Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Adres


Pojemność 28 szt.
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Citabax 20 tabletki powlekane 20mg 28 sztuk Skład

Jedna tabletka powlekana zawiera 20 mg cytalopramu w postaci bromowodorku cytalopramu (Citalopramum).

Citabax 20 tabletki powlekane 20mg 28 sztuk Wskazania

Leczenie depresji i profilaktyka nawrotów zaburzeń depresyjnych.

Citabax 20 tabletki powlekane 20mg 28 sztuk Działanie

Preparat wykazuje działanie przeciwdepresyjne.

Citabax 20 tabletki powlekane 20mg 28 sztuk Dawkowanie

Tabletki są przeznaczone do stosowania doustnego. Dawkę i częstotliwość stosowania ustala lekarz. Tabletki można przyjmować o każdej porze dnia, z pokarmem lub bez pokarmu. Należy stopniowo modyfikować dawkę, i nie odstawiać leku nagle.

Citabax 20 tabletki powlekane 20mg 28 sztuk Przeciwwskazania

Nie stosować jeśli stwierdzono nadwrażliwość na cytalopram lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Preparatu nie należy stosować u pacjentów otrzymujących inhibitory monoaminooksydazy (MAOI), w tym selegilinę, w dawkach dobowych przekraczających 10 mg/dobę (leku nie należy podawać przez 14 dni od odstawienia nieselektywnych MAOI oraz przez określony czas po odstawieniu odwracalnego MAOI (RIMA), leków z grupy MAOI nie należy włączać do terapii przez siedem dni od odstawienia cytalopramu. Cytalopram jest przeciwwskazany w połączeniu z linezolidem, chyba że istnieje możliwość ścisłej obserwacji pacjenta oraz monitorowania ciśnienia krwi.

Citabax 20 tabletki powlekane 20mg 28 sztuk Dodatkowe

Leki przeciwdepresyjne nie powinny być stosowane w leczeniu dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat. W toku prób klinicznych zachowania samobójcze (próby samobójstwa oraz myśli samobójcze) oraz wrogość(głównie agresję, zachowania buntownicze i przejawy gniewu) obserwowano częściej u dzieci i młodzieży leczonych lekami przeciwdepresyjnymi niż w grupie, w której podawano placebo. Jeśli, w oparciu o istniejącąpotrzebę kliniczną podjęta jednak zostanie decyzja o leczeniu, pacjent powinien być uważnie obserwowany ze względu na możliwość wystąpienia zachowań samobójczych.

Kategoria

Zdrowie

Stosowanie

Leczenie depresji i profilaktyka nawrotów zaburzeń depresyjnych.

Działanie

Preparat wykazuje działanie przeciwdepresyjne.

Brak opini o produkcie

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.