Afobam tabl. 0,5 mg 30 tabl.


Brak ocen

Producent
Anpharm

Annopol 6B, 03-236 Warszawa

Pojemność
30 szt.
Postać

Skład

Każda tabletka zawiera 0,5mg alprazolamu

Wskazania

Preparat jest wskazany do stosowania w krótkotrwałym leczeniu zespołu lęku napadowego z agorafobią lub bez niej,  zespołu lęku uogólnionego oraz zespołu lękowego z wtórnym obniżeniem nastroju.
Zaleca się stosowanie preparatu wyłącznie jedynie w przypadkach, kiedy objawy są nasilone, zaburzają prawidłowe funkcjonowanie lub są bardzo uciążliwe dla pacjenta.

Działanie

Preparat wykazuje działanie przeciwlękowe, nasenne, uspokajające, przeciwdrgawkowe oraz obniżające napięcie mięśniowe.

Dawkowanie

Lek należy przyjmować doustnie i powinien być stosowany w jak najmniejszej skutecznej dawce. Leczenie powinno trwać najkrócej, jak to tylko możliwe. Każdorazowe zwiększenie lub zmniejszenie dawki powinno być wcześniej skonsultowane z lekarzem prowadzącym. Lek należy odstawiać stopniowo w celu zminimalizowania ryzyka wystąpienia objawów odstawienia. Alprazolam, zwłaszcza na początku leczenia, może zaburzać zdolność koncentracji, dlatego nie zaleca się stosowania u osób prowadzących pojazdy mechaniczne lub obsługujących urządzenia mechaniczne w ruchu. W trakcie leczenia ograniczenia powinny być rozważane indywidualnie. Podczas leczenia nie należy spożywać alkoholu.

Przeciwwskazania

Niestety, nawet jeżeli istnieją wskazania do stosowania preparatu, nie zawsze można go stosować. Nie można stosować preparatu jeżeli jesteś uczulony lub wykazujesz nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku lub na inne benzodiazepiny.
Przeciwwskazaniami do stosowania preparatu są również nużliwość mięśni, ciężka niewydolność oddechowa lub wątrobowa, zespół bezdechu sennego.
Preparatu nie należy stosować u dzieci i młodzieży do 18. roku życia.

Dodatkowe

Podczas stosowania przez kilka tygodni, może wystąpić tzw. tolerancja na lek (zmniejszenie jego skuteczności). Długotrwałe stosowanie leku może wywołać fizyczne i/lub psychiczne uzależnienie. Ryzyko uzależnienia zwiększa się wraz z dawką i czasem trwania leczenia. Jest ono znacznie większe u osób, które były uzależnione od alkoholu lub leków, oraz u osób z zaburzeniami osobowości. Nagłe odstawienie preparatu może wywołać pojawienie się tzw. objawów abstynencji, czyli objawów związanych z odstawienia leku (np. lęk, pobudzenie, zawroty głowy, napięcie, drażliwość, bóle głowy lub mięśniowe). Z tej samej przyczyny może również dojść do powstania tzw. zespołu z odbicia, czyli powrotu objawów, z powodu których lek został przepisany (np. zaburzenia snu, napady lęku). Alprazolam może powodować następczą niepamięć (problem uczenia się i zapamiętywania nowych informacji), jak również tzw. reakcje paradoksalne, czyli odmienne od spodziewanych jak np. euforia, omamy,pobudzenie oraz niepokój.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Kategoria

Producent

Postać

Stosowanie

Preparat jest wskazany do stosowania w krótkotrwałym leczeniu zespołu lęku napadowego z agorafobią lub bez niej,  zespołu lęku uogólnionego oraz zespołu lękowego z wtórnym obniżeniem nastroju.Zaleca się stosowanie preparatu wyłącznie jedynie w przypadkach, kiedy objawy są nasilone, zaburzają prawidłowe funkcjonowanie lub są bardzo uciążliwe dla pacjenta.

Działanie

Preparat wykazuje działanie przeciwlękowe, nasenne, uspokajające, przeciwdrgawkowe oraz obniżające napięcie mięśniowe.

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

Brak komentarzy

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem