zdjecie zdjecie
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Producent Hasco
Adres


Pojemność 150ml
Postać Płyn
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Skład

100 g leku Aromatol zawiera: Levomentholum (lewomentol) 1,72 g, Limonis aetheroleum (olejek cytrynowy) 0,57 g, Cinnamomi zeylanici corticis aetheroleum (olejek z kory cynamonowca cejlońskiego) 0,24 g, Menthae arvensis aetheroleum partim mentholi privum (olejek mięty polnej, z obniżoną zawartością mentolu) 0,24 g, Lavandulae aetheroleum (olejek lawendowy) 0,24 g, Citronellae aetheroleum (olejek cytronelowy) 0,1 g, Caryophylli floris aetheroleum (olejek goździkowy) 0,1 g oraz substancje pomocnicze: etanol 96 % i woda oczyszczona.

Wskazania

Lek przeznaczony jest dla osób dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat.

Lek można podawać doustnie, stosować do płukania gardła, zewnętrznie na skórę lub w postaci inhalacji z parą wodną. 

 • Zewnętrznie Aromatol stosuje się w celu poprawy złego samopoczucia np. przy przeziębieniu (do nacierań, do inhalacji lub płukania gardła), w bólach głowy, bólach mięśniowych, po ukąszeniach przez owady.
 • Aromatol można stosować doustnie w dolegliwościach trawiennych (zaburzeniach dyspeptycznych) np. wzdęciach, niestrawności. Lewomentol będący głównym składnikiem preparatu wykazuje działanie żółciopędne i spazmolityczne.
Działanie

Lek Aromatol to tradycyjny lek domowej apteczki. Jest połączeniem lewomentolu i olejków eterycznych: 

 • cytrynowego z cytryny zwyczajnej - korzystnie wpływa na górne drogi oddechowe, a podany na skórę działa przeciwzapalnie i odkażająco
 • cynamonowego z kory cynamonowca cejlońskiego, o charakterystycznym aromatyczno-korzennym zapachu; wykazuje korzystne działanie w zapaleniach dziąseł i próchnicy zębów
 • z mięty polnej, wykazuje lokalne uczucie chłodu; wykorzystywany jest w infekcjach górnych dróg oddechowych oraz dolegliwościach bólowych
 • lawendowego z lawendy lekarskiej - jego wdychanie może wywoływać łagodny efekt uspokajający; stosowany jest również w chorobach zakaźnych jamy ustnej, gardła, górnych dróg oddechowych i płuc
 • cytronelowego z palczatki cytronelowej, który przejawia działanie przeciwdrobnoustrojowe
 • goździkowego z goździkowca korzennego, którego niektóre jego składniki wykazują działanie przeciwgrzybicze, przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe.
Dawkowanie

Podanie doustne 

W dolegliwościach trawiennych (zaburzeniach dyspeptycznych) np. niestrawności, wzdęciach: 1 do 3 razy na dobę przyjmować 10 do 15 kropli leku Aromatol zmieszanych z wodą.

Podanie na skórę

Do nacierań: 1 do 3 razy na dobę nacierać lekiem Aromatol, aż powierzchnia skóry stanie się sucha.

W celu zmniejszenia dolegliwości po ukąszeniach owadów: miejsce po ukąszeniu przetrzeć wacikiem nasączonym lekiem Aromatol.

Do płukania gardła

Około 5 ml (1 łyżeczka) leku Aromatol rozcieńczyć w około 250 ml (szklanka) ciepłej wody, płukać gardło i jamę ustną 1 do 3 razy na dobę.

Stosowanie w postaci inhalacji (przy przeziębieniu)

Około 5 ml (1 łyżeczka) leku Aromatol rozcieńczyć w około 250 ml (szklanka) gorącej wody i wdychać przez kilka minut powstające opary. Inhalacje powtarzać do 3 razy na dobę. 

Pominięcie zastosowania leku Aromatol

Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Przeciwwskazania

Leku Aromatol nie należy stosować jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników leku, a ponadto:

 • w astmie oskrzelowej i innych schorzeniach dróg oddechowych, którym towarzyszy silna nadwrażliwość dróg oddechowych, 
 • u dzieci poniżej 12 lat, ze względu na zawartość etanolu oraz niepełne dane dotyczące bezpieczeństwa i skuteczności,
 • doustnie w przypadku niedrożności dróg żółciowych (np. w przebiegu kamicy żółciowej), zapalenia pęcherzyka żółciowego, u osób z ciężkimi uszkodzeniami wątroby lub uzależnionych od alkoholu,
 • na uszkodzoną skórę np. przy oparzeniach, wypryskach i otwartych ranach, przy chorobach skóry przebiegających z wysypką, na błonę śluzową oraz w okolicach oczu. 

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu

Kategoria

Leki OTC i suplementy

Producent

Postać

Stosowanie

Lek przeznaczony jest dla osób dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat.Lek można podawać doustnie, stosować do płukania gardła, zewnętrznie na skórę lub w postaci inhalacji z parą wodną. Zewnętrznie Aromatol stosuje się w celu poprawy złego samopoczucia np. przy przeziębieniu (do nacierań, do inhalacji lub płukania gardła), w bólach głowy, bólach mięśniowych, po ukąszeniach przez owady.Aromatol można stosować doustnie w dolegliwościach trawiennych (zaburzeniach dyspeptycznych) np. wzdęciach, niestrawności. Lewomentol będący głównym składnikiem preparatu wykazuje działanie żółciopędne i spazmolityczne.

Działanie

Lek Aromatol to tradycyjny lek domowej apteczki. Jest połączeniem lewomentolu i olejków eterycznych: cytrynowego z cytryny zwyczajnej - korzystnie wpływa na górne drogi oddechowe, a podany na skórę działa przeciwzapalnie i odkażającocynamonowego z kory cynamonowca cejlońskiego, o charakterystycznym aromatyczno-korzennym zapachu; wykazuje korzystne działanie w zapaleniach dziąseł i próchnicy zębówz mięty polnej, wykazuje lokalne uczucie chłodu; wykorzystywany jest w infekcjach górnych dróg oddechowych oraz dolegliwościach bólowychlawendowego z lawendy lekarskiej - jego wdychanie może wywoływać łagodny efekt uspokajający; stosowany jest również w chorobach zakaźnych jamy ustnej, gardła, górnych dróg oddechowych i płuccytronelowego z palczatki cytronelowej, który przejawia działanie przeciwdrobnoustrojowegoździkowego z goździkowca korzennego, którego niektóre jego składniki wykazują działanie przeciwgrzybicze, przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe.

Brak opini o produkcie

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.