Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Producent AstraZeneca
Adres

Postępu 14, 02-676 Warszawa

Pojemność 14 szt.
Postać Tabletki
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Atacand tabletki 8 mg 14 sztuk Skład

Substancją czynną leku jest kandesartan cyleksetylu. Jedna tabletka zawiera 8 mg kandesartanu cyleksetylu (Candesartanum cilexetilum). Pozostałe składniki to: karboksymetyloceluloza wapniowa, hydroksypropyloceluloza, laktoza jednowodna, magnezu stearynian, skrobia kukurydziana oraz makrogol, tlenek żelaza (E172).

Atacand tabletki 8 mg 14 sztuk Wskazania

Nadciśnienie tętnicze. Leczenie pacjentów z niewydolnością serca i zaburzoną czynnością skurczową lewej komory jako leczenie wspomagające. 

Atacand tabletki 8 mg 14 sztuk Działanie

Działanie preparatu polega na rozluźnianiu i rozszerzaniu naczyń krwionośnych, co prowadzi do obniżenia ciśnienie tętniczego.

Atacand tabletki 8 mg 14 sztuk Dawkowanie

Preparat należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy ponownie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Ważne jest, aby przyjmować lek Atacand codziennie. Lek Atacand można przyjmować w trakcie posiłków lub niezależnie od nich. Tabletkę należy połykać popijając wodą codziennie o zbliżonej porze. Pomoże to pacjentowi pamiętać o przyjęciu dawki.

Atacand tabletki 8 mg 14 sztuk Przeciwwskazania

Nie stosować jeśli u pacjenta występuje alergia na kandesartan cyleksetylu lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku, po 3. miesiącu ciąży (również należy unikać stosowania leku Atacand we wczesnym okresie ciąży, jeśli u pacjenta występuje ciężka choroba wątroby lub niedrożność dróg żółciowych (utrudnienie odpływu żółci z pęcherzyka żółciowego); u dzieci w wieku poniżej 1 roku; jeśli pacjent ma cukrzycę lub zaburzenia czynności nerek i jest leczony lekiem obniżającym ciśnienie tętnicze, zawierającym aliskiren.

Atacand tabletki 8 mg 14 sztuk Dodatkowe

W przypadku zażycia większej dawki leku Atacand niż przepisana przez lekarza, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki, kolejną dawkę należy przyjąć o zwykłej porze. W przypadku przerwania stosowania leku Atacand, ciśnienie tętnicze może ponownie się zwiększyć. Dlatego też nie należy przerywać stosowania leku bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Kategoria

Zdrowie

Producent

Postać

Stosowanie

Nadciśnienie tętnicze. Leczenie pacjentów z niewydolnością serca i zaburzoną czynnością skurczową lewej komory jako leczenie wspomagające. 

Działanie

Działanie preparatu polega na rozluźnianiu i rozszerzaniu naczyń krwionośnych, co prowadzi do obniżenia ciśnienie tętniczego.

Brak opini o produkcie

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.