Każda tabletka zawiera 4 mg acenokumarolu (Acenocoumarolum).
Substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, skrobia ziemniaczana, kopowidon, sodu laurylosiarczan, kwas stearynowy.
Zapobieganie i leczenie powikłań zakrzepowo-zatorowych. W profilaktyce zakrzepicy po zabiegach operacyjnych, również po wszczepieniu protez naczyniowych i sztucznych zastawek serca, wrodzonym niedoborze antytrombiny III.
Lek o działaniu przeciwzakrzepowym.
Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz w oparciu o badanie krzepnięcia krwi. Podczas leczenia acenokumarolem nie należy spożywać dużych ilości alkoholu.
Możliwe skutki uboczne: Krwawienia z nosa, krwawienia z dziąseł, krwiomocz, inne krwawienia objawiające się np. niewyjaśnionego pochodzenia podbiegnięciami krwawymi w skórze, bardzo obfitym lub nieoczekiwanym krwawieniem miesiączkowym, krwistymi lub smolistymi stolcami, kaszlem z odpluwaniem krwistej plwociny, krwistymi wymiotami. Rzadko nudności, wymioty, brak apetytu, gorzki smak w ustach, osutka, łysienie, priapizm, krwotoczna martwica skóry, reakcje alergiczne, utrata włosów. Bardzo rzadko uszkodzenie wątroby.
Poinformuj lekarza: Gdy chorujesz na skazę krwotoczną, chorobę wrzodową żołądka i dwunastnicy, masz w znacznym stopniu uszkodzoną wątrobę i nerki, poinformuj o ewentualnych, uprzednio występujących krwawieniach po różnego rodzaju zabiegach operacyjnych. Gdy przyjmujesz steroidy anaboliczne, leki przeciwarytmiczne, antybiotyki, fibraty, sulfonamidy, doustne leki przeciwcukrzycowe, hormony tarczycy. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Preparatu nie można stosować u w przypadku ciąży.
Kategoria
Producent
Postać
Stosowanie
Działanie
Aby dodać opinię, proszę się zalogować.