Alomide 0,1% krople do oczu 5 ml

Alomide 0,1% krople do oczu 5 ml

Brak ocen

Producent
Alcon Polska

Marynarska 15, 02-674 Warszawa

Pojemność
5 ml
Postać


Skład

1 ml roztworu zawiera 1 mg lodoksamidu (w postaci trometaminy lodoksamidu).
Pozostałe składniki to: benzalkoniowy chlorek, mannitol, disodu edetynian, hypromeloza, sodu
cytrynian dwuwodny, kwas cytrynowy jednowodny, tyloksapol, wodorotlenek sodu i/lub kwas
solny (do uzyskania odpowiedniego pH), woda oczyszczona.

Wskazania

Preparat jest przeznaczony do leczenia objawów niezakaźnego alergicznego zapalenia
spojówek.

Działanie

Preparat okulistyczny wykazujący działanie przeciwalergiczne. Zmniejsza uczucie świądu, pieczenia, podrażnienia spojówki oka.

Dawkowanie

Zakraplać do worka spojówkowego. Preparat przeznaczony wyłącznie do podania do oka. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Nie stosować u dzieci do 3 roku życia. Uwaga! Jeżeli nosisz soczewki kontaktowe należy je zdjąć przed zastosowaniem leku. Ponownie można je założyć nie wcześniej niż 15 minut od zakroplenia leku. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu lub etykiecie. Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem. 

Przeciwwskazania

Nie należy stosować preparatu jeśli pacjent ma uczulenie na lodoksamid lub którykolwiek z pozostałych składników leku. Możliwe skutki uboczne: Niekiedy bezpośrednio po podaniu leku mogą wystąpić przemijające objawy takie jak: pieczenie, kłucie, swędzenie, łzawienie. Rzadko mogą wystąpić zawroty głowy z uderzeniami gorąca. Podobnie jak po podaniu innych kropli do oczu przejściowe zaburzenia widzenia stwarzają niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn. Jeżeli po zakropleniu leku występują takie objawy przed rozpoczęciem jazdy lub obsługi maszyn należy zaczekać do momentu powrotu ostrości widzenia. 

Dodatkowe

Poinformuj lekarza: Gdy masz nadwrażliwość na lodoksamid lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Poinformuj lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W ciąży i okresie karmienia piersią lek może być stosowany jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności. 

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Kategoria

Producent

Postać

Stosowanie

Preparat jest przeznaczony do leczenia objawów niezakaźnego alergicznego zapaleniaspojówek.

Działanie

Preparat okulistyczny wykazujący działanie przeciwalergiczne. Zmniejsza uczucie świądu, pieczenia, podrażnienia spojówki oka.

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

Brak komentarzy

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem