Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Adres


Pojemność 30g
Postać Maść
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Belogent (0,5 mg+1 mg)/g maść 30 g Skład

1 g maści zawiera 0,5 mg betametazonu w postaci dipropionianu betametazonu oraz 1 mg gentamycyny w postaci siarczanu gentamycyny.

Belogent (0,5 mg+1 mg)/g maść 30 g Wskazania

Belogent w maści jest wskazany w miejscowym leczeniu powikłanych zakażeniami bakteryjnymi chorób skóry reagujących na leczenie kortykosteroidami, u pacjentów w wieku powyżej 13 lat.

Belogent (0,5 mg+1 mg)/g maść 30 g Działanie

Maść Belogent wykazuje działanie przeciwzapalne oraz przeciwbakteryjne.

Belogent (0,5 mg+1 mg)/g maść 30 g Dawkowanie

Preparat należy stosować zewnętrznie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Smarować cienką warstwą maści lub kremu miejsca chorobowo zmienione (maksymalnie do 14 dni). Nie stosować pod opatrunkiem okluzyjnym. Nie stosować na duże powierzchnie skóry, zwłaszcza uszkodzonej (np. w oparzeniach) ani na skórę twarzy. Nie stosować długotrwale ze względu na rozwijającą się oporność bakterii.

Belogent (0,5 mg+1 mg)/g maść 30 g Przeciwwskazania

Stosowanie preparatu jest przeciwwskazane w przypadku stwierdzenie wirusowego, gruźliczego lub grzybiczego zakażenie skóry.
Nie stosuje się maści jeśli pacjent ma trądzik zwykły ilub różowaty, w przypadku zapalenia skóry wokół ust, narządów płciowych oraz odbytu, w pieluszkowym zapaleniu skóry, w zakażeniach wywołanych bakteriami opornymi na gentamycynę.

Belogent (0,5 mg+1 mg)/g maść 30 g Dodatkowe

Należy zachować ostrożność stosując u pacjentów z łuszczycą, gdyż miejscowe stosowanie kortykosteroidów w łuszczycy może być niebezpieczne, m.in. ze względu na nawrót choroby spowodowany rozwojem tolerancji, ryzyko wystąpienia uogólnionej łuszczycy krostkowej
i ogólne działania toksyczne spowodowane zaburzeniem czynności skóry.
Długotrwałe miejscowe stosowanie gentamycyny siarczanu prowadzi do nadmiernego wzrostu niewrażliwych drobnoustrojów oraz może spowodować pojawienie się bakterii opornych na antybiotyki aminoglikozydowe.

Kategoria

Zdrowie

Postać

Stosowanie

Belogent w maści jest wskazany w miejscowym leczeniu powikłanych zakażeniami bakteryjnymi chorób skóry reagujących na leczenie kortykosteroidami, u pacjentów w wieku powyżej 13 lat.

Działanie

Maść Belogent wykazuje działanie przeciwzapalne oraz przeciwbakteryjne.

Brak opini o produkcie

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.