product-image
Dih Max Comfort 1000 mg 60 tabletek
38.91 zł
Dih Max Comfort 1000 mg 60 tabletek

Dih Max Comfort 1000 mg 60 tabletek

5.00

ocena ocena ocena ocena ocena

(2)


Producent
Pojemność
60szt.
Postać


Dostępny

38.91 zł

Skład

1 tabletka powlekana zawiera 1000 mg zmikronizowanej diosminy (Diosminum).

Działanie

Diosmina wpływa na mikrokrążenie i parametry hemoreologiczne krążenia. Wykazuje działanie ochronne wobec naczyń żylnych (dwukrotnie silniejsze od trokserutyny), zmniejsza ich przepuszczalność, zapewnia elastyczność ścian naczyń i zwiększenie ich napięcia (m.in. na skutek przedłużenia skurczu włókien mięśniowych ściany naczyń żylnych w odpowiedzi na noradrenalinę  i wzrost wrażliwości miocytów na jony wapniowe).

Poprawiając powrót krwi z układu żylnego kończyn dolnych, zmniejsza nadciśnienie i zastój żylny w kończynach. Hamuje patologiczną aktywację i adhezję leukocytów do ścian naczyń włosowatych, zmniejsza nadmierną lepkość krwi. Dzięki hamowaniu wydzielania mediatorów reakcji zapalnej (hamuje syntezę prostaglandyn i działa przeciwutleniająco, zmniejsza stężenie wolnych rodników, ogranicza uwalnianie histaminy, zmniejsza aktywność hialuronidazy i ceruloplazminy), ma właściwości przeciwzapalne. Diosmina zwiększa przepływ w układzie chłonnym, podwyższa ciśnienie onkotyczne limfy. Tak jak inne flawonoidy, jest uznawana za silny inhibitor prostaglandyny E2, F2α i tromboksanu (A2 i lub B2), hamujący aktywację, migrację i adhezję leukocytów oraz aktywację neutrofili.

Wskazania

Objawy przewlekłej niewydolności krążenia żylnego kończyn dolnych:
- bóle i nocne kurcze nóg,
- uczucie ciężkości nóg,
- żylaki kończyn dolnych,
- poszerzenia bardzo drobnych naczyń żylnych, tzw. pajączki naczyniowe,
- obrzęki nóg (opuchlizna / puchnięcie nóg).
Objawowe leczenie żylaków odbytu.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną diosminę lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Kategoria

Stosowanie

Objawy przewlekłej niewydolności krążenia żylnego kończyn dolnych:- bóle i nocne kurcze nóg,- uczucie ciężkości nóg,- żylaki kończyn dolnych,- poszerzenia bardzo drobnych naczyń żylnych, tzw. pajączki naczyniowe,- obrzęki nóg (opuchlizna / puchnięcie nóg).Objawowe leczenie żylaków odbytu.

Działanie

Diosmina wpływa na mikrokrążenie i parametry hemoreologiczne krążenia. Wykazuje działanie ochronne wobec naczyń żylnych (dwukrotnie silniejsze od trokserutyny), zmniejsza ich przepuszczalność, zapewnia elastyczność ścian naczyń i zwiększenie ich napięcia (m.in. na skutek przedłużenia skurczu włókien mięśniowych ściany naczyń żylnych w odpowiedzi na noradrenalinę  i wzrost wrażliwości miocytów na jony wapniowe).Poprawiając powrót krwi z układu żylnego kończyn dolnych, zmniejsza nadciśnienie i zastój żylny w kończynach. Hamuje patologiczną aktywację i adhezję leukocytów do ścian naczyń włosowatych, zmniejsza nadmierną lepkość krwi. Dzięki hamowaniu wydzielania mediatorów reakcji zapalnej (hamuje syntezę prostaglandyn i działa przeciwutleniająco, zmniejsza stężenie wolnych rodników, ogranicza uwalnianie histaminy, zmniejsza aktywność hialuronidazy i ceruloplazminy), ma właściwości przeciwzapalne. Diosmina zwiększa przepływ w układzie chłonnym, podwyższa ciśnienie onkotyczne limfy. Tak jak inne flawonoidy, jest uznawana za silny inhibitor prostaglandyny E2, F2α i tromboksanu (A2 i lub B2), hamujący aktywację, migrację i adhezję leukocytów oraz aktywację neutrofili.

Kluczowy składnik

diosmina

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

ocena ocena ocena ocena ocena
Anna
Dih Max Comfort to moim zdaniem najlepszy lek na żylaki i uczucie ciężkich nóg. Jego regularne stosowanie przynosi bardzo dobre efekty terapeutyczne. Cena jak dla mnie ok. Niedowiarkom polecam poczytać opinie.

ocena ocena ocena ocena ocena
Karolina
Dih max od dłuższego czasu kupuję mamie, która zmaga się z żylakami, skurczami i obrzękiem nóg. Polecam, uciążliwe objawy stopniowo znikają, dih comfort to bardzo skuteczny produkt, który ma dobre opinie. Mały minus to dość duże tabletki ale dla mamy nie stanowi to większego problemu. Dih max comfort to dobry wybór :)

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem