Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Adres


Pojemność 10 ml
Postać Aerozol
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Atrovent N aerozol wziewny (20 mcg / dawkę) 200 dawek 10 ml Skład

1 odmierzona dawka (rozpylenie) zawiera 21 mikrogramów ipratropiowego bromku (Ipratropii bromidum), co odpowiada 20 mikrogramom ipratropiowego bromku bezwodnego. Pozostałe składniki leku to: HFA 134a (1,1,1,2-czterofluoroetan), kwas cytrynowy bezwodny, etanol bezwodny, woda oczyszczona.

Atrovent N aerozol wziewny (20 mcg / dawkę) 200 dawek 10 ml Wskazania

Preparat jest wskazany  jako  środek  rozszerzający  oskrzela  w  leczeniu  podtrzymującym stanów  skurczowych  oskrzeli w przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc (POChP) obejmującej przewlekłe zapalenie oskrzeli i rozedmę płuc oraz w astmie oskrzelowej.

Atrovent N aerozol wziewny (20 mcg / dawkę) 200 dawek 10 ml Działanie

Preparat jest lekiem rozszerzającym oskrzela, o działaniu przeciwcholinergicznym.

Atrovent N aerozol wziewny (20 mcg / dawkę) 200 dawek 10 ml Dawkowanie

Lekarz dostosuje dawkowanie do indywidualnych potrzeb pacjenta. Jeżeli nie zalecono inaczej, zazwyczaj stosuje się następujące dawkowanie dla dorosłych i dzieci w wieku powyżej 6 lat: 2 dawki (rozpylenia) przy każdym zastosowaniu, 4 razy na dobę, ale nie więcej niż 12 rozpyleń na dobę. Nie należy przekraczać zalecanej dawki dobowej. Jeżeli leczenie nie przynosi znaczącej poprawy, lub jeżeli stan pacjenta ulega pogorszeniu, należy skonsultować się z lekarzem w celu ustalenia nowego planu leczenia. W przypadku nagłej lub gwałtownie nasilającej się duszności (trudności w oddychaniu), należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Zaleca się, aby lek Atrovent N aerozol wziewny u dzieci stosowany był jedynie na zlecenie lekarza i pod kontrolą osoby dorosłej.
 

Atrovent N aerozol wziewny (20 mcg / dawkę) 200 dawek 10 ml Przeciwwskazania

Nie należy stosować tego preparatu jeśli pacjent ma uczulenie (lub wykazuje nadwrażliwość) na atropinę lub jej pochodne, bądź którykolwiek z pozostałych składników tego leku.

Atrovent N aerozol wziewny (20 mcg / dawkę) 200 dawek 10 ml Dodatkowe

Ustnik inhalatora zaleca się myć przynajmniej raz w tygodniu. Ważne jest aby utrzymywać go w czystości, by mieć pewność, że lek nie odkłada się na ściankach ustnika i nie zablokuje inhalatora. Aby umyć ustnik inhalatora należy najpierw zdjąć kapturek ochronny i usunąć pojemnik z lekiem z inhalatora. Przepłukać ustnik inhalatora ciepłą wodą aż do momentu usunięcia wszystkich widocznych zanieczyszczeń. Pojemnik nie jest przezroczysty. Z tego względu nie można zobaczyć, czy już jest pusty. Inhalator zawiera 200 dawek. Po ich wykorzystaniu, w pojemniku może nadal znajdować się niewielka ilość roztworu. Należy jednak wymienić inhalator na nowy, gdyż dalsze jego stosowanie może nie zapewnić dostarczenia odpowiedniej dawki leku.

Kategoria

Zdrowie

Postać

Stosowanie

Preparat jest wskazany  jako  środek  rozszerzający  oskrzela  w  leczeniu  podtrzymującym stanów  skurczowych  oskrzeli w przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc (POChP) obejmującej przewlekłe zapalenie oskrzeli i rozedmę płuc oraz w astmie oskrzelowej.

Działanie

Preparat jest lekiem rozszerzającym oskrzela, o działaniu przeciwcholinergicznym.

Brak opini o produkcie

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.