1 g żelu zawiera 25 mg ketoprofenu. Preparat zawiera również cytral, cytronellol, kumarynę, farnezol, geraniol, d-limonen i linalol.
Preparat stosowany jest w:
- miejscowym leczeniu bólu mięśni i stawów np. spowodowanych urazami (urazy stawów z naderwaniem więzadeł bez zwichnięcia, uszkodzenia ścięgien i mięśni powstałe wskutek nadmiernego wysiłku, kontuzje wywołane uprawianiem sportu)
- miejscowym leczenie bólu w okolicy lędźwiowej w przebiegu dyskopatii.
Jest to niesteroidowy lek przeciwzapalny i przeciwbólowy do stosowania miejscowego. Wchłanianie ketoprofenu do krwioobiegu przez skórę zachodzi bardzo powoli. Po 5-8 h od miejscowego podania dawki 50-150 mg, stężenie ketoprofenu we krwi wynosi 0,08-0,15 μg/ml.
W przypadku dorosłych i młodzieży >15 lat należy nanieść cienką warstwę żelu na skórę w obrębie bolesnego miejsca i delikatnie wmasować w celu ułatwienia wchłaniania. Powinno się stosować preparat 1-2 razy na dobę. Jeśli po 7 dniach objawy nie ustąpią, nasilą się lub wystąpią nowe objawy, należy dokonać ponownej oceny stanu pacjenta. Po każdorazowym zastosowaniu ręce należy dokładnie umyć, a podczas długotrwałego stosowania zaleca się zakładanie rękawiczek ochronnych.
Nie należy stosować preparatu w przypadku
- reakcji nadwrażliwości (np. objawy astmy, alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa) po podaniu ketoprofenu, fenofibratu, kwasu tiaprofenowego, kwasu acetylosalicylowego lub innych NLPZ
- nadwrażliwości na którąkolwiek substancję pomocniczą
- alergii skórnej w wywiadzie po zastosowaniu ketoprofenu, kwasu tiaprofenowego, fenofibratu, filtrów UV lub perfum
- reakcji nadwrażliwości na światło słoneczne w wywiadzie
- ekspozycji na światło słoneczne (nawet wówczas, gdy niebo jest zachmurzone), a także na promienie UV w solarium, w trakcie leczenia i 2 tyg. po zaprzestaniu leczenia
- skóry uszkodzonej lub zmienionej chorobowo np. w przypadku wyprysku, trądziku, zakażeń skóry lub otwartych ran
- kobiet w III trymestrze ciąży i karmiących piersią
- dzieci do 15 lat.
Działania niepożądane:
Niezbyt często: świąd, wyprysk, pieczenie, rumień.
Rzadko: wyprysk pęcherzowy, pokrzywka, nadwrażliwość na światło.
Bardzo rzadko: reakcje nadwrażliwości, reakcja anafilaktyczna, krwawienie z przewodu pokarmowego, biegunka, kontaktowe zapalenie skóry, niewydolność nerek lub zaostrzenie zaburzeń czynności nerek, choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, obrzęk naczynioruchowy.
Pacjenci w podeszłym wieku są szczególnie narażeni na wystąpienie działań niepożądanych po podaniu NLPZ. Obserwowano przypadki miejscowych reakcji skórnych mogących następnie rozprzestrzeniać się poza miejsce zastosowania leku.
Substancje pomocnicze zawarte w preparacie: cytral, cytronellol, kumaryna, farnezol, geraniol, d-limonen i linalol mogą powodować reakcje alergiczne.
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Kategoria
Stosowanie
Działanie
Rejestracja
W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy
Odbiór osobisty w aptece
Profesjonalna obsługa
Szybka wysyłka
Legalnie działająca apteka
Płatność online lub za pobraniem
Informacje
Pomoc
Inne
© 2024 wapteka.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Born in Dotandspot.pl