Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Producent
Adres


Pojemność 28 szt.
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Cipramil tabletki powlekane 20mg 28 sztuk Skład

Każda tabletka powlekana zawiera 20 mg cytalopramu (Citalopramum), co odpowiada 24,98 mg bromowodorku cytalopramu.

Cipramil tabletki powlekane 20mg 28 sztuk Wskazania

Leczenie depresji i profilaktyka nawrotów zaburzeń depresyjnych nawracających.

Cipramil tabletki powlekane 20mg 28 sztuk Działanie

Preparat należy do silnie działających leków należący do grupy selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI).

Cipramil tabletki powlekane 20mg 28 sztuk Dawkowanie

Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Tabletki przyjmuje się doustnie, w pojedynczej dawce, raz na dobę, można je przyjmować o każdej porze dnia, niezależnie od posiłku. Lek należy odstawiać stopniowo. Nie należy pić alkoholu podczas stosowania preparatu.  Zwykle zalecane dawkowanie w leczeniu depresji 1x 20 mg na dobę. W zależności od reakcji pacjenta na leczenie i nasilenia depresji dawkę można zwiększyć, maksymalnie do 60 mg na dobę. W leczeniu zaburzenia lękowego z napadami lęku przez pierwszy tydzień zaleca się podawanie pojedynczej dawki doustnej 10 mg na dobę, a następnie zwiększenie dawki dobowej do 20 mg. Dawkę można zwiększyć, maksymalnie do 60 mg na dobę, w zależności od reakcji pacjenta na leczenie.

Cipramil tabletki powlekane 20mg 28 sztuk Przeciwwskazania

Nie stosować preparatu w raziestwierdzenia nadwrażliwości na cytalopram lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Cytalopramu nie wolno stosować w skojarzeniu z inhibitorem MAO, w tym z selegiliną w dawce powyżej 10 mg na dobę ( leczenie cytalopramem można rozpocząć 14 dni po zaprzestaniu podawania nieodwracalnych inhibitorów MAO lub w takim czasie po odstawieniu odwracalnych inhibitorów MAO, jaki opisany jest w informacji o danym leku). Leczenie skojarzone cytalopramem z linezolidem jest przeciwwskazane chyba, że występuje możliwość ścisłej obserwacji klinicznej i monitorowania ciśnienia tętniczego krwi. Nie należy stosować preparatu jednocześnie z pimozydem.

Cipramil tabletki powlekane 20mg 28 sztuk Dodatkowe

Leku nie należy stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat. W toku prób klinicznych zachowania samobójcze (próby samobójcze oraz myśli samobójcze) oraz wrogość (szczególnie agresję, zachowania buntownicze i przejawy gniewu) obserwowano częściej u dzieci i młodzieży leczonych lekami przeciwdepresyjnymi niż u grupy, której podawano placebo. Jeśli, w oparciu o istniejącą potrzebę kliniczną podjęta jednak zostanie decyzja o leczeniu, pacjent powinien być uważnie obserwowany pod kątem wystąpienia objawów samobójczych.

Kategoria

Zdrowie

Producent

Stosowanie

Leczenie depresji i profilaktyka nawrotów zaburzeń depresyjnych nawracających.

Działanie

Preparat należy do silnie działających leków należący do grupy selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI).

Brak opini o produkcie

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.