać zwolnienia perystaltyki jelit z powodu możliwego ryzyka wystąpienia ciężkich powikłań, w tym niedrożności jelit, rozszerzenia okrężnicy i toksycznego rozszerzenia okrężnicy. Stosowanie leku Loper należy natychmiast przerwać w przypadku wystąpienia zaparcia, wzdęcia brzucha lub niedrożności jelit.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Często występujące działania niepożądane (występują u 1 do 10 na 100 pacjentów): ból głowy, zatwardzenie, wzdęcia i nudności, zawroty głowy, wzdęcia, zatwardzenie i nudności oraz bóle i zawroty głowy. 

Niezbyt często występujące działania niepożądane (występują u 1 do 10 na 1000 pacjentów): zawroty głowy, suchość w jamie ustnej, ból i dolegliwości w obrębie brzucha, wymioty, ból nadbrzusza oraz wysypka, ból głowy, bezsenność.

Rzadko występujące działania niepożądane (występują u 1 do 10 na 10000 pacjentów): zwiększenie obwodu brzucha, zaburzenia układu odpornościowego, zaburzenia układu nerwowego.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania.
Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25 oC.

U pacjentów z biegunką, szczególnie u dzieci może wystąpić odwodnienie i nadmierna utrata elektrolitów. Dlatego w czasie biegunki należy przyjmować większą niż zwykle ilość płynów, aby uzupełnić te niedobory.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Szczególnie ważne jest poinformowanie lekarza lub farmaceuty o przyjmowaniu: rytonawiru, chinidyny, desmopresyny, itrakonazolu lub ketokonazolu oraz gemfibrozylu. 

Ciąża i karmienie piersią

W przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.

Lekarz powinien dokładnie rozważyć przewidywane korzyści dla matki względem potencjalnego ryzyka wiążącego się ze stosowaniem leku Loper przez kobiety w ciąży, szczególnie w pierwszym trymestrze.

Nie zaleca się stosowania leku Loper w okresie karmienia piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Lek Loper jest przeznaczony do stosowania wyłącznie u osób dorosłych i dzieci w wieku powyżej 6 lat.

Prowadzenie pojazdów i maszyn

W przebiegu biegunki leczonej loperamidem mogą wystąpić: zmęczenie, zawroty głowy lub senność.

Dlatego należy zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Producent

Postać

Stosowanie

Lek Loper wskazany jest w objawowym leczeniu ostrej i przewlekłej biegunki.  U pacjentów z wytworzoną przetoką jelita krętego lek Loper może być stosowany w celu zmniejszenia liczby i objętości stolców oraz zwiększenia ich konsystencji.

Działanie

Substancja czynna loperamidu chlorowodorek zmniejsza perystaltykę jelit, wydłuża czas przechodzenia treści pokarmowej przez jelita, ponadto zwiększa spoczynkowe napięcie zwieracza odbytu, jednocześnie zmniejszając natychmiastową potrzebę wypróżnienia. 

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

Brak komentarzy

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem