Ibufen Junior 200mg 10 kapsułek

cena
7,42 zł
Ilość:
Producent Polpharma
Pojemność 10 szt.
Postać leku Kapsułki
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępna ilość
66% Complete

Skład

Substancją czynną leku jest ibuprofen. 1 kapsułka zawiera 200 mg ibuprofenu. Ponadto lek zawiera: makrogol 600, potasu wodorotlenek, woda oczyszczona; otoczka: żelatyna, sorbitol ciekły niekrystalizujący, maltitol ciekły, błękit patentowy (E 131), woda oczyszczona.

Wskazania

Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego: - bóle głowy (również migrenowe), - bóle zębów, - bóle mięśniowe, stawowe i kostne, - bóle po urazach, - nerwobóle,
- bóle towarzyszące przeziębieniu i grypie, - bolesne miesiączkowanie, - bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego. Stany gorączkowe różnego pochodzenia (między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych).
 

Dawkowanie

Doustnie. Preparat należy stosować po posiłku, popić dużą ilością płynu. Dzieci od 6 - 9 lat (20-29kg): 1 kaps co 8 godzin (w miarę potrzeby). Nie więcej niz 3 kapsułki na dobę.
Dzieci od 10 do 12 lat (30-39kg): 1 kapsułka co 6 godzin (w miarę potrzeby). Nie więcej niż 4 kapsułki na dobę. Młodzież powyżej 12 lat i dorośli: 1-2 kapsułki co 4 do 6 godzin. Nie więcej niż 6 kapsułek na dobę. Lek Ibufen Junior jest przeznaczony do doraźnego stosowania - jeśli objawy utrzymują się, nasilają lub wystąpią nowe objawy - skonsultować się z lekarzem.
 

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na ibuprofen lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Czynna lub nawracająca choroba wrzodowa żołądka i (lub)dwunastnicy lub krwawienie w wywiadzie (dwa lub więcej niezależne epizody potwierdzonego owrzodzenia lub krwawienia). Krwawienie lub perforacja przewodu pokarmowego w wywiadzie, związane z wcześniejszym leczeniem NLPZ.
U pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby, ciężką niewydolnością nerek, chorobą wieńcową lub ciężką niewydolnością serca Dzieci o masie ciała poniżej 20 kg. U pacjentów z krwawieniem z naczyń mózgowych lub z innym czynnym krwawieniem. U pacjentów ze skazą krwotoczną lub z niewyjaśnionymi zaburzeniami układu krwiotwórczego.
U pacjentów z ciężkim odwodnieniem (wywołanym wymiotami, biegunką lub niewystarczającym spożyciem płynów). Ostatni trymestr ciąży.
Informacja PRODUKT LECZNICZY!

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Opinie o Ibufen Junior 200mg 10 kapsułek

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Produkty podobne

Klienci, którzy kupili Ibufen Junior 200mg 10 kapsułek kupili także:

Cyclo 3 Fort 30 kapsułek

Lek Cyclo 3 Fort chroni ściany naczyń krwionośnych, poprawiający napięcie ściany naczyń żylnych dlatego stosowany jest w chorobach tych naczyń. W swym składzie zawiera hesperydynę, witaminę C (kwas askorbinowy) oraz wyciąg z ruszczyka kolczastego.

Hesperydyna działa ochronnie na naczynia żylne oraz wykazuje właściwości przeciwutleniające. Zmniejsza przepuszczalność ścian naczyń włosowatych, działa przeciwobrzękowo i przeciwwysiękowo.

Witamina C (kwas askorbinowy) zawarta w leku Cyclo 3 Fort, uczestniczy w przemianach metabolicznych i jest doskonałym antyoksydantem.

Wyciąg z ruszczyka kolczastego poprawia elastyczność i napięcie ścian naczyń żylnych, obkurcza je, zmniejsza zastój żylny i poprawia powrót krwi z kończyn dolnych. 

Orofar MAX 30 pastylek

Orofar Max pastylki to antyseptyczny lek przeciwbólowy stosowany w chorobach gardła. Dzięki wzmocniodej dawce zwalcza nawet ostre stany zapalne (chlorowodorek lidokainy zawarty w preparacie jest środkiem miejscowo znieczulającym, zaś chlorek cetylopirydyniowy działa bakteriobójczo). Zawiera maksymalną dawkę substancji przeciwwirusowej (chlorku cetylopirydyniowego) i zaczyna działać przeciwbólowo w ciągu 2 minut od zastosowania. 

Orofar sprawdza się w: 

- w miejscowym leczeniu ostrych stanów zapalnych gardła i jamy ustnej; 
- łagodzeniu dolegliwości bólowych wywołanych przez stany zapalne, bakterie i wirusy. 

Theraflu Extra Grip smak cytrynowy 14 saszetek

Preparat złożony w postaci proszku rozpuszczalnego w gorącej wodzie stosowany przy objawach przeziębienia i grypy. 1 saszetka zawiera 650 mg paracetamolu, 10 mg chlorowodorku fenylefryny i 20 mg maleinianu feniraminy. 

Lek jest wskazany przy: 

- gorączce i  dreszczach; 
- bólach głowy; 
- bólach mięśni, kości i stawów; 
- katarze połączonym z kichaniem, nadmiernej wydzielinie śluzowej z nosa oraz przy obrzękach i przekrwieniu błony śluzowej nosa. 

Preparat jest bezpieczny, metabolizowany w wątrobie, dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego, a jego nadmiar jest wydalany. Może być stosowany co 4-6 godzin, lecz nie podaje się więcej niż 3 saszetki na dobę. 

Jeśli mimo regularnego stosowania objawy nie ustępują po 5 dniach, należy skonsultować się z lekarzem. 

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.