Laxol 12 czopków

cena
7,86 zł
Ilość:
Producent Herbapol Wrocław
Pojemność 12 szt.
Postać leku Czopki
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępna ilość
33% Complete

Skład

1 czopek zawiera 100 mg dokuzynianu sodu i tłuszcz obojętny.

Wskazania

Krótkotrwałe stosowanie w zaparciach.

Działanie

Sodu dokuzynian jest to związek powierzchniowo czynny (detergent anionowy), który zmniejsza napięcie powierzchniowe i ułatwia przenikanie wody i tłuszczów w głąb mas kałowych w jelicie grubym. Nie pobudza perystaltyki, a ułatwia jedynie wypróżnianie przez zwiększenie objętości i zmianę konsystencji stolca. Lek podawany jest w celu ułatwienia defekacji i zmniejszenia bolesności w trakcie oddawania stolca.

Dawkowanie

Dorosłym i dzieciom powyżej 12 lat podaje się doodbytniczo 1 czopek dwa razy na dobę. Przed użyciem należy naciąć folią nad ostro zakończoną częścią czopka i energicznie ją rozerwać. Nie należy przyjmować Laxolu długotrwale. Długotrwałe stosowanie może powodować atonię okrężnicy i hipokalemię.

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie o Laxol 12 czopków

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Produkty podobne

Klienci, którzy kupili Laxol 12 czopków kupili także:

Bestsellery

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.