zdjecie zdjecie
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Producent Polfarmex
Adres


Pojemność 30 szt.
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Skład

Jedna tabletka powlekana zawiera 1 mg cylazaprylu (Cilazaprilum) w postaci 1,044 mg cylazaprylu jednowodnego oraz  61,956 mg laktozy jednowodne.

Wskazania

reparat jest wskazany w leczeniu nadciśnienia tętniczego i przewlekłej niewydolności serca.

Działanie

Lek obniża ciśnienie tętnicze krwi zarówno w pozycji siedzącej, jak i stojącej, zazwyczaj nie powodując niedociśnienia ortostatycznego.

Dawkowanie

Preparat należy przyjmować raz na dobę, niezależnie od posiłku. Zaleca się go przyjmować zawsze o tej samej porze dnia. Zalecana dawka początkowa w leczeniu nadciśnienia tętniczego wynosi 1 mg raz na dobę. Dawkę tę ustala się indywidualnie, w zależności od wartości ciśnienia tętniczego pacjenta. Dla większości pacjentów dawka podtrzymująca wynosi od 2,5 mg do 5 mg na dobę.  U pacjentów z przewlekłą niewydolnością serca preparat może być stosowany w skojarzeniu z glikozydami naparstnicy i/lub środkami moczopędnymi. Leczenie należy rozpoczynać od zalecanej dawki początkowej 0,5 mg raz na dobę pod ścisłym nadzorem lekarskim. Dawka maksymalna wynosi 5 mg raz na dobęPrzeciwwskazania

Nie można stosować preparatu gdy stwierdzono nadwrażliwość na substancję czynną, na którąkolwiek substancję pomocniczą lub na jakiekolwiek inne inhibitory konwertazy angiotensyny. Do pozostałych przeciwwskazań zalicza się obrzęk naczynioruchowy, związany z wcześniejszym leczeniem inhibitorami konwertazy angiotensyny oraz wrodzony lub idiopatyczny obrzęk naczynioruchowy. Nie należy stosować leku w drugim i trzecim trymestrze ciąży oraz u pacjentów z cukrzycą równocześnie przyjmujących aliskiren.


Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu

Kategoria

Leki na receptę

Producent

Stosowanie

reparat jest wskazany w leczeniu nadciśnienia tętniczego i przewlekłej niewydolności serca.

Działanie

Lek obniża ciśnienie tętnicze krwi zarówno w pozycji siedzącej, jak i stojącej, zazwyczaj nie powodując niedociśnienia ortostatycznego.

Brak opini o produkcie

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.