product-image
Hascofungin 1g/100g krem na grzybicę skóry 30 g
17.30 zł

Niedostępny

Hascofungin 1g/100g  krem na grzybicę skóry 30 g

Hascofungin 1g/100g krem na grzybicę skóry 30 g

5.00

ocena ocena ocena ocena ocena

(3)


Producent
Pojemność
30g
Postać


Niedostępny

17.30 zł

Opis

Hascofungin to lek w postaci kremu do stosowania w w miejscowym leczeniu wszystkich postaci grzybic skóry gładkiej i owłosionej, w szczególności takich jak: kandydoza skórna, grzybica ciała, podudzi, pachwin, stóp, łupież pstry. Lek działa przeciwgrzybiczo niszcząc komórki grzybów chorobotwórczych i drożdżaków, a także działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie.

Skład

Substancją czynną leku jest cyklopiroks z olaminą.

100 g kremu zawiera 1 g cyklopiroksu z olaminą.

Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: alkohol cetostearylowy, izopropylu myrystynian, glicerolu monostearynian samoemulgujący, parafina ciekła lekka, oktylododekanol, polisorbat 60, glicerol, kwas benzoesowy, kwas mlekowy, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub wg zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Niewielką ilość preparatu należy nanieść i rozprowadzić na zmienionej chorobowo powierzchni skóry oraz obszarze bezpośrednio wokół zmiany (krem delikatnie wetrzeć).

Stosować 2 razy na dobę, rano i wieczorem. W przypadku kandydozy, grzybicy ciała i pachwin oraz łupieżu pstrego stosować przez 2–4 tygodni, w przypadku grzybicy stóp stosować 4 tygodnie lub dłużej. Jeżeli zmiany nie ustąpią po 4 tygodniach leczenia należy skonsultować się z lekarzem.

Działanie

Lek ma działanie przeciwgrzybicze, a także słabsze przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Skuteczny wobec wielu gatunków dermatofitów, pleśni, drożdżaków a także niektórych innych grzybów chorobotwórczych.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować:
Jeśli pacjent ma uczulenie na cyklopiroks z olaminą lub
którykolwiek z pozostałych składników leku.
Na rany.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Rzadko mogą wystąpić: miejscowe reakcje nadwrażliwości, podrażnienie, pieczenie, zaczerwienienie, obrzęk lub świąd.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

W przypadku wystąpienia objawów nadwrażliwości należy przerwać leczenie.

Unikać kontaktu z oczami i błonami śluzowymi.

Nie stosować w okolicy oczu.

Przechowywać zamkniętym oryginalnym opakowaniu, w temperaturze nie wyższej niż 25°C.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekarz, które pacjent planuje stosować.

Ciąża i karmienie piersią

W przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Częste pytania

Grzybica skóry to powszechna choroba, która dotyka wiele osób, w tym dzieci.W wielu przypadkach jest to łagodna postać, z którą można poradzić sobie w domu, stosując skuteczne preparaty.Jednym z produktów, na które warto zwrócić uwagę, jest krem Hascofungin.

Hascofungin zawiera cyklopiroks i olaminę, dzięki czemu wykazuje działanie przeciwgrzybicze w przypadku wszystkich postaci grzybic skóry. Po kilku zastosowaniach, skóra jest bardziej ukojona i mniej łuszczy się w miejscu zakażenia. Substancja czynna zawarta w preparacie Hascofungin firmy Hasco-lek, działa przeciwgrzybiczo i niszczy komórki grzybów chorobotwórczych oraz drożdżaków, które wywołują choroby skóry gładkiej i owłosionej, jak również wykazuje działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne.

Hascofungin to lek przeciwgrzybiczy do stosowania miejscowego. Jest wskazany do leczenia wszystkich postaci grzybic skóry gładkiej, ale także owłosionej, a przede wszystkim kandydozy skórnej (zakażenia drożdżakami, które występuje zazwyczaj pomiędzy palcami stóp, pod piersiami oraz pomiędzy fałdami skóry), grzybicy pachwin, podudzi, stóp (między palcami jednej albo obu stóp, pod spodem albo na bocznych stronach stóp) czy w przypadku łupieżu pstrego (są to żółtobrunatne plamy, które występują zazwyczaj na skórze klatki piersiowej). W przypadku łupieżu na głowie, warto sprawdzić Nizoral, który ma skuteczne działanie przeciwłupieżowe.

Nie ma potwierdzonych badań, które potwierdzałyby albo wykluczały możliwość stosowania Hascofunginu u dzieci. Preparat zawiera jednak alkohol cetostearylowy, który może (choć nie musi) wywołać reakcje alergiczne na skórze albo kontaktowe zapalenie skóry. Hascofungin krem nie powinien być używany na rany, okolice oczu, a także błony śluzowe.

Niewielką ilość produktu należy nanieść na zmienione chorobowo miejsce i rozprowadzić na powierzchni skóry i na obszarze bezpośrednio wokół zmiany. Hascofungin należy stosować 2 razy w ciągu doby, rano i wieczorem. Jeśli chodzi o kandydozę, grzybicę ciała i pachwin, a także łupież pstry, preparat należy stosować przez okres od 2 do 4 tygodni, a w przypadku grzybicy stóp należy stosować przez okres 4 tygodni albo dłużej. Jeśli zmiany chorobowe nie znikną po 4 tygodniach, należy skontaktować się z lekarzem.

Hascofungin bez recepty dostępny jest w aptece i cechuje się dużą skutecznością. Pielęgnacja ciała, szczególnie skóry jest niezbędna do tego, aby była zdrowa i długo wyglądała młodo. Na wygląd skóry wpływają m.in. przebyte choroby, dlatego warto jak najszybciej reagować, kiedy tylko zmiany chorobowe zostaną zauważone.

Postać

Działanie

Lek ma działanie przeciwgrzybicze, a także słabsze przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Skuteczny wobec wielu gatunków dermatofitów, pleśni, drożdżaków a także niektórych innych grzybów chorobotwórczych.

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

ocena ocena ocena ocena ocena
Justyna
Hascofungin to niezawodny sojusznik w walce z infekcjami grzybiczymi. Działa błyskawicznie i skutecznie, przynosząc ulgę już po kilku aplikacjach. Jego łatwa aplikacja sprawia, że używanie go to czysta przyjemność. Produkt jest nie tylko skuteczny, ale także delikatny dla skóry. Polecam każdemu, kto chce szybko pozbyć się problemów grzybiczych bez zbędnego dyskomfortu. Hascofungin to pewność skuteczności i komfortu!

ocena ocena ocena ocena ocena
Krys
Hascofungin to mój wybór w walce z grzybicą skóry! Szybko i skutecznie likwiduje objawy, przynosząc ulgę. Krem ma lekką konsystencję, łatwo się rozprowadza, a jego działanie jest długotrwałe. Nie tylko likwiduje infekcję, ale także zapobiega nawrotom. Bez wątpienia polecam ten produkt!

ocena ocena ocena ocena ocena
Magda
W moim przypadku hascofungin doskonale sprawdził się przy grzybicy stóp i paznokci. Zanim zakupiłam ten preparat przetestowałam wiele innych kremów, maści, ale żaden z nich nie okazał się tak skuteczny jak hascofungin krem. Preparat ten ma przede wszystkim działanie przeciwgrzybicze, a także słabsze przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Hascofungin ma same pozytywne opinie w internecie! Jest naprawdę skuteczny i niedrogi, więc warto go wypróbować!

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem