Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Producent Vipharm
Adres


Pojemność 210 szt.
Postać Tabletki
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Aropilo 0,25mg tabletki powlekane 210 sztuk Skład

Każda tabletka powlekana zawiera 0,25 mg ropinirolu (Ropinirolum) w postaci ropinirolu chlorowodorku oraz 104 mg laktozy.


Aropilo 0,25mg tabletki powlekane 210 sztuk Wskazania

Leczenie choroby Parkinsona. Objawowe leczenie umiarkowanego do ciężkiego zespołu niespokojnych nóg. 

Aropilo 0,25mg tabletki powlekane 210 sztuk Działanie

Preparat zmniejsza niedobór dopaminy, który jest charakterystyczny dla choroby Parkinsona, poprzez pobudzanie receptorów dopaminowych w prążkowiu. Ropinirol działając na podwzgórze i przysadkę mózgową hamuje wydzielanie prolaktyny.

Aropilo 0,25mg tabletki powlekane 210 sztuk Dawkowanie

Lek należy przyjmować doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Tabletki należy połykać w całości, nie należy ich żuć. Przyjmowanie leku z jedzeniem może zmniejszyć częstość występowania nudności, które mogą wystąpić podczas stosowania preparatu. Lek Aropilo nie jest zalecany dla dzieci powyżej 18 lat z powodu braku danych na temat bezpieczeństwa i skuteczności stosowania leku. Lek należy odstawić stopniowo. Podczas leczenia nie należy pić alkoholu. Zaleca się indywidualne dostosowanie dawki w zależności od skuteczności i tolerancji leku. W celu podania dawki, której nie da się podać za pomocą niniejszej mocy, należy zastosować inne dostępne moce tego produktu leczniczego. W leczeniu zespołu niespokojnych nóg preparat należy przyjmować bezpośrednio przed udaniem się na spoczynek, jednakże dawka może być przyjęta maksymalnie do 3 godzin przed zaśnięciem.

Aropilo 0,25mg tabletki powlekane 210 sztuk Przeciwwskazania

Do przeciwwskazań w stosowaniu leku należą nadwrażliwość na substancję czynną lub którąkolwiek substancję pomocniczą produktu leczniczego. Ciężka niewydolność nerek (klirens kreatyniny < 30 ml/min)u pacjentów niepoddawanych regularnej hemodializie i/lub z niewydolnością wątroby.

Aropilo 0,25mg tabletki powlekane 210 sztuk Dodatkowe

Stosowanie ropinirolu, zwłaszcza u pacjentów z chorobą Parkinsona, związane było z występowaniem senności i przypadków nagłego napadu snu, w przypadku zespołu niespokojnych nóg zjawisko to występuje bardzo rzadko. Wystąpienie nagłego napadu snu w trakcie dnia, w niektórych przypadkach bez świadomości jego wystąpienia lub sygnałów ostrzegawczych, było zgłaszane niezbyt często. W trakcie leczenia należy zachować ostrożność podczas kierowania pojazdami mechanicznymi lub podczas obsługi maszyn. Pacjenci, u których wystąpiła senność i (lub) epizod nagłego napadu snu, muszą bezwzględnie powstrzymywać się od kierowania pojazdami mechanicznymi lub obsługi maszyn. Ponadto należy rozważyć zmniejszenie dawki ropinirolu lub zakończenie terapii.

Kategoria

Zdrowie

Producent

Postać

Stosowanie

Leczenie choroby Parkinsona. Objawowe leczenie umiarkowanego do ciężkiego zespołu niespokojnych nóg. 

Działanie

Preparat zmniejsza niedobór dopaminy, który jest charakterystyczny dla choroby Parkinsona, poprzez pobudzanie receptorów dopaminowych w prążkowiu. Ropinirol działając na podwzgórze i przysadkę mózgową hamuje wydzielanie prolaktyny.

Brak opini o produkcie

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.