Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Producent Adamed Grupa
Adres

ul. Mariana Adamkiewicza 6A, 05-152 Czosnów

Pojemność 30 szt.
Postać Tabletki
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Amlonor 5 mg tabletki 30 sztuk Skład

Każda tabletka zawiera 5 mg lub 10 mg amlodypiny (Amlodipinum) w postaci amlodypiny bezylanu.

Amlonor 5 mg tabletki 30 sztuk Wskazania

Nadciśnienie tętnicze. Profilaktyka stabilnej dławicy piersiowej oraz dławicy naczynioskurczowej (Prinzmetala).

Amlonor 5 mg tabletki 30 sztuk Działanie

Obniżające ciśnienie tętnicze krwi. Preparat powoduje zmniejszenie zapotrzebowania na tlen i zmniejszenie zużycia energii przez mięsień sercowy.

Amlonor 5 mg tabletki 30 sztuk Dawkowanie

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Preparat można przyjmować niezależnie od posiłku.   Nie zaleca się podawania leku dzieciom poniżej 18 roku życia. Bezpieczeństwo i skuteczność stosowania leku w tej grupie pacjentów nie zostały ustalone.   Uwaga! Przed odstawieniem leku zaleca się stopniowe zmniejszanie dawki.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem. 

Amlonor 5 mg tabletki 30 sztuk Przeciwwskazania

nadwrażliwość na pochodne dihydropirydyny, amlodypinę lub którąkolwiek substancję pomocniczązawartą w preparacie, zwężenievdrogi odpływu z lewej komory (np. stenoza aortalna dużego stopnia), ciężkie niedociśnienie, wstrząs(w tym wstrząs kardiogenny), hemodymicznie niestabilna niewydolność serca po przebyciu ostrego zawału serca.

Amlonor 5 mg tabletki 30 sztuk Dodatkowe

Poinformuj lekarza: gdy masz nadwrażliwość na amlodypinę, inne leki z grupy dihydropirydyny lub którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zaburzenia funkcji wątroby i/lub nerek. Gdy przyjmujesz inne leki stosowane w leczeniu nadciśnienia tętniczego. Ponadto należy bezwzględnie poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży lub karmisz piersią. W ciąży stosować jedynie w przypadku, gdy potencjalne korzyści dla matki przewyższają ewentualne ryzyko dla płodu. Nie stosować w okresie karmienia piersią. 

Możliwe skutki uboczne: ból głowy, obrzęki, uczucie zmęczenia, osłabienie, zaczerwienienie twarzy, kołatanie serca. Rzadko niedociśnienie, bóle zamostkowe, zaburzenia rytmu serca, zaburzenia żołądkowo-jelitowe (biegunka, zaparcia, nudności), bóle stawów, bezsenność, świąd, wysypka.   Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np. zawroty głowy, senność stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn. Prawdopodobieństwo wystąpienia takiego niekorzystnego działania leku jest większe w początkowym okresie leczenia lub podczas zwiększania dawki leku.

Kategoria

Zdrowie

Producent

Postać

Stosowanie

Nadciśnienie tętnicze. Profilaktyka stabilnej dławicy piersiowej oraz dławicy naczynioskurczowej (Prinzmetala).

Działanie

Obniżające ciśnienie tętnicze krwi. Preparat powoduje zmniejszenie zapotrzebowania na tlen i zmniejszenie zużycia energii przez mięsień sercowy.

Brak opini o produkcie

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.