Betadine 10% maść 20g

Producent EGIS Pharmaceuticals
Pojemność 20 g
Postać leku Maść
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępna ilość
Brak produktu

Skład

Substancja czynną jest jodowany powidon. Każdy gram maści zawiera 100 mg jodowanego powidonu. Substancje pomocnicze: wodorowęglan sodu, makrogol 400, 4000, 1000, 1500, woda oczyszczona.

Wskazania

Lek ten stosuje się do miejscowego leczenia oparzeń, ran, otarć, owrzodzeń troficznych, zakażeń skóry.

Działanie

Jodowany powidon jest to połączenie jodu i polimeru poliwinylopyrolidonu, z którego przez pewien okres czasu po aplikacji uwalnia się jod. Wolny jod ma silne właściwości bakteriobójcze działa na, wirusy, grzyby, a także niektóre pierwotniaki. Lek BETADINE jest środkiem dezynfekującym.

Dawkowanie

Do stosowania miejscowego. W leczeniu zakażeń: maść nakładać raz lub dwa razy na dobę maksymalnie przez 14 dni. Skórę zmienioną chorobową należy oczyścić i osuszyć. Na zmienioną chorobowo skórę nakładać BETADINE maść. Można założyć opatrunek lub bandaż.

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie o Betadine 10% maść 20g

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Produkty podobne

Klienci, którzy kupili Betadine 10% maść 20g kupili także:

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.