Lecalpin 10 mg 28 tabl.

Lecalpin 10 mg 28 tabl.

Brak ocen

Producent
Actavis

Parsippany-Troy Hills, New Jersey, Stany Zjednoczone

Pojemność
28 szt.
Postać


Skład

1 tabl. powl. zawiera 10 mg chlorowodorku lerkanidypiny. Preparat zawiera laktozę.

Wskazania

Lecalpin stosowany jest w leczeniu łagodnego do umiarkowanego nadciśnienia tętniczego samoistnego.

Działanie

Preparat obniża ciśnienie tętnicze krwi.

Dawkowanie

Lek stosowany jest doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Tabletkę należy zażywać codziennie o tej samej porze, najlepiej rano, co najmniej 15 minut przed śniadaniem, ponieważ posiłek z dużą zawartością tłuszczu znacznie zwiększa stężenie leku we krwi. Tabletki należy połykać w całości. Linia podziału na tabletce powlekanej tylko umożliwia jej przełamanie w celu ułatwienia połknięcia, nie dzieli na równe dawki. Uwaga! Nie należy spożywać grejpfrutów ani soku grejpfrutowego, ponieważ może wystąpić nasilenie działania leku. W przypadku spożywania alkoholu podczas stosowania leku Lecalpin mogą wystąpić zawroty głowy, uczucie zmęczenia lub osłabienie. Jest to spowodowane znacznym obniżeniem ciśnienia tętniczego krwi przez lek Lecalpin podczas jednoczesnego spożywania alkoholu.

Przeciwwskazania

Zwróć szczególną uwagę i poinformuj lekarza w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną, na którąkolwiek dihydropirydynę lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Zwężenie drogi odpływu z lewej komory serca. Nieleczona zastoinowa niewydolność serca. Niestabilna dusznica bolesna. Pierwszy miesiąc po przebytym zawale serca. Ciężkie zaburzenia czynności nerek lub wątroby. Jednoczesne stosowanie: silnych inhibitorów CYP3A4; cyklosporyny; soku grejpfrutowego. Okres ciąży i karmienia piersią. U kobiet w okresie rozrodczym, jeśli nie jest stosowana skuteczna antykoncepcja. Nie należy podawać lerkanidypiny matkom karmiącym.

Dodatkowe

Możliwe skutki uboczne podczas terapii preparatem Lecalpin: niezbyt często: ból głowy, zawroty głowy, przyspieszona czynność serca, kołatanie serca, nagłe zaczerwienie twarzy i szyi, obrzęk w okolicy kostek. Rzadko: senność, osłabienie, uczucie zmęczenia, nudności, wymioty, biegunka, ból brzucha, niestrawność, wysypka, ból mięśni, oddawanie dużych ilości moczu, dławica piersiowa. Lek może niekorzystnie wpływać na sprawność psychomotoryczną. Należy zachować ostrożność do momentu poznania indywidualnej reakcji na lek Lecalpin.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Kategoria

Producent

Postać

Stosowanie

Lecalpin stosowany jest w leczeniu łagodnego do umiarkowanego nadciśnienia tętniczego samoistnego.

Działanie

Preparat obniża ciśnienie tętnicze krwi.

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

Brak komentarzy

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem