Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Producent Berlin Chemie
Adres

Zygmunta Słomińskiego 4, 00-204 Warszawa

Pojemność 30 szt.
Postać Tabletki
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Benalapril 5, tabletki 5 mg 30 sztuk Skład

Każda tabletka zawiera 5 mg enalaprylu maleinianu (Enalaprili maleas).
Każda tabletka zawiera 171 mg laktozy jednowodnej.

Benalapril 5, tabletki 5 mg 30 sztuk Wskazania

Preparat jest wskazany w leczeniu nadciśnienia tętniczego krwi oraz w zapobieganiu niewydolności serca.

Benalapril 5, tabletki 5 mg 30 sztuk Działanie

Preparat hamuje powstawanie angiotensyny II, substancji powodującej skurcz naczyń krwionośnych oraz pobudzającej uwalnianie aldosteronu.

Benalapril 5, tabletki 5 mg 30 sztuk Dawkowanie

Tabletki należy przyjmować doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Tabletki można przyjmować niezależnie od posiłków.   Nie zaleca się podawania preparatu dzieciom.

Benalapril 5, tabletki 5 mg 30 sztuk Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którąkolwiek substancję zawartą w preparacie lub na inne inhibitory ACE. Do pozostałych przeciwwskazań zalicza się: obrzęk naczynioruchowy w wywiadzie związany z uprzednim podawaniem inhibitora ACE, dziedziczny lub idiopatyczny obrzęk naczynioruchowy, drugi i trzeci trymestr ciąży. Nie należy jednocześnie stosować produktu leczniczego Benalapril z produktami zawierającymi aliskiren u pacjentów z cukrzycą lub zaburzeniem czynności nerek (GFR<60 ml/min/1,73 m2)
Nie zaleca się jednoczesnego stosowania preparatu wraz z  sakubitrylem w połączeniu z walsartanem: nie rozpoczynać leczenia produktem leczniczym Benalapril wcześniej niż po upływie 36 godzin od przyjęcia ostatniej dawki sakubitrylu z walsartanem.

Benalapril 5, tabletki 5 mg 30 sztuk Dodatkowe

Bardzo ważne jest, aby przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku w okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią skonsultować się z lekarzem i wyjaśnić ponad wszelką wątpliwość potencjalne zagrożenia i korzyści związane ze stosowaniem danego leku. Jeżeli jesteś w ciąży lub planujesz ciążę poinformuj o tym lekarza przepisującego receptę na ten lek.
Nie należy stosować preparatu w I trymestrze ciąży. Stosowanie preparatu w II i III trymestrze ciąży jest przeciwwskazane.

Kategoria

Zdrowie

Producent

Postać

Stosowanie

Preparat jest wskazany w leczeniu nadciśnienia tętniczego krwi oraz w zapobieganiu niewydolności serca.

Działanie

Preparat hamuje powstawanie angiotensyny II, substancji powodującej skurcz naczyń krwionośnych oraz pobudzającej uwalnianie aldosteronu.

Brak opini o produkcie

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.