Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Producent Sandoz
Adres


Pojemność 28 szt.
Postać Tabletki
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Axudan 320 mg tabletki powlekane 28 sztuk Skład

Jedna tabletka powlekana zawiera 320 mg walsartanu (Valsartanum).

Axudan 320 mg tabletki powlekane 28 sztuk Wskazania

Preparat stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego oraz przy niewydolności serca. Stosowany jest także u pacjentów po świeżo przebytym zawale mięśnia sercowego.. 

Axudan 320 mg tabletki powlekane 28 sztuk Działanie

Obniża ciśnienie tętnicze bez wpływu na częstotliwość rytmu serca

Axudan 320 mg tabletki powlekane 28 sztuk Dawkowanie

Lek przyjmuje się doustnie, popijając wodą, niezależnie od posiłków. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. U pacjentów z niewydolnością serca zalecana dawka początkowa preparatu wynosi 40 mg dwa razy na dobę. Dawkę należy zwiększać w odstępach co najmniej dwóch tygodni do 80mg i 160 mg, podawanych dwa razy na dobę, aż do uzyskania największej dawki tolerowanej przez pacjenta. Należy rozważyć zmniejszenie dawki jednocześnie stosowanych leków moczopędnych. Maksymalna dawka dobowa stosowana w badaniach klinicznych wynosiła 320 mg walsartanu w dawkach podzielonych.

Axudan 320 mg tabletki powlekane 28 sztuk Przeciwwskazania

Preparat obniża ciśnienie tętnicze krwi bez wpływu na częstotliwość rytmu serca.

Axudan 320 mg tabletki powlekane 28 sztuk Dodatkowe

Nie badano stosowania preparatu u dzieci i młodzieży z klirensem kreatyniny <30 ml/min i pacjentów poddawanych dializie, dlatego stosowanie walsartanu w tej grupie pacjentów nie jest zalecane. Modyfikacja dawki dla dzieci i młodzieży z klirensem kreatyniny > 30 ml/min nie jest konieczna. Podczas leczenia walsartanem należy dokładnie kontrolować czynność nerek oraz stężenie potasu w surowicy. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, gdy walsartan jest stosowany u pacjentów z innymi zaburzeniami (np. gorączka, odwodnienie), które mogą upośledzać czynność nerek.

Kategoria

Zdrowie

Producent

Postać

Stosowanie

Preparat stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego oraz przy niewydolności serca. Stosowany jest także u pacjentów po świeżo przebytym zawale mięśnia sercowego.. 

Działanie

Obniża ciśnienie tętnicze bez wpływu na częstotliwość rytmu serca

Brak opini o produkcie

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.