Dicloberl 50 czop.doodbyt. 0,05 g 10 czop.

Dicloberl 50 czop.doodbyt. 0,05 g 10 czop.

Brak ocen

Producent
Berlin Chemie

Zygmunta Słomińskiego 4, 00-204 Warszawa

Pojemność
Brak informacji
Postać
Brak informacji


Skład

1 czopek zawiera 50 mg diklofenaku sodowego.

Wskazania

Czopki stosowane są w:

-  leczeniu objawowym bólu i stanu zapalnego w: ostrym zapaleniu stawów (w tym atakach dny moczanowej)

- zapalnych chorobach reumatycznych tkanek miękkich

- bolesnych obrzękach i zapaleniach pourazowych

- przewlekłym zapaleniu stawów, głównie w reumatoidalnym zapaleniu stawów (przewlekłe zapalenie wielostawowe)

- zesztywniającym zapaleniu stawów kręgosłupa (choroba Bechtereva) i innych reumatycznych stanach zapalnych kręgosłupa

- zaostrzeniach w chorobie zwyrodnieniowej stawów i w chorobie zwyrodnieniowej kręgosłupa.

Lek przeznaczony jest do stosowania u dorosłych.

Działanie

Dicloberl to niesteroidowy lek przeciwzapalny hamujący syntezę prostaglandyn. Diklofenak zmniejsza ból związany z zapaleniem, obrzęk i gorączkę a także hamuje agregację płytek wywołaną ADP i kolagenem. Maksymalne stężenie leku w osoczu występuje po ok. 30 min od aplikacji. Wiąże się z białkami osocza w 99%. Około 30% substancji czynnej jest wydalane w postaci metabolitów z kałem. Po zmetabolizowaniu w wątrobie około 70% dawki jest wydalane przez nerki w postaci farmakologicznie nieaktywnych metabolitów.

Dawkowanie

Dawka dobowa wynosi 50-150 mg. Dorośli otrzymują 1 czopek 100 mg na dobę. W zaburzeniach reumatycznych konieczne jest długotrwałe stosowanie preparatu.

Nie ma potrzeby zmiany dawkowania u pacjentów w podeszłym wieku i u pacjentów z łagodnymi do umiarkowanych zaburzeniami czynności nerek i wątroby.

Czopki należy wprowadzać głęboko do odbytu; najlepiej po wypróżnieniu.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować czopków w przypadku

- nadwrażliwości na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą

- skurczu oskrzeli, astmy, zapalenia błony śluzowej nosa lub pokrzywki po podaniu kwasu acetylosalicylowego lub innego NLPZ

- ciężkiej niewydolności wątroby lub nerek

- niewydolności serca, choroby niedokrwiennej serca, choroby naczyń obwodowych i (lub) choroby naczyń mózgowych

- kobiet w trzecim trymestrze ciąży

- zapalenia błony śluzowej odbytnicy lub odbytu

- zaburzenia krwiotworzenia niewiadomego pochodzenia

- czynnej lub nawracającej choroby wrzodowej żołądka i (lub) dwunastnicy

- krwawienia z przewodu pokarmowego lub perforacji

- owrzodzenie żołądka lub jelit

- krwawienia z naczyń mózgowych

- dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat z powodu zbyt dużej zawartości substancji czynnej.

Działania niepożądane:

Bardzo często: niewielka utrata krwi z przewodu pokarmowego, dolegliwości żołądkowo-jelitowe (nudności, biegunka i wymioty).

Często: choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, wydalanie śluzu z krwią lub bolesna defekacja związane z podaniem czopków; zwiększenie aktywności aminotransferaz; podrażnienie w miejscu podania, reakcje nadwrażliwości takie jak wysypka i świąd, zawroty głowy pochodzenia błędnikowego, niestrawność, wzdęcia, ból brzucha, anoreksja, zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego (ból i zawroty głowy, uczucie oszołomienia, zamroczenia, pobudzenie, senność lub drażliwość).

Niezbyt często: zapalenie wątroby z lub bez żółtaczki, łysienie; powstawanie obrzęków, pokrzywka; krwawe wymioty, uszkodzenie wątroby, szczególnie podczas długoterminowego leczenia, smoliste stolce lub krwawe biegunki.

Rzadko: nadwrażliwość, zapalenie błony śluzowej żołądka, krwawienia z przewodu pokarmowego, zaburzenia czynności wątroby, reakcje anafilaktyczne i rzekomoanafilaktyczne.

Bardzo rzadko: zaostrzenie zapaleń wywołanych zakażeniem, objawy jałowego zapalenia opon mózgowych, zaburzenia krwiotworzenia, niedokrwistość hemolityczna i aplastyczna; obrzęk naczynioruchowy, alergiczne zapalenie naczyń i zapalenie płuc; wysypka pęcherzowa, wyprysk, rumień, rumień wielopostaciowy, nadwrażliwość na światło, plamica i wykwity pęcherzowe, w tym zespół Stevensa-Johnsona oraz toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka, złuszczające zapalenie skóry; uszkodzenie nerek, której może towarzyszyć ostra niewydolność nerek, białkomocz i (lub) krwiomocz, zespół nerczycowy,  zaburzenia widzenia; szumy uszne, zaburzenia słuchu; kołatanie serca, ból w klatce piersiowej, niewydolność serca, zawał serca; nadciśnienie tętnicze; zapalenie jamy ustnej, zapalenie języka, uszkodzenie przełyku, dolegliwości w dolnej części brzucha jak zapalenie okrężnicy, zaparcia,  zaburzenia psychotyczne, depresja, niepokój, bezsenność, koszmary senne; zaburzenia czucia, zaburzenia smaku, zaburzenia pamięci, dezorientacja, drgawki, drżenie, udar mózgu, zapalenie trzustki, błoniaste zwężenie jelit; martwica wątroby, niewydolność wątroby.

Częstość nieznana: zespół Kounisa, niedokrwienne zapalenie okrężnicy.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Kategoria

Producent

Stosowanie

Czopki stosowane są w:-  leczeniu objawowym bólu i stanu zapalnego w: ostrym zapaleniu stawów (w tym atakach dny moczanowej)- zapalnych chorobach reumatycznych tkanek miękkich- bolesnych obrzękach i zapaleniach pourazowych- przewlekłym zapaleniu stawów, głównie w reumatoidalnym zapaleniu stawów (przewlekłe zapalenie wielostawowe)- zesztywniającym zapaleniu stawów kręgosłupa (choroba Bechtereva) i innych reumatycznych stanach zapalnych kręgosłupa- zaostrzeniach w chorobie zwyrodnieniowej stawów i w chorobie zwyrodnieniowej kręgosłupa.Lek przeznaczony jest do stosowania u dorosłych.

Działanie

Dicloberl to niesteroidowy lek przeciwzapalny hamujący syntezę prostaglandyn. Diklofenak zmniejsza ból związany z zapaleniem, obrzęk i gorączkę a także hamuje agregację płytek wywołaną ADP i kolagenem. Maksymalne stężenie leku w osoczu występuje po ok. 30 min od aplikacji. Wiąże się z białkami osocza w 99%. Około 30% substancji czynnej jest wydalane w postaci metabolitów z kałem. Po zmetabolizowaniu w wątrobie około 70% dawki jest wydalane przez nerki w postaci farmakologicznie nieaktywnych metabolitów.

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

Brak komentarzy

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem