Wapteka.pl
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Adres


Pojemność 20ml
Postać Płyn
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Skład

1 ml roztworu zawiera 10 mg Cetirizini dihydrochloridum (cetyryzyny dichlorowodorku), 0,333 mg metylu parahydroksybenzoesanu (E218) oraz 0,167 mg propylu parahydroksybenzoesanu (E216).

jedna kropla zawiera 0,5 mgcetyryzyny dichlorowodorku,

Wykaz substancji pomocniczych: glicerol, glikol propylenowy, sacharyna sodowa (E954), metylu parahydroksybenzoesan (E218), propylu parahydroksybenzoesan (E216), sodu octan trójwodny, kKwas octowy lodowaty, woda oczyszczona.

Wskazania

Przewlekłe oraz sezonowe alergiczne zapalenie błon śluzowych nosa, alergiczne zapalenie spojówek, przewlekła pokrzywka idiopatyczna. 

Działanie

Preparat działa przeciwalergicznie – hamuje odczyny skórne objawiające się wysypką, pokrzywką oraz zmniejszeniem przepuszczalności naczyń błon śluzowych, w tym m.in. błony śluzowej nosa. Ponieważ lek tylko w niewielkim stopniu przenika do ośrodkowego układu nerwowego, zwykle nie wywiera działania uspokajającego i nie powoduje senności, dlatego zaliczany jest do leków przeciwhistaminowych II generacji.

Dawkowanie

Krople przeznaczone są do stosowania doustnego. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. 8Pokarm nie zmniejsza stopnia wchłaniania cetyryzyny, lecz zmniejsza szybkość wchłaniania cetyryzyny. W przypadku podawania cetyryzyny w postaci roztworu, kapsułek i tabletek, biodostępność jest podobna.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub którąkolwiek substancję pomocniczą, hydroksyzynę lub pochodne piperazyny są przeciwskazaniami do stosowania leku. Nie należy stosować u pacjentów z ciężkimi zaburzeniami czynności nerek z klirensem kreatyniny mniejszym niż 10ml/min.

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu

Kategoria

Leki na receptę

Postać

Stosowanie

Przewlekłe oraz sezonowe alergiczne zapalenie błon śluzowych nosa, alergiczne zapalenie spojówek, przewlekła pokrzywka idiopatyczna. 

Działanie

Preparat działa przeciwalergicznie – hamuje odczyny skórne objawiające się wysypką, pokrzywką oraz zmniejszeniem przepuszczalności naczyń błon śluzowych, w tym m.in. błony śluzowej nosa. Ponieważ lek tylko w niewielkim stopniu przenika do ośrodkowego układu nerwowego, zwykle nie wywiera działania uspokajającego i nie powoduje senności, dlatego zaliczany jest do leków przeciwhistaminowych II generacji.

Brak opini o produkcie

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.