Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Producent Alcon Polska
Adres

Marynarska 15, 02-674 Warszawa

Pojemność 5 ml
Postać Płyn
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Alomide 0,1% krople do oczu 5 ml Skład

1 ml roztworu zawiera 1 mg lodoksamidu (w postaci trometaminy lodoksamidu).
Pozostałe składniki to: benzalkoniowy chlorek, mannitol, disodu edetynian, hypromeloza, sodu
cytrynian dwuwodny, kwas cytrynowy jednowodny, tyloksapol, wodorotlenek sodu i/lub kwas
solny (do uzyskania odpowiedniego pH), woda oczyszczona.

Alomide 0,1% krople do oczu 5 ml Wskazania

Preparat jest przeznaczony do leczenia objawów niezakaźnego alergicznego zapalenia
spojówek.

Alomide 0,1% krople do oczu 5 ml Działanie

Preparat okulistyczny wykazujący działanie przeciwalergiczne. Zmniejsza uczucie świądu, pieczenia, podrażnienia spojówki oka.

Alomide 0,1% krople do oczu 5 ml Dawkowanie

Zakraplać do worka spojówkowego. Preparat przeznaczony wyłącznie do podania do oka. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Nie stosować u dzieci do 3 roku życia. Uwaga! Jeżeli nosisz soczewki kontaktowe należy je zdjąć przed zastosowaniem leku. Ponownie można je założyć nie wcześniej niż 15 minut od zakroplenia leku. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu lub etykiecie. Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem. 

Alomide 0,1% krople do oczu 5 ml Przeciwwskazania

Nie należy stosować preparatu jeśli pacjent ma uczulenie na lodoksamid lub którykolwiek z pozostałych składników leku. Możliwe skutki uboczne: Niekiedy bezpośrednio po podaniu leku mogą wystąpić przemijające objawy takie jak: pieczenie, kłucie, swędzenie, łzawienie. Rzadko mogą wystąpić zawroty głowy z uderzeniami gorąca. Podobnie jak po podaniu innych kropli do oczu przejściowe zaburzenia widzenia stwarzają niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn. Jeżeli po zakropleniu leku występują takie objawy przed rozpoczęciem jazdy lub obsługi maszyn należy zaczekać do momentu powrotu ostrości widzenia. 

Alomide 0,1% krople do oczu 5 ml Dodatkowe

Poinformuj lekarza: Gdy masz nadwrażliwość na lodoksamid lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Poinformuj lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W ciąży i okresie karmienia piersią lek może być stosowany jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności. 

Kategoria

Zdrowie

Producent

Postać

Stosowanie

Preparat jest przeznaczony do leczenia objawów niezakaźnego alergicznego zapaleniaspojówek.

Działanie

Preparat okulistyczny wykazujący działanie przeciwalergiczne. Zmniejsza uczucie świądu, pieczenia, podrażnienia spojówki oka.

Brak opini o produkcie

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.