Esputicon krople 5 g

cena
16,84 zł
Producent SYNTEZA SP. Z O.O. P.F.-CH.
Pojemność 5 g
Postać leku Krople
Informacja PRODUKT LECZNICZY!

Dostępna ilość
Brak produktu

Skład

Substancja czynna: 1 g kropli zawiera 980 mg dimetikonu (1 kropla zawiera 20 mg dimetikonu).

Wskazania

wzdęcia, nadmierna ilość gazów w jelitach, bębnica, aerofagia, preparat może być stosowany jako przygotowanie do niektórych badań rentgenowskich i ultrasonograficznych.

Działanie

Produkt zawiera dimeticon. Mechanizm działania dimeticonu polega na obniżaniu napięcia powierzchniowego baniek gazu przez co bańki rozpadają się na mniejsze, a w konsekwencji łatwiejsze jest usuwanie gazu z przewodu pokarmowego. Zmniejsza napięcie powierzchniowe gazu, umożliwiając resorpcję uwolnionego gazu i wydalenie na drodze perystaltyki. Podany doustnie łagodzi wzdęcia, zmniejsza napięcie żołądka i uczucie pełności (ból brzucha u niemowląt).

Dawkowanie

Przy kolkach i wzdęciach brzucha: Dzieci do 12 miesięcy (kropla 4xdziennie) 1-3 lat (dwie krople 1xdziennie lub jedna kropla 3xdziennie) 4-7 lat (dwie krople 4xdziennie). Dorośli (przeciętnie pięć kropli 3xdziennie). Przygotowanie do badań USG i RTG: Dzieci w przeddzień badania tak jak wyżej, w dniu badania od 2-4 kropli na czczo. Dorośli 2-3 dni przed badaniem dwie krople 4xdziennie, w dniu badania pięć kropli na czczo.

Esputicon krople 5 g

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Klienci, którzy kupili ten produkt Esputicon krople 5 g kupili także:

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone