Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Producent Sandoz
Adres


Pojemność 28 szt.
Postać Tabletki
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Candepres HCT 16 mg + 12,5 mg tabletki 28 sztuk Skład

Każda tabletka zawiera 16 mg kandesartanu cyleksetylu (Candesartanum cilexetilum), 12,5mg hydrochlorotiazydu(Hydrochlorothiazidum) oraz 76 mg laktozy jednowodnej.

Candepres HCT 16 mg + 12,5 mg tabletki 28 sztuk Wskazania

Preparat jest wskazany w leczeniu samoistnego nadciśnienia tętniczego, gdy skuteczność kandesartanu cyleksetylu lub hydrochlorotiazydu w monoterapii jest niewystarczająca.

Candepres HCT 16 mg + 12,5 mg tabletki 28 sztuk Działanie

Preparat wykazuje działanie moczopędne i obniżające ciśnienie tętnicze krwi.

Candepres HCT 16 mg + 12,5 mg tabletki 28 sztuk Dawkowanie

Preparat należy stosować doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Tabletkę połykać popijając szklanką wody, najlepiej codziennie o tej samej porze, przed lub podczas posiłku. Zalecaną dawką produktu Candepres HCTjest 8 mg + 12,5 mg raz na dobę. Przed zastosowaniem produktu Candepres HCT należy dostosować dawkę kandesartanu cyleksetylu stosowanego w monoterapii. W uzasadnionych klinicznie przypadkach można rozważyć bezpośrednią zmianę z monoterapii na produkt Candepres HCT. Pełne działanie przeciwnadciśnieniowe uzyskuje się zazwyczaj w ciągu 4 tygodni od rozpoczęcia leczenia.

Candepres HCT 16 mg + 12,5 mg tabletki 28 sztuk Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne, na którąkolwiek substancję pomocniczą lub na pochodne sulfonamidów (hydrochlorotiazyd jest pochodną sulfonamidową). Nie stosować w drugim i trzecim trymestrze ciąży, przy ciężkich zaburzeniach czynności nerek, przy stwierdzonej dnie moczanowej, przy ciężkich zaburzeniach czynności wątroby i (lub) cholestazie, hipokaliemii i hiperkalcemii opornej na leczenie.

Candepres HCT 16 mg + 12,5 mg tabletki 28 sztuk Dodatkowe

Działanie przeciwnadciśnieniowe produktu Candepres HCT może zwiększać się pod wpływem innych leków zmniejszających ciśnienie tętnicze krwi. Ryzyko hipokaliemii może zwiększać się podczas jednoczesnego stosowania steroidów lub hormonu adrenokortykotropowego (ACTH). Jednoczesne spożycie alkoholu, zastosowanie barbituranów lub leków znieczulających może nasilać niedociśnienie ortostatyczne.

Kategoria

Zdrowie

Producent

Postać

Stosowanie

Preparat jest wskazany w leczeniu samoistnego nadciśnienia tętniczego, gdy skuteczność kandesartanu cyleksetylu lub hydrochlorotiazydu w monoterapii jest niewystarczająca.

Działanie

Preparat wykazuje działanie moczopędne i obniżające ciśnienie tętnicze krwi.

Brak opini o produkcie

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.