zdjecie zdjecie
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Producent Unigroup ApS
Adres


Pojemność 30ml + 1szt. + 1szt.
Postać Zestaw
Dostępność
Wyrób medyczny
Wyrób medyczny

Spis treści:

Opis produktu

Specjalistyczny zestaw Dermicin® zapewnia kompleksowe postępowanie terapeutyczne i pielęgnacyjne w leczeniu ciemieniuchy (niemowlęcego łojotokowego zapalenia skóry). Opakowanie zawiera butelkę z aerozolem (serum), szczotkę chirurgiczną i grzebień. Serum Dermicin® wchłania się w skórę i rozmiękcza łuski, przywraca funkcje ochronne skóry. Szczotka chirurgiczna z gąbką i grzebień służą do usuwania oraz wyczesywania przywierającej, złuszczonej skóry.

Skład

Butelka z aerozolem o pojemności 30 ml (220 rozpyleń), sterylnie zapakowana szczotka chirurgiczna do usuwania przywierającej, złuszczonej skóry (łusek) i grzebień do wyczesywania złuszczonej skóry z włosów dziecka.

Serum: Olej z Borago officinalis (ogórecznik lekarski), skwalan, octan d-alfa-tokoferylu (witamina E), olej z nasion Helianthus annuus (słonecznik zwyczajny), wyciąg z liści Rosmarinus officinalis (rozmaryn lekarski).

Wskazania

W leczeniu niemowlęcego łojotokowego zapalenia skóry (ciemieniuchy)

Działanie

Serum rozmiękcza łuskę łojotokową, zapobiega utracie wody przez skórę, przywraca funkcje ochronne skóry. 

Wchłania się w skórę, nie wymaga spłukiwania.

Naturalny skład serum – olej z ogórecznika lekarskiego, skwalan, witamina E, olej z nasion słonecznika zwyczajnego, wyciąg z liści rozmarynu lekarskiego – zapewnia skuteczność i bezpieczeństwo stosowania. 

Nie stymuluje wzrostu grzybów Malassezia (w przypadku leczenia łojotokowego zapalenia skóry, którego przyczyna jest powiązana z nadkażeniem tymi drożdżakami). 

Wysoka skuteczność potwierdzona badaniami. 

Nie zawiera: sterydów, środków przeciwgrzybiczych, substancji zapachowych, barwników, parabenów, konserwantów. 

Specjalistyczny zestaw pielęgnacyjny:  gąbka do masażu głowy i usuwania rozmiękczonych łusek, szczotka do usuwania złuszczonych łusek ze skóry głowy, grzebień o drobnych zębach do wyczesania łusek z włosów dziecka.

Dawkowanie

Zdjąć ochronną nasadkę z butelki z aerozolem. Rozpylić 2-krotnie aerozol na wewnętrzną część dłoni, następnie nanieść preparat na obszar zmieniony przez łojotokowe zapalenie skóry i wmasować. Powtórzyć czynność, jeśli obszar zajęty przez łojotokowe zapalenie skóry jest rozległy, np. w przypadku owłosionej skóry głowy. Ważne, aby zaaplikować odpowiednią ilość preparatu Dermicin® na skórę. Jeśli łojotokowe zapalenie skóry występuje wokół oczu dziecka, aerozol Dermicin® można rozpylić na wacik, aby ułatwić nanoszenie preparatu na skórę i nie dopuścić do przedostania się preparatu do oczu dziecka. Pozostały na dłoni nadmiar preparatu Dermicin® można wmasować w inne obszary skóry dziecka, ponieważ preparat zapobiega utracie wody przez skórę. Preparat należy stosować codziennie rano i po południu aż do ustąpienia łojotokowego zapalenia skóry. Leczenie zazwyczaj trwa od 1-4 tygodni. Aby usunąć przywierającą, złuszczoną skórę (łuski), należy BARDZO OSTROŻNIE masować skórę głowy gąbką przymocowaną do szczotki chirurgicznej dołączonej do opakowania, a następnie usunąć złuszczoną skórę za pomocą szczotki chirurgicznej. Grzebień służy do OSTROŻNEGO wyczesywania złuszczonej skóry z włosów dziecka. Należy pamiętać, że skóra dziecka, w tym owłosiona skóra głowy, jest bardzo delikatna. Po zakończeniu leczenia łojotokowego zapalenia skóry może dojść do nawrotu schorzenia. Nawroty mogą występować do 7. miesiąca życia dziecka. W późniejszym okresie życia, rzadko występuje niemowlęce łojotokowe zapalenie skóry. Jeśli wystąpi nawrót łojotokowego zapalenia skóry, należy ponownie zastosować leczenie preparatem Dermicin®.

Dodatkowe

Wyłącznie do użytku zewnętrznego. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Stosować produkt z zachowaniem ostrożności i zgodnie z zaleceniami zawartymi w ulotce. Nie stosować innych produktów, takich jak oliwa z oliwek, w połączeniu z preparatem Dermicin®. W przypadku nadkażenia drożdżakami z gatunku Malassezia, oliwa z oliwek może nasilać łojotokowe zapalenie skóry. NALEŻY UWAŻAĆ, ABY AEROZOL DERMICIN® NIE DOSTAŁ SIĘ DO OCZU DZIECKA. MOŻE TO POWODOWAĆ DYSKOMFORT. Jeśli preparat Dermicin® dostanie się do oczu dziecka, należy przemyć je czystą, ciepłą wodą. Jeżeli podrażnienie nie ustąpi, należy skontaktować się z lekarzem.

Kategoria

Mama i dziecko

Producent

Postać

Stosowanie

W leczeniu niemowlęcego łojotokowego zapalenia skóry (ciemieniuchy)

Działanie

Serum rozmiękcza łuskę łojotokową, zapobiega utracie wody przez skórę, przywraca funkcje ochronne skóry. Wchłania się w skórę, nie wymaga spłukiwania.Naturalny skład serum – olej z ogórecznika lekarskiego, skwalan, witamina E, olej z nasion słonecznika zwyczajnego, wyciąg z liści rozmarynu lekarskiego – zapewnia skuteczność i bezpieczeństwo stosowania. Nie stymuluje wzrostu grzybów Malassezia (w przypadku leczenia łojotokowego zapalenia skóry, którego przyczyna jest powiązana z nadkażeniem tymi drożdżakami). Wysoka skuteczność potwierdzona badaniami. Nie zawiera: sterydów, środków przeciwgrzybiczych, substancji zapachowych, barwników, parabenów, konserwantów. Specjalistyczny zestaw pielęgnacyjny:  gąbka do masażu głowy i usuwania rozmiękczonych łusek, szczotka do usuwania złuszczonych łusek ze skóry głowy, grzebień o drobnych zębach do wyczesania łusek z włosów dziecka.

Dla kogo

dziecko

Problem

ciemieniucha

Wiek

0-3 miesięcy 6-18 miesięcy 18-24 miesiący

Brak opini o produkcie

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.