Cipramil tabletki powlekane 20mg 28 sztuk

Cipramil tabletki powlekane 20mg 28 sztuk

Brak ocen

Producent
H. Lundbeck A/S

Ottiliavej 9
DK-2500 Valby
Dania

Pojemność
28 szt.
Postać


Skład

Każda tabletka powlekana zawiera 20 mg cytalopramu (Citalopramum), co odpowiada 24,98 mg bromowodorku cytalopramu.

Wskazania

Leczenie depresji i profilaktyka nawrotów zaburzeń depresyjnych nawracających.

Działanie

Preparat należy do silnie działających leków należący do grupy selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI).

Dawkowanie

Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Tabletki przyjmuje się doustnie, w pojedynczej dawce, raz na dobę, można je przyjmować o każdej porze dnia, niezależnie od posiłku. Lek należy odstawiać stopniowo. Nie należy pić alkoholu podczas stosowania preparatu.  Zwykle zalecane dawkowanie w leczeniu depresji 1x 20 mg na dobę. W zależności od reakcji pacjenta na leczenie i nasilenia depresji dawkę można zwiększyć, maksymalnie do 60 mg na dobę. W leczeniu zaburzenia lękowego z napadami lęku przez pierwszy tydzień zaleca się podawanie pojedynczej dawki doustnej 10 mg na dobę, a następnie zwiększenie dawki dobowej do 20 mg. Dawkę można zwiększyć, maksymalnie do 60 mg na dobę, w zależności od reakcji pacjenta na leczenie.

Przeciwwskazania

Nie stosować preparatu w raziestwierdzenia nadwrażliwości na cytalopram lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Cytalopramu nie wolno stosować w skojarzeniu z inhibitorem MAO, w tym z selegiliną w dawce powyżej 10 mg na dobę ( leczenie cytalopramem można rozpocząć 14 dni po zaprzestaniu podawania nieodwracalnych inhibitorów MAO lub w takim czasie po odstawieniu odwracalnych inhibitorów MAO, jaki opisany jest w informacji o danym leku). Leczenie skojarzone cytalopramem z linezolidem jest przeciwwskazane chyba, że występuje możliwość ścisłej obserwacji klinicznej i monitorowania ciśnienia tętniczego krwi. Nie należy stosować preparatu jednocześnie z pimozydem.

Dodatkowe

Leku nie należy stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat. W toku prób klinicznych zachowania samobójcze (próby samobójcze oraz myśli samobójcze) oraz wrogość (szczególnie agresję, zachowania buntownicze i przejawy gniewu) obserwowano częściej u dzieci i młodzieży leczonych lekami przeciwdepresyjnymi niż u grupy, której podawano placebo. Jeśli, w oparciu o istniejącą potrzebę kliniczną podjęta jednak zostanie decyzja o leczeniu, pacjent powinien być uważnie obserwowany pod kątem wystąpienia objawów samobójczych.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Kategoria

Stosowanie

Leczenie depresji i profilaktyka nawrotów zaburzeń depresyjnych nawracających.

Działanie

Preparat należy do silnie działających leków należący do grupy selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI).

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

Brak komentarzy

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem