Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Producent Hexal Polska
Adres


Pojemność 20 szt.
Postać Tabletki
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Aurex 20 tabletki powlekane 20 mg 20 sztuk Skład

Każda tabletka powlekana zawiera 20 mg cytalopramu (Citalopramum) w postaci bromowodorku cytalopramu.

Aurex 20 tabletki powlekane 20 mg 20 sztuk Wskazania

Preparat jest wskazany w leczeniu depresji.

Aurex 20 tabletki powlekane 20 mg 20 sztuk Działanie

Lek wykazuje działanie przeciwdepresyjne.

Aurex 20 tabletki powlekane 20 mg 20 sztuk Dawkowanie

Lek należy przyjmować doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Tabletki można przyjmować niezależnie od posiłku, najlepiej o stałej porze. Początek działania przeciwdepresyjnego citalopramu obserwuje się na ogół po upływie 2-4 tygodni leczenia. Uwaga! Lek należy odstawiać stopniowo. Nie należy pić alkoholu podczas stosowania preparatu. Nie zaleca się stosowania preparatu u dzieci i młodzieży do 18 lat. Nie ustalono bezpieczeństwa i skuteczności stosowania leku w tej grupie pacjentów. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem. 

Aurex 20 tabletki powlekane 20 mg 20 sztuk Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do stosowania preparatu jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku, równoczesne stosowanie inhibitorów MAO (inhibitorów monoaminooksydazy), stosowanie linezolidu (chyba, że możliwa jest ścisła obserwacja kliniczna i monitorowanie ciśnienia tętniczego), wydłużony odstęp QT w zapisie EKG lub wrodzony zespół wydłużonego odstępu QT oraz stosowanie innych leków, które mogą powodować wydłużenie odstępu QT.

Aurex 20 tabletki powlekane 20 mg 20 sztuk Dodatkowe

Nie należy stosować preparatu u dzieci i młodzieży do 18. roku życia. W tej grupie chorych, stosowanie preparatu może być związane z wystąpieniem zmian zachowania (agresja oraz wrogość) oraz skłonności samobójczych. Jeśli jednak, w indywidualnym przypadku, lekarz uzna zastosowanie preparatu u pacjenta z tej grupy wiekowej za bezwzględnie konieczne, należy uważnie obserwować chorego, czy nie występują u niego zachowania samobójcze, w tym myśli i próby samobójcze.

Kategoria

Zdrowie

Producent

Postać

Stosowanie

Preparat jest wskazany w leczeniu depresji.

Działanie

Lek wykazuje działanie przeciwdepresyjne.

Brak opini o produkcie

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.