Co-Nortivan 80 mg + 12,5 mg tabletki powlekane 28 sztuk

Co-Nortivan 80 mg + 12,5 mg tabletki powlekane 28 sztuk

Brak ocen

Skład

Każda tabletka powlekana zawiera 80 mg walsartanu i 12,5 mg hydrochlorotiazydu.

Wskazania

Nadciśnienie tętnicze, którego nie udaje się kontrolować podaniem pojedynczego leku. 

Działanie

Preparat powoduje obniżenie ciśnienia tętniczego krwi.

Dawkowanie

Zalecana dawka preparatu Co-Nortivan 80 mg + 12,5 mg to jedna tabletka powlekana raz na dobę. Zalecane jest indywidualne dostosowanie dawki poszczególnych składników produktu leczniczego. W każdym przypadku, przy zwiększaniu dawki poszczególnych składników należy uwzględniać ryzyko wystąpienia niedociśnienia i innych działań niepożądanych.Jeśli istnieje kliniczne uzasadnienie, można rozważyć bezpośrednią zmianę z monoterapii na leczenie produktem złożonym o ustalonej dawce u pacjentów, których ciśnienie krwi nie jest wystarczająco kontrolowane za pomocą monoterapii walsartanem lub hydrochlorotiazydem, pod warunkiem, że produkt ten podaje się w dawce, która została wcześniej dobrana dla każdego składnika indywidualnie. Po rozpoczęciu terapii należy ocenić odpowiedź kliniczną na leczenie produktem leczniczym Co-Nortivan, a jeśli ciśnienia tętniczego nie udaje się kontrolować, dawkę leku można zwiększyć poprzez zwiększenie dawki każdego ze składników do uzyskania dawki maksymalnej 320mg/25mg produktu Co-Nortivan.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować preparatu jeśli pacjent ma uczulenie na walsartan, hydrochlorotiazyd, pochodne sulfonamidu, lecytynę sojową, orzeszki ziemne lub którykolwiek z pozostałych składników leku.
Nie można stosować leku jeśli pacjentka jest w ciąży powyżej 3. miesiąca oraz gdy karmi piersią. Nie zaleca się stosowania preparatu jeśli u pacjenta występuje ciężka choroba wątroby, uszkodzenie małych przewodów
żółciowych w wątrobie, ciężka choroba nerek, zmniejszone stężenie potasu i sodu we krwi lub zwiększone stężenie wapnia we krwi lub jeśli pacjent ma cukrzycę lub zaburzenia czynności nerek i jest leczony lekiem obniżającym
ciśnienie krwi zawierającym aliskiren.

Dodatkowe

Należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty, a także gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży oraz  gdy karmisz piersią. Zazwyczaj zaleca się przerwanie stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Kategoria

Stosowanie

Nadciśnienie tętnicze, którego nie udaje się kontrolować podaniem pojedynczego leku. 

Działanie

Preparat powoduje obniżenie ciśnienia tętniczego krwi.

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

Brak komentarzy

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem