Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Producent Polfarmex
Adres


Pojemność 30 szt.
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Cilan tabletki powlekane 0,5 mg 30 sztuk Skład

Jedna tabletka powlekana zawiera 0,5 mg cylazaprylu (Cilazaprilum) w postaci 0,522mg cylazaprylu jednowodnego oraz 62,478 mg laktozy jednowodnej.

Cilan tabletki powlekane 0,5 mg 30 sztuk Wskazania

Leczenie nadciśnienia tętniczego oraz przewlekłej niewydolności serca.

Cilan tabletki powlekane 0,5 mg 30 sztuk Działanie

Preparat wykazuje działanie obniżające ciśnienie tętnicze krwi.

Cilan tabletki powlekane 0,5 mg 30 sztuk Dawkowanie


Preparat należy stosować raz na dobę. Produkt leczniczy można zażywać niezależnie od posiłku, ponieważ pokarm nie wpływa znacząco na wchłanianie leku. Produkt zaleca się przyjmować zawsze o tej samej porze dnia. Zalecana dawka początkowa w leczeniu nadciśnienia tętniczego wynosi 1 mg raz na dobę. Dawkę należy ustalić indywidualnie, w zależności od wartości ciśnienia tętniczego. Dla większości pacjentów dawka podtrzymująca wynosi od 2,5 mg do 5 mg na dobę. Jeśli po zastosowaniu dawki 5 mg nie uzyskuje się normalizacji ciśnienia,można jednocześnie zastosować środek moczopędny w małej dawce aby zwiększyć działanie przeciwnadciśnieniowe. U pacjentów z przewlekłą niewydolnością serca cylazapryl może być stosowany w skojarzeniu zglikozydami naparstnicy i (lub) środkami moczopędnymi. Leczenie należy rozpoczynać od zalecanejdawki początkowej 0,5 mg raz na dobę pod ścisłym nadzorem lekarskim. Dawkę należy zwiększyć donajmniejszej dawki podtrzymującej wynoszącej 1 mg na dobę w zależności od stanu klinicznego itolerancji leku przez pacjenta. Dalsze zwiększanie dawki do zazwyczaj stosowanej dawki podtrzymującej wynoszącej 1 mg do 2,5 mg na dobę, należy przeprowadzić w zależności od reakcji chorego i tolerancji leku. Dawka maksymalna to 5 mg raz na dobę



Cilan tabletki powlekane 0,5 mg 30 sztuk Przeciwwskazania

Jednoczesne stosowanie produktu leczniczego Cilan z produktami zawierającymi aliskiren jest przeciwwskazane u pacjentów z cukrzycą lub zaburzeniem czynności nerek. Nie należy stosować leku w drugim i trzecim trymestrze ciąży oraz gdy stwierdzono nadwrażliwość na substancję czynną, na którąkolwiek substancję pomocniczą lub na inne inhibitory konwertazy angiotensyny. Do pozostałych przeciwwskazań zaliczamy obrzęk naczynioruchowy (związany z wcześniejszym leczeniem inhibitorami konwertazy angiotensyny) oraz wrodzony lub idiopatyczny obrzęk naczynioruchowy.


Cilan tabletki powlekane 0,5 mg 30 sztuk Dodatkowe

Nie zaleca się stosowania leku u dzieci ze względu na brak odpowiednio przeprowadzonych i kontrolowanych badań dotyczących skuteczności i bezpieczeństwa stosowania.

Kategoria

Zdrowie

Producent

Stosowanie

Leczenie nadciśnienia tętniczego oraz przewlekłej niewydolności serca.

Działanie

Preparat wykazuje działanie obniżające ciśnienie tętnicze krwi.

Brak opini o produkcie

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.