Afobam tabl. 0,25 mg 30 tabl.

Afobam tabl. 0,25 mg 30 tabl.

Brak ocen

Producent
Anpharm

Annopol 6B, 03-236 Warszawa

Pojemność
30 szt.
Postać


Skład

Każda tabletka zawiera 0,25mg alprazolamu.

Wskazania

Preparat jest wskazany do stosowania w krótkotrwałym leczeniu zespołu lęku napadowego z agorafobią lub bez niej,  zespołu lęku uogólnionego oraz zespołu lękowego z wtórnym obniżeniem nastroju.
Zaleca się stosowanie preparatu wyłącznie w przypadkach, kiedy objawy są nasilone, zaburzają prawidłowe funkcjonowanie lub są uciążliwe dla pacjenta.

Działanie

Preparat wykazuje działanie przeciwlękowe, nasenne, uspokajające, przeciwdrgawkowe oraz miorelaksacyjne (obniżające napięcie mięśniowe).

Dawkowanie

Lek przeznaczony do stosowania doustnego i powinien być zażywany w jak najmniejszej skutecznej dawce. Nie przekraczaj zaleconych dawek ponieważ nie zwiększy to skuteczności działania leku a może zaszkodzić Twojemu zdrowiu lub życiu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania preparatu skonsultuj się z lekarzem. Leczenie powinno trwać najkrócej, jak to tylko możliwe. Każda modyfikacja dawki powinna być wcześniej skonsultowana z lekarzem prowadzącym. Lek należy odstawiać stopniowo w celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia objawów odstawienia. Alprazolam, zwłaszcza na początku leczenia, może zaburzać zdolność koncentracji, dlatego nie zaleca się stosowania u osób prowadzących pojazdy mechaniczne lub obsługujących urządzenia mechaniczne w ruchu. W trakcie dalszego leczenia ograniczenia powinny być rozważane indywidualnie. Podczas leczenia nie należy spożywać alkoholu.

Przeciwwskazania

Niestety, nawet jeżeli istnieją istotne wskazania do stosowania preparatu, nie zawsze można go stosować. Nie możesz stosować preparatu jeżeli jesteś uczulony lub wykazujesz nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu lub na inne benzodiazepiny.
Przeciwwskazaniami do stosowania preparatu są również nużliwość mięśni, ciężka niewydolność oddechowa, zespół bezdechu sennego, ciężka niewydolność wątroby.
Preparatu nie należy stosować u dzieci i młodzieży do 18. roku życia.

Dodatkowe

Podczas stosowania preparatu przez kilka tygodni, może wystąpić tzw. tolerancja na lek (zmniejszenie jego skuteczności). Długotrwałe stosowanie leku może wywołać fizyczne lub psychiczne uzależnienie. Ryzyko uzależnienia zwiększa się wraz ze zwiększeniem dawki i czasem trwania leczenia. Jest ono większe u osób, które były uzależnione od alkoholu lub leków, oraz u osób z zaburzeniami osobowości. Nagłe odstawienie preparatu może wywołać pojawienie się tzw. objawów abstynencji (np. lęk, pobudzenie, zawroty głowy, napięcie, drażliwość, bóle głowy lub mięśniowe)Po nagłym odstawieniu preparatu może również dojść do powstania tzw. zespołu z odbicia, czyli powrotu objawów, z powodu których lek został przepisany. Alprazolam może powodować następczą niepamięć (niemoc uczenia się i zapamiętywania nowych informacji), jak również tzw. reakcje paradoksalne, czyli odbiegające od spodziewanych jak np. euforia, omamy, niepokój, pobudzenie.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Kategoria

Producent

Postać

Stosowanie

Preparat jest wskazany do stosowania w krótkotrwałym leczeniu zespołu lęku napadowego z agorafobią lub bez niej,  zespołu lęku uogólnionego oraz zespołu lękowego z wtórnym obniżeniem nastroju.Zaleca się stosowanie preparatu wyłącznie w przypadkach, kiedy objawy są nasilone, zaburzają prawidłowe funkcjonowanie lub są uciążliwe dla pacjenta.

Działanie

Preparat wykazuje działanie przeciwlękowe, nasenne, uspokajające, przeciwdrgawkowe oraz miorelaksacyjne (obniżające napięcie mięśniowe).

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

Brak komentarzy

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem