Eztom krem 1 mg/g 15 g (tuba)

Eztom krem 1 mg/g 15 g (tuba)

Brak ocen

Producent
Pojemność
Brak informacji
Postać
Brak informacji


Skład

1 g kremu zawiera 1 mg furoinianu mometazonu.

Wskazania

Krem stosowany jest w:

- leczenie stanów zapalnych i świądu skóry w łuszczycy (z wyjątkiem rozległej łuszczycy plackowatej) i w atopowym zapaleniu skóry u dorosłych i dzieci w wieku od 2 do 18 lat. 

Działanie

Preparat przeznaczony jest do stosowania miejscowego. Zawiera glikokortykosteroid o silnym działaniu przeciwświądowym, przeciwzapalnym i obkurczającym naczynia krwionośne. Wchłanianie uogólnione po zastosowaniu miejscowym furoinianu monometazonu w postaci 0,1% kremu jest niewielkie (0,4% zastosowanej dawki). Większość dawki zostaje wydalona wciągu 72 h po zastosowaniu.

Dawkowanie

W przypadku dorosłych i dzieci ≥2 lat należy raz na dobę nałożyć cienką warstwę kremu na zmienione chorobowo miejsca skóry.

Jednokrotne pobranie kremu opuszkiem palca wystarcza na pokrycie skóry o powierzchni równej powierzchni dwóch dłoni osoby dorosłej.

W leczeniu bardzo suchej, łuskowatej, pękającej skóry zaleca się stosowanie maści.

U dorosłych maści nie należy stosować przez dłuższy czas (dłużej niż 3 tyg.) lub na duże powierzchnie skóry (ponad 20% powierzchni ciała), a u dzieci w wieku 2 lat i starszych maksymalna powierzchnia skóry, na którą można stosować maść wynosi 10%.

Nie powinno sie stosowac preparatu pod opatrunek okluzyjny.

Czas trwania leczenia nie może trwać dłużej niż 3 tyg. W przypadku poprawy stanu klinicznego często zaleca się stosowanie glikokortykosteroidów o słabszym działaniu.

Stosowanie glikokortykosteroidów miejscowo u dzieci i młodzieży lub na skórę twarzy, należy ograniczyć do najmniejszej skutecznej ilości, a leczenie nie powinno trwać dłużej niż 5 dni.

Nie zaleca się stosowania leku u dzieci w wieku poniżej 2 lat.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować kremu w przypadku:

- nadwrażliwości na substancję czynną, inne glikortykosteroidy lub na którąkolwiek substancję pomocniczą

- trądziku różowatego

- trądziku pospolitego

- zaniku skóry

- zapalenia skóry wokół ust

- świądu okolicy odbytu i narządów płciowych

- pieluszkowego zapalenie skóry

- zakażenia wirusowego (np. opryszczka, półpasiec, ospa wietrzna, brodawki zwykłe, kłykciny kończyste, mięczak zakaźny), bakteryjnego (np. liszajec, ropne zapalenie skóry), pasożytniczego lub grzybiczego (np. drożdzaki, zakażenia wywołane przez dermatofity)

- zmian skórnych w ospie wietrznej, gruźlicy, kile oraz na odczyny poszczepienne, rany i owrzodzenia skóry.

Działania niepożądane:

Bardzo rzadko: uczucie pieczenia, świąd, zapalenie mieszków włosowych.

Częstość nieznana: czyrak, parestezje, kontaktowe zapalenie skóry, nadmierne owłosienie, rozstępy, zmiany podobne do trądziku, ból w miejscu stosowania, reakcje w miejscu stosowania, nieostre widzenie, zakażenia, niedobór barwnika, zanik skóry.

Ryzyko ogólnoustrojowych i miejscowych działań niepożądanych zwiększa się wraz z częstością stosowania, podczas stosowania na duże powierzchnie skóry lub leczenia długotrwałego, a także w trakcie stosowania na fałdy skórne lub pod opatrunek okluzyjny. 

Podczas stosowania glikokortykosteroidów na skórę niezbyt często obserwowano następujące działania niepożądane występujące miejscowo: podrażnienie, zapalenie skóry wokół ust, potówki i teleangiektazje, suchość skóry, macerację skóry.

U dzieci i młodzieży, ze względu na większy niż u dorosłych stosunek powierzchni ciała do masy ciała, istnieje większe prawdopodobieństwo zahamowania czynności osi podwzgórze-przysadka-kora nadnerczy i wystąpienia zespołu Cushinga po kortykosteroidach stosowanych miejscowo. W tej grupie pacjentów zgłaszano również nadciśnienie wewnątrzczaszkowe, które objawia się uwypukleniem ciemiączka, bólami głowy oraz obustronnym obrzękiem tarczy nerwu wzrokowego.

Lek należy stosować u kobiet w ciąży i karmiących piersią tylko jeśli korzyści z leczenia uzasadniają możliwe ryzyko dla matki i dziecka.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Kategoria

Producent

Stosowanie

Krem stosowany jest w:- leczenie stanów zapalnych i świądu skóry w łuszczycy (z wyjątkiem rozległej łuszczycy plackowatej) i w atopowym zapaleniu skóry u dorosłych i dzieci w wieku od 2 do 18 lat. 

Działanie

Preparat przeznaczony jest do stosowania miejscowego. Zawiera glikokortykosteroid o silnym działaniu przeciwświądowym, przeciwzapalnym i obkurczającym naczynia krwionośne. Wchłanianie uogólnione po zastosowaniu miejscowym furoinianu monometazonu w postaci 0,1% kremu jest niewielkie (0,4% zastosowanej dawki). Większość dawki zostaje wydalona wciągu 72 h po zastosowaniu.

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

Brak komentarzy

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem