zdjecie zdjecie
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Producent Sandoz
Adres


Pojemność 28 szt.
Postać Tabletki
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Skład

Każda tabletka zawiera 160 mg walsartanu (Valsartanum) i 25 mg hydrochlorotiazydu (Hydrochlorothiazidum).

Wskazania

Preparat jest wskazany w leczenie samoistnego nadciśnienia tętniczego u dorosłych.

Działanie

Preparat wykazuje działanie przeciwnadciśnieniowe poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych, zmniejszenie oporu naczyniowego oraz zwiększenie objętości wydalanego moczu.

Dawkowanie

Lek należy przyjmować doustnie, popijając szklanką wody. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Tabletki można przyjmować niezależnie od posiłków. Zaleca się jednak przyjmowanie leku o tej samej porze każdego dnia, zazwyczaj rano. Należy indywidualne dostosować dawki poszczególnych składników produktu. Zalecane jest stopniowe zwiększanie dawki poszczególnych składników leku złożonego. Po rozpoczęciu leczenia oraz w przypadku, gdy nie jest możliwe uzyskanie kontroli ciśnienia tętniczego, należy dokonać oceny reakcji klinicznej pacjenta na produkt Axudan HCT. Dawkę produktu leczniczego można zwiększyć do maksymalnych wartości dawki obu jego składników (320 mg+25 mg).

Przeciwwskazania

Nie zaleca się stosowania preparatu jeżeli stwierdzono nadwrażliwość na którykolwiek ze składników lub na sulfonamidy. Nie zaleca się stosowania leku jeżeli występują ciężkie zaburzenia czynności wątroby, marskość wątroby lub cholestaza, ciężkie zaburzenia czynności nerek, bezmocz, oporna na leczenie hipokaliemia (obniżenie stężenia potasu we krwi), hiponatremia (obniżenie stężenia sodu we krwi), hiperkalcemia (zwiększone stężenie wapnia we krwi), objawowa hiperurykemia.
Preparat jest przeciwwskazany w I, II i III trymestrze ciąży oraz w okresie karmienia piersią. U chorych na cukrzycę lub z zaburzeniami czynności nerek stosowanie preparatów zawierających walsartan jednocześnie z aliskirenem jest przeciwwskazane.Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu

Kategoria

Leki na receptę

Producent

Postać

Stosowanie

Preparat jest wskazany w leczenie samoistnego nadciśnienia tętniczego u dorosłych.

Działanie

Preparat wykazuje działanie przeciwnadciśnieniowe poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych, zmniejszenie oporu naczyniowego oraz zwiększenie objętości wydalanego moczu.

Brak opini o produkcie

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.