Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Producent Aurovitas
Adres

Sokratesa 13D/27, 01-909 Warszawa

Pojemność 2,5ml
Postać Płyn
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Apo-Lataprox 0,05mg/ml krople do oczu 2,5ml Skład

1 ml roztworu kropli do oczu zawiera 0,05 mg (50 mikrogramów) latanoprostu (0,005% w/v). Każda kropla zawiera 1,5 mikrograma latanoprostu.

Substancja pomocnicza benzalkoniowy chlorek (0,2 mg/ml), (0,02% w/v).

Apo-Lataprox 0,05mg/ml krople do oczu 2,5ml Wskazania

Preparat jest wskazany w postępowaniu leczniczym w celu obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego w przebiegu jaskry otwartego kąta oraz w nadciśnieniu wewnątrzgałkowym. 

Apo-Lataprox 0,05mg/ml krople do oczu 2,5ml Działanie

Preparat powoduje obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego zarówno u osób z podwyższonym, jak i prawidłowym ciśnieniem wewnątrzgałkowym. U chorych z podwyższonym ciśnieniem wewnątrzgałkowym latanoprost obniża je o ok. 30%. Lek nie wpływa na szerokość źrenic oraz mechanizm akomodacji oka.

Apo-Lataprox 0,05mg/ml krople do oczu 2,5ml Dawkowanie

Miejscowo, do worka spojówkowego, najlepiej wiczorem. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Po zakropleniu zaleca się ucisnąć kącik leczonego oka znajdujący się blisko nosa przez minutę w celu organiczenia wchłaniania substancji czynnej do krwioobiegu.   Uwaga! Przed podaniem kropli do oczu należy zdjąć soczewki kontaktowe, które można ponownie założyć po upływie 15 minut. Przechowywać butelkę w opakowaniu tekturowym w celu ochrony przed światłem. Przechowywać w lodówce (w temperaturze od 2 do 8 °C). Po pierwszym otwarciu: przechowywać w temperaturze poniżej 25°C i używać nie dłużej niż 4 tygodnie.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem. 

Apo-Lataprox 0,05mg/ml krople do oczu 2,5ml Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do stosowania leku jest nadwrażliwość na latanoprost lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Możliwe skutki uboczne: Bardzo często: stopniowa zmiana koloru oczu wskutek zwiększania ilości brązowego barwnika w tęczówce, zaczerwienie oka, podrażnienie oka (uczucie pieczenia, uczucie piasku pod powiekami, świąd, wrażenie kłucia lub obecności ciała obcego w oku), stopniowa zmiana wyglądu rzęs (zwiększenie intensywności koloru, wydłużenie, pogrubienie i zwiększenie ilości rzęs). Często: podrażnienie lub ubytki w powierzchni oka, zapalenie brzegów powiek i ból oka. Niezbyt często: opuchnięcie powiek, suchości oka, zapalenie lub podrażnienie powierzchni oka (zapalenie rogówki), zamazane widzenie i zapalenie spojówek, wysypka skórna. Rzadko: zapalenie tęczówki (kolorowej części oka), zapalenie naczyniówki, obrzęk siatkówki (obrzęk plamki), obrzęk lub uszkodzenie powierzchni oka, obrzęk wokół oczu (obrzęk oczodołu), zmiana kierunku wyrastania rzęs lub dodatkowa linia rzęs, reakcje skórne na powiekach, ciemnienie skóry powiek, astma , zaostrzenie astmy, trudności z oddychaniem (duszność). Bardzo rzadko: nasilenie istniejącej dusznicy bolesnej, ból w klatce piersiowej. Ponadto może wystąpić ból i zawroty głowy, kołatanie serca, ból mięśni lub stawów.   Podobnie jak po podaniu innych kropli do oczu przejściowe zaburzenia widzenia stwarzają niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn. Jeżeli po zakropleniu leku występują takie objawy przed rozpoczęciem jazdy lub obsługi maszyn należy zaczekać do momentu powrotu ostrości widzenia. 

Apo-Lataprox 0,05mg/ml krople do oczu 2,5ml Dodatkowe

Poinformuj lekarza: Gdy masz uczulenie na latanoprost lub jakąkolwiek substancję pomocniczą leku, usuniętą soczewkę oka, retniopatię cukrzycową lub zamknięcie żyły siatkówki, dolegliwości oka (takie jak ból, podrażnienie lub zapalenie, niewyraźne widzenie), ciężką postać astmy.   Gdy przyjmujesz inne leki. Należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. W przypadku stosowania kliku preparatów do oczu należy zachować przynajmniej 5 minut przerwy pomiędzy zastosowaniem kolejnych preparatów.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie należy stosować leku Apo-Lataprox w okresie ciąży i karmienia piersią

Kategoria

Zdrowie

Producent

Postać

Stosowanie

Preparat jest wskazany w postępowaniu leczniczym w celu obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego w przebiegu jaskry otwartego kąta oraz w nadciśnieniu wewnątrzgałkowym. 

Działanie

Preparat powoduje obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego zarówno u osób z podwyższonym, jak i prawidłowym ciśnieniem wewnątrzgałkowym. U chorych z podwyższonym ciśnieniem wewnątrzgałkowym latanoprost obniża je o ok. 30%. Lek nie wpływa na szerokość źrenic oraz mechanizm akomodacji oka.

Brak opini o produkcie

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.