Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Producent Sandoz
Adres


Pojemność 28 szt.
Postać Tabletki
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Axudan HCT 320 mg+12,5 mg tabletki powlekane 28 sztuk Skład

Każda tabletka zawiera 320 mg walsartanu (Valsartanum) i 12,5 mg hydrochlorotiazydu (Hydrochlorothiazidum).

Axudan HCT 320 mg+12,5 mg tabletki powlekane 28 sztuk Wskazania

Preparat stosuje się u dorosłych w leczeniu samoistnego nadciśnienia tętniczego krwi.

Axudan HCT 320 mg+12,5 mg tabletki powlekane 28 sztuk Działanie

Preparat ma działanie przeciwnadciśnieniowe i jest ono silniejsze niż w przypadku zastosowania każdego ze składników w monoterapii.

Axudan HCT 320 mg+12,5 mg tabletki powlekane 28 sztuk Dawkowanie

Preparat przeznaczony jest do stosowania doustnego. Tabletki można przyjmować niezależnie od posiłku, popijając wodą. Nie należy przekraczać zaleconych dawek ponieważ nie zwiększy to skuteczności działania leku a może zaszkodzić Twojemu zdrowiu i życiu. Zaleca się 1 tabletkę 1 raz na dobę. Lekarz indywidualnie ustali dawkowanie i dostosuje dawki poszczególnych składników preparatu. W razie potrzeby lekarz może modyfikować stopniowo dawkę dobową każdego ze składników, aż do dawki maksymalnej, która wynosi 320 mg + 25 mg.

Axudan HCT 320 mg+12,5 mg tabletki powlekane 28 sztuk Przeciwwskazania

Nie należy stosować preparatu w razie występowania nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu lub na sulfonamidy. Nie zaleca się stosowania leku jeżeli występują ciężkie zaburzenia czynności wątroby, marskość wątroby lub zastój żółci, ciężkie zaburzenia czynności nerek, bezmocz, oporna na leczenie hipokaliemia, hiponatremia, hiperkalcemia, objawowa hiperurykemia. Preparat jest przeciwwskazany w czasie ciąży oraz w okresie karmienia piersią. U chorych na cukrzycę lub z zaburzeniami czynności nerek stosowanie preparatów zawierających aliskiren jednocześnie z walsartanem jest przeciwwskazane.

Axudan HCT 320 mg+12,5 mg tabletki powlekane 28 sztuk Dodatkowe

Bardzo ważne jest, aby przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku w okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią skonsultować się z lekarzem i wyjaśnić ponad wszelką wątpliwość potencjalne zagrożenia i korzyści związane ze stosowaniem danego leku. Jeżeli jesteś w ciąży lub planujesz ciążę poinformuj o tym lekarza przepisującego receptę na ten lek.

Kategoria

Zdrowie

Producent

Postać

Stosowanie

Preparat stosuje się u dorosłych w leczeniu samoistnego nadciśnienia tętniczego krwi.

Działanie

Preparat ma działanie przeciwnadciśnieniowe i jest ono silniejsze niż w przypadku zastosowania każdego ze składników w monoterapii.

Brak opini o produkcie

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.