zdjecie zdjecie

Gargarin proszek do sporządzania roztworu do płukania gardła 6x 5 g

Producent Farmina
Pojemność 30g
Postać Proszek
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępna ilość
33%Complete

Spis treści:

Opis produktu

Gargarin jest lekiem złożonym w postaci proszku do sporządzania roztworu do płukania gardła zamkniętym w praktycznych saszetkach. Powodem sięgnięcia po Gargarin mogą być takie stany chorobowe jak zapalenie gardła czy jamy ustnej. Lek ten tworzy pięć substancji czynnych, które wzajemnie się uzupełniają i wywierają kompleksowy efekt terapeutyczny. Tetraboran sodu i benzoesan sodu działają bakteriostatycznie, grzybostatycznie i odkażająco. Wodorowęglan sodu wzmaga wydzielanie gruczołów śluzowych dróg oddechowych, ułatwia rozpuszczanie zalegających mas śluzowych i działa miejscowo przeciwzapalnie. Chlorek sodu zapewnia równowagę elektrolitową, posiada właściwości słabo odkażające. Mentol działa chłodząco, znieczulająco i odkażająco

Skład

tetraboran sodu, wodorowęglan sodu, chlorek sodu, benzoesan sodu, mentol.

Wskazania

pomocniczo w stanach zapalnych gardła i jamy ustnej.

Dawkowanie

jedną saszetkę (5g) należy rozpuścić w szklance ciepłej wody i płukać gardło 2 do 3 razy na dobę.

Przeciwwskazania

nie stosować leku w nadwrażliwości na którykolwiek ze składników oraz na uszkodzoną błonę śluzową.

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Opinie o Gargarin proszek do sporządzania roztworu do płukania gardła 6x 5 g

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.