product-image
Avena Parafina ciekła 100 g
5.50 zł
Avena Parafina ciekła 100 g

Avena Parafina ciekła 100 g

5.00

ocena ocena ocena ocena ocena

(1)


Producent
Farmina sp. z o.o.

ul. Lipska 44 30-721 Kraków

Pojemność
100 g
Postać


Dostępny

5.50 zł

Skład

1 g płynu zawiera 1 g parafiny ciekłej.

Dawkowanie

Na skórę: u dorosłych i dzieci nacierać skórę niewielką ilością preparatu według potrzeb. Doustnie: jeśli lekarz nie zaleci inaczej: dorośli – zwykle przed snem 

15-30 ml doustnie (co odpowiada 1-2 łyżek stołowych). 

Działanie przeczyszczające występuje zazwyczaj po 6–10 godzinach.

Wskazania

Środek przeczyszczający stosowany w zaparciach wg wskazań lekarza. Zewnętrznie do nacierania skóry.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na parafinę ciekłą. Ból brzucha o nieustalonej przyczynie oraz ostre stany zapalne przewodu pokarmowego, np. zapalenie wyrostka robaczkowego. Dzieciom i kobietom w ciąży nie należy podawać leku bez porozumienia z lekarzem.

Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności dotyczące stosowania: 

Na skórę: brak danych. Doustnie: lek stosowany jest jako doraźny środek przeczyszczający. W przypadku nasilenia się objawów lub nie wystąpienia działania przeczyszczającego w ciągu 1- 2 dni, należy porozumieć się z lekarze. Długotrwałe i niezgodne z zaleceniami stosowanie leku może prowadzić do zaburzeń równowagi wodno-elektrolitowej i wtórnego zaparcia. Należy stosować szczególnie ostrożnie u pacjentów z przewlekłym stanem zapalnym w obrębie brzucha, a także u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Przypadkowe przedostanie się parafiny do dróg oddechowych może być przyczyną bardzo ciężkiego zapalenia płuc. Zagrożenie dotyczy szczególnie osób w podeszłym wieku, niedołężnych, przyjmujących lek w pozycji leżącej (zachłyśnięcie). U osób w podeszłym wieku należy ograniczyć podawanie leku do sytuacji naprawdę koniecznych, z zastosowaniem minimalnych skutecznych dawek, możliwie krótko (2-3 tygodnie). Z uwagi na ryzyko działań niepożądanych, u osób w podeszłym wieku należy nadzorować czas i częstość stosowania leku.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Kategoria

Postać

Stosowanie

Środek przeczyszczający stosowany w zaparciach wg wskazań lekarza. Zewnętrznie do nacierania skóry.

Kluczowy składnik

parafina ciekła

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

ocena ocena ocena ocena ocena
Maja
Parafina ciekła ma wiele zastosowań. Używam jej do pielęgnacji skóry mojego maluszka. Doskonale nadaje się zamiast olejków oraz jako natłuszczający dodatek do kąpieli. Parafina do ucha sprawdza się również jako jedna z domowych metod czyszczenia. Bez zbędnej, uczulającej chemii i niska cena. Polecam, świetna apteka ;)

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem