Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Producent Exeltis
Adres


Pojemność 21 szt.
Postać Tabletki
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Atywia 0,03 mg + 2 mg tabletki powlekane 21 sztuk Skład

1 tabletka powlekana zawiera 0,03 mg etynyloestradiolu (Ethinylestradiolum), 2,00 mg dienogestu (Dienogestum) oraz  54,6 mg laktozy jednowodnej.

Atywia 0,03 mg + 2 mg tabletki powlekane 21 sztuk Wskazania

Lek stosowany jako doustna antykoncepcja. Leczenie średnio nasilonych postaci trądziku u kobiet, u których stosowanie doustnych środków antykoncepcyjnych nie jest przeciwwskazane i u których odpowiednie leczenie miejscowe okazało się nieskuteczne. 

Atywia 0,03 mg + 2 mg tabletki powlekane 21 sztuk Działanie

Preparat powoduje zahamowanie owulacji i zmiany wydzieliny szyjki macicy.

Atywia 0,03 mg + 2 mg tabletki powlekane 21 sztuk Dawkowanie

Tabletki należy zażywać doustnie, codziennie o stałej porze dnia, popijając w razie potrzeby płynem. Przyjmuje się jedną tabletkę produktu leczniczego na dobę przez kolejnych 21 dni. Przez następnych 7 dni nie przyjmuje się tabletek i w czasie tej przerwy rozpoczyna się krwawienie z odstawienia. Zwykle występuje ono 2. lub 3. dnia po przyjęciu ostatniej tabletki produktu leczniczego i może trwać jeszcze, gdy przyjmuje się tabletkę z następnego opakowania.

Atywia 0,03 mg + 2 mg tabletki powlekane 21 sztuk Przeciwwskazania

Nie należy stosować preparatu jeśli występuje nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą oraz w okresie ciąży lub gdy pacjentka podejrzewa, że może być w ciąży. Do pozostałych przeciwwskazań do stosowania należą:  występowanie lub ryzyko żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej (ang. venous thromboembolism, VTE), występowanie lub ryzyko tętniczych zaburzeń zakrzepowo-zatorowych (ang. arterial thromboembolism, ATE), występujące w przeszłości lub obecnie ciężkie choroby wątroby, łagodny lub złośliwy guz wątroby stwierdzony obecnie lub w wywiadzie, rozpoznany lub podejrzewany hormonozależny rak piersi lub narządów rodnych, krwawienie z dróg rodnych o niewyjaśnionej przyczynie. Przeciwskazane jest równoczesne stosowanie produktu leczniczego Atywia z produktami leczniczymi, zawierającymi ombitaswir, parytaprewir, rytonawir i dazabuwir.

Atywia 0,03 mg + 2 mg tabletki powlekane 21 sztuk Dodatkowe

Objawami przedawkowania mogą być nudności i wymioty, a u młodych dziewcząt plamienie z dróg rodnych. Leczenie specyficzne nie jest konieczne. W razie konieczności stosuje się leczenie objawowe. Obniżony nastrój i depresja to znane działania niepożądane związane ze stosowaniem hormonalnych środków antykoncepcyjnych. Jeśli u pacjentki wystąpią zmiany nastroju
lub jakiekolwiek objawy depresji, również krótko po rozpoczęciu leczenia, zaleca się konsultację z lekarzem.

Kategoria

Zdrowie

Producent

Postać

Stosowanie

Lek stosowany jako doustna antykoncepcja. Leczenie średnio nasilonych postaci trądziku u kobiet, u których stosowanie doustnych środków antykoncepcyjnych nie jest przeciwwskazane i u których odpowiednie leczenie miejscowe okazało się nieskuteczne. 

Działanie

Preparat powoduje zahamowanie owulacji i zmiany wydzieliny szyjki macicy.

Brak opini o produkcie

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.