product-image
Lopacut 2 mg 10 tabletek
6.35 zł

Lopacut 2 mg 10 tabletek


Brak ocen

Producent
Vitabalans

ul. Narbutta 5 m 1 02-564 Warszawa

Pojemność
10szt
Postać

Dostępny, wysyłka w 24h.

minus

ilość

plus
6.35 zł

Dostawa za 0 zł
Metody płatności i dostawy
Zamów i opłać do 13:00, odbierz w waptece w 1h.

Opis

Lopacut to produkt leczniczy stosowany w celu złagodzenia objawów nagłej, krótkotrwałej biegunki u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat.

Skład

Substancją czynną leku jest chlorowodorek loperamidu, 2 mg w jednej tabletce.

Pozostałe składniki leku to: Rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia żelowana, kroskarmeloza sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna i magnezu stearynian. Otoczka tabletki: Opadry OY-S-28703: polidekstroza, hypromeloza, dwutlenek tytanu (E 171) i makrogol 4000.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub wg zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: Początkowo 2 tabletki a następnie 1 tabletka po każdym luźnym stolcu, jednak nie wcześniej niż 2-3 godziny po przyjęciu dawki początkowej. Maksymalna dawka dobowa nie powinna być większa niż 6 tabletek w przypadku dorosłych (maksymalna dawka dobowa to 12 mg) i 4 tabletki w przypadku młodzieży (maksymalna dawka to 8 mg). Nie należy stosować leku Lopacut dłużej niż 2 dni bez konsultacji z lekarzem.

Działanie

Lopacut należy do grupy leków przeciwbiegunkowych, powoduje, że stolec jest bardziej twardy oraz zmniejsza częstość wypróżnień.

Wskazania

Wskazaniem do stosowania Lopacut jest leczenie objawowe krótkotrwałej biegunki (ostra biegunka).

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Lopacut:

Jeśli pacjent ma uczulenie na loperamid lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku
Jeśli w stolcu występuje krew lub jeśli biegunce towarzyszy wysoka gorączka.
Jeśli pacjent ma zapalenie jelita grubego (wrzodziejące zapalenie okrężnicy lub rzekomobłoniaste zapalenie okrężnicy po leczeniu antybiotykiem).
Jeśli pacjent ma bakteryjne zapalenie jelita cienkiego i okrężnicy spowodowane chorobotwórczymi bakteriami z rodzaju Salmonella, Shigella i Campylobacter.
Jeśli u pacjenta występuje spowolniony pasaż pokarmu przez jelita, np. jeśli występują zaparcia lub pacjent ma na rozdęcia brzucha.
Jeśli u pacjenta występuje długotrwała biegunka (przewlekła biegunka).

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Należy natychmiast przerwać stosowanie leku Lopacut i skonsultować się z lekarzem, jeśli wystąpią następujące objawy:
- obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła, problemy z przełykaniem i oddychaniem (obrzęk naczynioruchowy) i (lub) pokrzywka
- silne podrażnienie, zaczerwienienie lub pęcherze na skórze, wargach, powiekach i narządach płciowych (wysypka pęcherzowa, w tym zespół Stevensa-Johnsona, rumień wielopostaciowy i toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka).

Często (mogą wystąpić u mniej niż 1 na 10 osób): zaparcia, wzdęcia z oddawaniem wiatrów, skurcze i kolki brzuszne, nudności, zawroty głowy, ból głowy.

Niezbyt często (mogą wystąpić u mniej niż 1 na 100 osób): senność, suchość w jamie ustnej, ból brzucha, dyskomfort w brzuchu, ból górnej części brzucha, wymioty, niestrawność, wysypka

Rzadko (mogą wystąpić u mniej niż 1 na 1 000 osób): utrata świadomości, brak krytycznych funkcji poznawczych i obniżenie poziomu świadomości (osłupienie) , obniżony poziom świadomości, zwiększenie napięcia mięśniowego (hipertonia), zaburzenia koordynacji, zwężenie źrenic (mioza), problemy z oddawaniem moczu (zatrzymanie moczu), niedrożność jelit, rozdęcie brzucha, powiększona okrężnica (toksyczne rozszerzenie okrężnicy), reakcje alergiczne (nadwrażliwości), pokrzywka, świąd, szybko postępujący obrzęk twarzy, warg, języka i gardła (obrzęk naczynioruchowy), ciężka postać zmian na skórze i błonach śluzowych (wysypka pęcherzowa), zmęczenie.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Stosowanie leku Lopacut może maskować objawy nagłego pogorszenia długo trwającego zapalenia żołądka i jelit (przewlekłe zapalenie jelita grubego).
Stosowanie leku Lopacut łagodzi objawy, ale nie leczy przyczyn biegunki. Dlatego też należy najpierw ustalić chorobę będącą powodem biegunki przed podjęciem długotrwałej terapii leczącej biegunkę.
Jeśli biegunka nie ustąpi po 2 dniach leczenia, nalezy przerwać stsowanie leku i skontaktować się z lekarzem.
Jeśli wystąpią objawy zaparcia lub inne objawy niedrożności jelit, należy przerwać stosowanie leku i skonsultować się z lekarzem.
Jeśli u pacjenta występują zaburzenia czynności wątroby, powinien skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem leku Lopacut.
Biegunka może powodować utratę dużej ilości płynów, które muszą być uzupełnione poprzez picie większej niż zwykle ilości płynów.
Jeśli pacjent jest chory na AIDS, powinien przerwać stosowanie leku Lopacut po wystąpieniu pierwszych objawów opuchnięcia brzucha.
Nie należy przyjmować tego produktu w celu niezgodnym z jego wskazaniem do stosowania ani w dawkach większych niż zalecane. U pacjentów przyjmujących zbyt duże dawki loperamidu (substancji czynnej leku Lopacut notowano występowanie ciężkich zaburzeń pracy serca (m.in. przyspieszony lub nieregularny rytm serca).

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Niektóre leki mogą wywoływać wpływ na lek Lopacut jak również Lopacut może wpływać na inne leki, jeśli stosowane są jednocześnie. Przykładem takich leków są:
kolestyramina (zmniejsza stężenie cholesterolu w surowicy) może zmniejszać wchłanianie leku Lopacut.
chinidyna (koryguje rytm serca)
werapamil (obniża ciśnienie tętnicze)
rytonawir (lek stosowany przeciwko HIV/AIDS)
cyklosporyna (lek immunosupresyjny)
erytromycyna i klarytromycyna (antybiotyki)
itrakonazol i ketokonazol (leki przeciwgrzybicze)
desmopresyna (stosowana w leczeniu moczówki prostej i nocnego moczenia)
leki przeciwcholinergiczne (stosowane w leczeniu choroby Parkinson’a i astmie) mogą nasilać działanie leku Lopacut przez spowalnianie opróżniania żołądka i jelit.

Ciąża i karmienie piersią

W przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.

Loperamid przenika do mleka matki, dlatego też nie jest zalecany do stosowania u matek karmiących piersią. Należy skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem leku Lopacut, jeśli pacjentka karmi piersią. 

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Lek Lopacut nie jest wskazany do stosowania u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Prowadzenie pojazdów i maszyn

Podczas stosowania leku Lopacut może wystąpić uczucie zmęczenia, zawroty głowy i senność. Pacjent sam powinien ocenić, czy może prowadzić pojazd lub podejmować się czynności wymagających zwiększonej koncentracji. Jednym z czynników mogących zaburzać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn jest działanie lub działania niepożądane stosowanych leków. Opis działania leku i działań niepożądanych znajduje się w innych punktach tej ulotki. Należy zapoznać się z treścią całej ulotki, aby wiedzieć jak postępować. Jeśli pacjent uważa, iż lek zaburza jego koncentrację, nie powinien prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn. Jeśli pacjent ma wątpliwości powinien skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Producent

Postać

Stosowanie

Wskazaniem do stosowania Lopacut jest leczenie objawowe krótkotrwałej biegunki (ostra biegunka).

Działanie

Lopacut należy do grupy leków przeciwbiegunkowych, powoduje, że stolec jest bardziej twardy oraz zmniejsza częstość wypróżnień.

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

Brak komentarzy

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem