Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Producent LekAm
Adres

Ostrzykowizna 14A, 05-170 Zakroczym

Pojemność 30 szt.
Postać Tabletki
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Andepin kapsułki 20mg 30 sztuk Skład

Jedna kapsułka zawiera 20 mg fluoksetyny (Fluoxetinum), w postaci 22,4 mg fluoksetyny chlorowodorku oraz 120 mg laktozy bezwodnej i  0,0937 mg żółcieni chinolinowej.

Wszystkie substancje pomocnicze: laktoza bezwodna, skrobia kukurydziana, talk, magnezu stearynian. Skład otoczki: tytanu dwutlenek (E 171), żółcień chinolinowa (E 104), indygotyna (E 132), żelatyna.

Andepin kapsułki 20mg 30 sztuk Wskazania

Preparat wskazany jest w zaburzeniach depresyjnych, może być również stosowany w leczeniu nerwicy natręctw i bulimii (żarłoczności psychicznej).

Andepin kapsułki 20mg 30 sztuk Działanie

Lek o działaniu przeciwdepresyjnym, należący do grupy inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny.

Substancją czynną preparatu jest fluoksetyna, należąca do grupy inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny (można spotkać skrót SSRI pochodzący od angielskiego selective serotonin reuptake inhibitor). Działanie fluoksetyny polega na hamowaniu procesu wychwytu zwrotnego serotoniny, a co za tym idzie na wydłużeniu czasu działania serotoniny w synapsie i czasu pobudzenia komórki odbierającej informacje. Impulsy nerwowe wysyłane są znacznie częściej. Następuje większa stymulacja zależnych od serotoniny komórek i jest to wiązane z działaniem przeciwdepresyjnym. Preparat nie wykazuje działania na wychwyt zwrotny innych mediatorów niż serotonina, jak również nie wykazuje powinowactwa (lub wykazuje znikome powinowactwo) do innych niż serotoninowe receptorów, dlatego też jego działanie określane jest jako selektwne.

Andepin kapsułki 20mg 30 sztuk Dawkowanie

Preparat ma postać kapsułek do stosowania doustnego. Nie przekraczaj zaleconych dawek ponieważ nie zwiększy to skuteczności działania leku a może zaszkodzić Twojemu zdrowiu i życiu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania preparatu skonsultuj się z lekarzem. Dorośli i osoby w podeszłym wieku: Zaburzenia depresyjne: Zwykle stosuje się 20 mg na dobę. Nerwica natręctw: Zwykle stosuje się 20 mg na dobę. W razie konieczności lekarz może zadecydować o zwiększeniu dawki do maksymalnie 60 mg na dobę. Jeśli po kilku tygodniach stosowania leku nie nastąpi poprawa stanu zdrowia chorego, lekarz prawdopodobnie zwiększy dawkę. Bulimia: Zwykle stosuje się 60 mg na dobę. Nie ma konieczności zmiany dawkowania u osób z zaburzeniem czynności nerek. U osób z zaburzeniami czynności wątroby zaleca się stosowanie mniejszych dawek lub zachowanie większych odstępów czasowych pomiędzy kolejnymi dawkami (np. 20 mg co drugi dzień), o zmianie dawkowania zawsze decyduje lekarz. Preparatu zwykle nie stosuje się u dzieci i młodzieży do 18. roku życia. Sposób podawania: preparat należy stosować raz (w przypadku dawki 20 mg na dobę) lub dwa razy na dobę (w przypadku dawek większych niż 20 mg na dobę) - rano i w południe; podczas posiłku lub pomiędzy posiłkami, popijając odpowiednią ilością płynu.

Andepin kapsułki 20mg 30 sztuk Przeciwwskazania

Niestety, nawet jeżeli istnieją istotne wskazania do stosowania preparatu, nie zawsze można go stosować. Nie należy stosować preparatu jeżeli jesteś uczulony lub wykazujesz nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu. Inhibitory MAO (to leki stosowane między innymi w leczeniu depresji z lękiem i depresji atypowej, a także niedociśnienia tętniczego) Leczenie fluoksetyną można rozpocząć 14 dni po zakończeniu stosowania nieodwracalnych inhibitorów MAO oraz następnego dnia po zakończeniu stosowania odwracalnych inhibitorów MAO typu A. Inhibitory MAO mogą być wprowadzone do leczenia 5 tygodni po odstawieniu fluoksetyny. W przypadku, gdy fluoksetyna była stosowana przez długi okres i/lub w dużych dawkach, lekarz rozważy zachowanie dłuższej przerwy.

Andepin kapsułki 20mg 30 sztuk Dodatkowe

Fluoksetyna nie jest zalecana u dzieci. Należy unikać nagłego odstawienia leku. W przypadku zakończenia leczenia dawkę należy stopniowo zmniejszać w okresie co najmniej jednego do dwóch tygodni, aby ograniczać ryzyko reakcji odstawiennych.

Kategoria

Zdrowie

Producent

Postać

Stosowanie

Preparat wskazany jest w zaburzeniach depresyjnych, może być również stosowany w leczeniu nerwicy natręctw i bulimii (żarłoczności psychicznej).

Działanie

Lek o działaniu przeciwdepresyjnym, należący do grupy inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny.Substancją czynną preparatu jest fluoksetyna, należąca do grupy inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny (można spotkać skrót SSRI pochodzący od angielskiego selective serotonin reuptake inhibitor). Działanie fluoksetyny polega na hamowaniu procesu wychwytu zwrotnego serotoniny, a co za tym idzie na wydłużeniu czasu działania serotoniny w synapsie i czasu pobudzenia komórki odbierającej informacje. Impulsy nerwowe wysyłane są znacznie częściej. Następuje większa stymulacja zależnych od serotoniny komórek i jest to wiązane z działaniem przeciwdepresyjnym. Preparat nie wykazuje działania na wychwyt zwrotny innych mediatorów niż serotonina, jak również nie wykazuje powinowactwa (lub wykazuje znikome powinowactwo) do innych niż serotoninowe receptorów, dlatego też jego działanie określane jest jako selektwne.

Brak opini o produkcie

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.