product-image
Natalis 1 żel położniczy w strzykawce z aplikatorem dopochwowym 15 ml
118.00 zł
Natalis 1 żel położniczy w strzykawce z aplikatorem dopochwowym 15 ml

Natalis 1 żel położniczy w strzykawce z aplikatorem dopochwowym 15 ml

Brak ocen

Producent
Pojemność
15ml
Postać


Dostępny

118.00 zł

Opis

Żel położniczy Natalis™ 1 zwiększa naturalne nawilżenie podczas pierwszej fazy (etap wczesny i aktywny) oraz drugiej fazy (etap skurczów partych) porodu naturalnego.

Skład

W 1 sterylnej strzykawce jednorazowej, zawierającej 15 ml żelu położniczego, znajdują się następujące składniki:
hydroksyetyloceluloza, glikol propylenowy, gliceryna, guma ksantanowa, chlorek sodu, woda oczyszczona.

Wskazania

Żel  położniczy  Natalis™  1  został  opracowany  w  celu  ułatwienia  porodu  naturalnego.  Żel  położniczy  Natalis™  1  jest  stosowany  podczas  porodu  naturalnego  w  celu  ułatwienia  jego  
przebiegu zarówno matce, jak i dziecku oraz w celu ochrony dna miednicy. Żel położniczy Natalis™ 1 tworzy warstwę poślizgową w kanale rodnym, zmniejszając tarcie płodu o ściany
kanału rodnego.
Żel położniczy Natalis™ 1 jest sterylny, hipoalergiczny, przewodzi prąd elektryczny, ma lekko kwaśny odczyn, jest izotoniczny i kompatybilny z błonami śluzowymi.
Żel położniczy Natalis™ 1 może być stosowany zarówno u pierworódek, jak i u wieloródek, a także w stanach po cięciu cesarskim i w przypadku zabiegowego bądź chirurgicznego
zakończenia porodu.
Żel położniczy Natalis™ 1 ułatwia przebieg i skraca czas trwania porodu, a także chroni płód oraz pochwę, dno miednicy i narządy rodne matki.

Działanie

- ułatwienie porodu naturalnego w celu ochrony matki i dziecka przez zmniejszenie niepożądanego tarcia zarówno u pierworódek, jak i wieloródek, w stanach po cięciu cesarskim,
w przypadku porodów w wodzie, porodu przedwczesnego, a także pęknięcia błon porodowych;
- łagodzenie skutków porodu przedłużonego;
- ułatwienie zabiegów chirurgicznych wykonywanych podczas porodu;
- ochrona narządów rodnych podczas porodu naturalnego;
- ułatwienie ręcznego oddzielenia łożyska.

Dawkowanie

Żel położniczy Natalis™ 1 jest podawany podczas badania ginekologicznego w trakcie pierwszego etapu porodu. Cała zawartość strzykawki podawana jest do pochwy (kanału rodnego)
począwszy od zakończenia szyjki macicy, przy użyciu elastycznego aplikatora dopochwowego lub ręcznie. Możliwe jest uzupełnienie tak powstałej warstwy poślizgowej dodatkowym
płynem, w celu uzyskania pełnego pokrycia ścian kanału rodnego. Można w tym celu zastosować roztwór NaCl lub inny roztwór aseptyczny.
Żel położniczy Natalis™ 1 skraca czas trwania porodu. Dlatego powinien być stosowany podczas całego porodu.
Przeciętnie stosowana dawka to 15-30 ml żelu Natalis™ 1 na poród. Jak wynika z dotychczasowych doświadczeń, maksymalna dawka żelu położniczego Natalis™ 1 wynosi 30 ml.
Aplikacja wyłącznie przez wykwalifikowany personel położniczy.

Przeciwwskazania

Żelu położniczego Natalis™ 1 nie należy stosować w przypadku:
- podejrzenia zakażenia płynu owodniowego
- objawów niedotlenienia płodu
- znanej nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu
- przeciwwskazań do porodu naturalnego.

Producent

Postać

Stosowanie

Żel  położniczy  Natalis™  1  został  opracowany  w  celu  ułatwienia  porodu  naturalnego.  Żel  położniczy  Natalis™  1  jest  stosowany  podczas  porodu  naturalnego  w  celu  ułatwienia  jego  przebiegu zarówno matce, jak i dziecku oraz w celu ochrony dna miednicy. Żel położniczy Natalis™ 1 tworzy warstwę poślizgową w kanale rodnym, zmniejszając tarcie płodu o ściany kanału rodnego.Żel położniczy Natalis™ 1 jest sterylny, hipoalergiczny, przewodzi prąd elektryczny, ma lekko kwaśny odczyn, jest izotoniczny i kompatybilny z błonami śluzowymi.Żel położniczy Natalis™ 1 może być stosowany zarówno u pierworódek, jak i u wieloródek, a także w stanach po cięciu cesarskim i w przypadku zabiegowego bądź chirurgicznego zakończenia porodu.Żel położniczy Natalis™ 1 ułatwia przebieg i skraca czas trwania porodu, a także chroni płód oraz pochwę, dno miednicy i narządy rodne matki.

Działanie

- ułatwienie porodu naturalnego w celu ochrony matki i dziecka przez zmniejszenie niepożądanego tarcia zarówno u pierworódek, jak i wieloródek, w stanach po cięciu cesarskim, w przypadku porodów w wodzie, porodu przedwczesnego, a także pęknięcia błon porodowych; - łagodzenie skutków porodu przedłużonego; - ułatwienie zabiegów chirurgicznych wykonywanych podczas porodu; - ochrona narządów rodnych podczas porodu naturalnego; - ułatwienie ręcznego oddzielenia łożyska.

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

Brak komentarzy

Pola oznaczone * są wymagane

Zasady ochrony danych osobowych

Dlaczego my?

why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem