Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Opinie: 20

Adres


Pojemność 40szt.
Postać Tabletki
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Dulcobis krótkotrwałe leczenie zaparć 5mg 40 tabletek dojelitowych Opis

Dulcobis to lek wspomagający perystaltykę jelit oraz wypróżnianie się poprzez zwiększenie ilości wody w jelicie. Tabletki Dulcobis posiadają otoczkę dojelitową, która rozpuszcza się dopiero bezpośrednio w jelicie grubym, dzięki czemu działa szybko i skutecznie. Tabletki Dulcobis przeznaczone są do stosowania u pacjentów z problemem zaparć. Tabletki dojelitowe Dulcobis mogą być również stosowane przez pacjentów w celu przygotowania do badania lub przed zabiegami, lub operacjami, a także po zabiegach i operacjach, jeżeli konieczna jest pomoc w wypróżnianiu się.

Dulcobis krótkotrwałe leczenie zaparć 5mg 40 tabletek dojelitowych Skład

1 tabletka dojelitowa leku Dulcobis zawiera: substancję czynną bisakodyl - 5 miligramów, substancje pomocnicze – skrobia kukurydziana rozpuszczalna, laktoza jednowodna, magnezu stearynian, glicerol 85%,.

Otoczka tabletki zawiera: sacharoza, guma arabska, talk, magnezu stearynian, tytanu dwutlenek (E171), metylu metakrylanu i kwasu metylakrylowego kopolimer (1:1), metylu metakrylanu i kwasu metylakrylowego kopolimer (1:2), makrogol 6000, wosk biały, olej rycynowy, żelaza tlenek żółty (E 172), wosk Karnauba, szelak.

Dulcobis krótkotrwałe leczenie zaparć 5mg 40 tabletek dojelitowych Wskazania

Wskazaniem do stosowania leku Dulcobis jest krótkotrwałe leczenie objawowe zaparć, przygotowanie do badań diagnostycznych, a także podczas leczenia przed i pooperacyjnego. Lek może być również wdrożony podczas leczenia stanów, które wymagają ułatwienia wypróżnienia.

Dulcobis krótkotrwałe leczenie zaparć 5mg 40 tabletek dojelitowych Działanie

Tabletki Dulcobis działają przeczyszczająco, ułatwiając wchłanianie wody i elektrolitów. Substancja czynna – bisakodyl po hydrolizie w jelicie gruby, przyspiesza jego perystaltykę, oraz zwiększa zawartość elektrolitów i wody w świetle jelita grubego. Ponadto tabletki Dulcobis wpływają na rozluźnienie konsystencji stolca.

Dulcobis krótkotrwałe leczenie zaparć 5mg 40 tabletek dojelitowych Dawkowanie

Stosowanie leku Dulcobis powinno być przeprowadzone pod kontrolą lekarza, a pacjent powinien stosować dawkę zaleconą przez specjalistę. Lek można stosować maksymalnie przez 5 dni. Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, Dulcobis należy stosować w następujący sposób:

  • W leczeniu krótkotrwałych zaparć u dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku życia – 1 do 2 tabletek dojelitowych (5 -10 mg) 
  • W celu odpowiedniego przygotowania do zbiegów chirurgicznych lub badań diagnostycznych lek należy stosować pod nadzorem personelu medycznego.
  • Dorośli oraz młodzież powyżej 12 roku życia powinni przyjąć po 2 tabletki dojelitowe rano, oraz 2 tabletki dojelitowe wieczorem, dnia poprzedzającego badanie. Podczas przygotowywania się do zabiegu, rano, w dniu zabiegu należy przyjąć środek przeczyszczający o działaniu natychmiastowym.

 Nie należy przekraczać maksymalnej dobowej dawki leku.

 Kobiety cierpiące na zaparcia mogą stosować Dulcobis w okresie karmienia piersią, gdyż ani substancja czynna, ani substancje pomocnicze nie przedostają się do kobiecego mleka.

Dulcobis krótkotrwałe leczenie zaparć 5mg 40 tabletek dojelitowych Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do stosowania leku Dulcobis jest nadwrażliwość na substancję czynną lub którąkolwiek z substancji pomocniczych. Ponadto nie należy stosować leku Dulcobis u osób cierpiących na niedrożność jelit, ostre stany chorobowe jamy brzusznej, lub po silnym odwodnieniu. Nie zaleca się stosowania leku Dulcobis u kobiet w ciąży.

Kategoria

Zdrowie

Postać

Stosowanie

Wskazaniem do stosowania leku Dulcobis jest krótkotrwałe leczenie objawowe zaparć, przygotowanie do badań diagnostycznych, a także podczas leczenia przed i pooperacyjnego. Lek może być również wdrożony podczas leczenia stanów, które wymagają ułatwienia wypróżnienia.

Działanie

Tabletki Dulcobis działają przeczyszczająco, ułatwiając wchłanianie wody i elektrolitów. Substancja czynna – bisakodyl po hydrolizie w jelicie gruby, przyspiesza jego perystaltykę, oraz zwiększa zawartość elektrolitów i wody w świetle jelita grubego. Ponadto tabletki Dulcobis wpływają na rozluźnienie konsystencji stolca.

Kluczowy składnik

bisakodyl

Rejestracja

lek

justyna
Bardzo dobrze działają. Zaopatruje w atrakcyjnej cenie rodzinę i znajomych.

llllll
Super

tamara
Polecam osoba majach problemy z wypróżnianiem , bardzo szybko i skutecznie środek pomaga.

Małgorzata
Tabletki są jak najbardziej skuteczne, stosuję je podczas problemów z jelitami.

Kamila
Dulcobis skutecznie i szybko wspomaga wypróżnianie. Cena również jest bardzo atrakcyjna.

Edyta
Tabletki skutecznie wspomagają wypróżnianie. Jestem zadowolona z zakupów w tej aptece.

Marlena
Tabletki bardzo szybko wspomagają wypróżnianie, jestem zadowolona z zakupu.

Agata
Pomaga mi kiedy na prawdę dużo zjem, i czuje się ciężko, ale trzeba uważać, żeby nie przesadzić i nie dostać biegunki.

Ula
Najlepsze tabletki na wypróżnienie. Sam bisakodyl mi nie pomógł i nie za działał. A dulcobis dał radę.

Hubret
Pomaga na moje zaparcia, które dopadają na wyjazdach i zawsze wtedy kiedy nie trzeba. Polecam mieć przy sobie. Nigdy nie miałam żadnych niepożądanych efektów.

Renata
To jedyne co działa na moje zaparcia. Dwie tabletki wieczorem i rano mam pewność, że skorzystam z toalety. Genialny!

Monika
Nic nie pomaga mi w zaparciach tak jak Dulcobis. Znam go już chyba z 5 lat i zawsze mnie ratuje.

Dorota
Lubię sobie przyjąć dulcobis, kiedy się przejem. Świetny preparat! Warto mieć w szufladzie!

Zygmunt
To mój faworyt na zaparcia, działa idealnie, biorę wieczorem, rano po problemie!

Sebastian
Jeżeli macie problemy z wypróżnieniem się i boli Was brzuch to gorąco polecam. Weźcie wieczorem i rano będzie po sprawie. Mam je zawsze na wszelki wypadek.

Sławek
Najlepsze. Jeżeli mam jakiekolwiek zapracie, tylko Dulcobis przynosi mi ulgę.

Daria
Świetny dla osób, które co jakiś czas zmagają się z zaparciami, bierze się tabletkę na noc, a po około 6 godzinach następuje wypróżnienie. Jeszcze się nigdy na nim nie zawiodłam, polecam:)

Adrian
Znam od dłuższego czasu i uważam, że to bardzo fajny produkt. Polecam. Dulcobis jest niezastąpiony, kiedy przesadzicie z jedzeniem.

Dominika
Dulcobis to dobrze sprawdzający się produkt w leczeniu krótkotrwałych zaparć. U mnie sprawdził się bardzo dobrze. Zażywałam go przez 4 dni i problem został zażegnany. Przed zakupem przewertowałam dulcobis opinie ,które to upewniły mnie co do zamiaru zakupu. Produkt działa przeczyszczająco i jest pomocny w wypróżnieniu. Cena korzystna. Dawkowanie - tak jak sugeruje ulotka!- stosować max 5 dni :) polecam

Dominika
Polecam! U mnie zadzialał po 6.5godzinach a nie mogłam sie zalatwic przez caly tydzien. Kupa wyszła bez problemu. Nie czułam zadnych skutkow ubocznych. Wzielam dwie tabletki.

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.