Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Producent Exeltis
Adres


Pojemność 21szt.
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Asubtela 3mg + 0,03mg 21 tabletek powlekanych Skład

Każda tabletka powlekana zawiera 0,03 mg etynyloestradiolu i 3 mg drospirenonu. Zastosowana substancja pomocnicza to laktoza jednowodna w ilości 62 mg na tabletkę.

Asubtela 3mg + 0,03mg 21 tabletek powlekanych Wskazania

Preparat stosowany jako antykoncepcja doustna.

Asubtela 3mg + 0,03mg 21 tabletek powlekanych Działanie

Działanie antykoncepcyjne produktu Asubtela jest oparte na interakcji kilku czynników, z których najważniejszym jest hamowanie owulacji oraz zmiany w endometrium.

Asubtela 3mg + 0,03mg 21 tabletek powlekanych Dawkowanie

Tabletki przeznaczone do podania doustnego.  Decyzja o przepisaniu produktu leczniczego Asubtela powinna zostać podjęta na podstawie indywidualnej oceny czynników ryzyka u kobiety, zwłaszcza ryzyka żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej oraz ryzyka żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej związanego ze stosowaniem produktu Asubtela, w odniesieniu do innych złożonych hormonalnych środków antykoncepcyjnych. Tabletki należy przyjmować codziennie, o tej samej porze, popijając w razie potrzeby niewielką ilością płynu, w kolejności wskazanej na blistrze. Należy przyjmować jedną tabletkę na dobę przez 21 kolejnych dni. Każde kolejne opakowanie rozpoczyna się po 7-dniowej przerwie, podczas której występuje zazwyczaj krwawienie z odstawienia. Krwawienie rozpoczyna się zazwyczaj 2. lub 3. dnia po przyjęciu ostatniej tabletki i może nie skończyć się przed rozpoczęciem kolejnego opakowania.

Asubtela 3mg + 0,03mg 21 tabletek powlekanych Przeciwwskazania

Nie należy stosować złożonych doustnych środków antykoncepcyjnych (COC), jeżeli występuje którykolwiek ze stanów wymienionych poniżej (jeżeli którykolwiek z nich wystąpi po raz pierwszy podczas stosowania COC, należy je natychmiast odstawić). Występowanie lub ryzyko żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej (ang. venous thromboembolism, VTE), żylna choroba zakrzepowo-zatorowa - czynna, znana dziedziczna lub nabyta predyspozycja do występowania żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej np. oporność na aktywne białko C, rozległy zabieg operacyjny związany z długotrwałym unieruchomieniem, występowanie lub ryzyko tętniczych zaburzeń zakrzepowo-zatorowych (ang. arterial thromboembolism, ATE), Choroby naczyń mózgowych - czynny udar, przebyty udar lub objawy prodromalne w wywiadzie.

Asubtela 3mg + 0,03mg 21 tabletek powlekanych Dodatkowe

  Jeżeli w ostatnim czasie nie stosowano hormonalnych środków antykoncepcyjnych (okres jednego miesiąca) przyjmowanie tabletek należy rozpocząć w pierwszym dniu cyklu miesiączkowego (tzn. w pierwszym dniu, w którym wystąpiło krwawienie miesiączkowe). 

  Jeśli minęło mniej niż 12godzin od pominięcia tabletki, ochrona antykoncepcyjna nie jest zmniejszona. Pacjentka powinna przyjąć tabletkę tak szybko, jak sobie przypomni o pominięciu dawki, a kolejne tabletki przyjmować o zwykłej porze. Jeśli minęło więcej niż 12 godzin od pominięcia tabletki, ochrona antykoncepcyjna może być zmniejszona. Postępowanie w przypadku pominięcia tabletek może przebiegać według dwóch podstawowych zasad:  1. przyjmowanie tabletek nie może być nigdy przerwane na dłużej niż 7 kolejnych dni 2. 7-dniowy nieprzerwany okres przyjmowania tabletek jest konieczny do dostatecznego zahamowania osi podwzgórze-przysadka-jajniki. 

Kategoria

Zdrowie

Producent

Stosowanie

Preparat stosowany jako antykoncepcja doustna.

Działanie

Działanie antykoncepcyjne produktu Asubtela jest oparte na interakcji kilku czynników, z których najważniejszym jest hamowanie owulacji oraz zmiany w endometrium.

Brak opini o produkcie

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.