Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Pampersy dla dorosłych

Nietrzymanie moczu u osób starszych i ich przyczyny

Nietrzymanie moczu dotyka wiele osób starszych, a przyczyna tego problemu może być różna. Nietrzymanie moczu może mieć podłoże psychiczne, a także być konsekwencją przebytych ciąży, nadmiernego wysiłku, czy zaburzeń w funkcjonowaniu któregoś, z narządów rodnych. Uświadomienie sobie, co jest przyczyną takiego stanu rzeczy, a następnie dobranie rozwiązania i dodatek w postaci majtek chłonnych lub pieluchomajtek umożliwia wykonywanie codziennych obowiązków bez skrępowania.

Do najczęstszych przyczyn nietrzymanie moczu u osób starszych należą:

Poród siłami natury,

Nadwaga lub otyłość,

Cukrzyca,

Nietrzymanie moczu jest wstydliwym i dość krępującym problemem, który nieleczony wpływa na jakość życia i na samopoczucie chorego. Dlatego za każdym razem warto poszukiwać przyczyny takiego stanu rzeczy i rozwiązań, które ułatwią codzienne funkcjonowanie.

Niemal każda pacjentka, która nie trzyma moczu powinna mieć także przeprowadzone badanie ginekologiczne. Postawienie diagnozy i rozpoczęcie leczenia nie wyklucza zakupu odpowiednich produktów higienicznych. Co kupić, by funkcjonować w standardowym trybie?

Jakie są rodzaje pieluchomajtek dla dorosłych?

Podstawowym rodzajem pieluchomajtek dla dorosłych będą wkładki stosowane przy nietrzymaniu moczu, jak i przy inkontynencji kałowej. Na takich dedykowanych wyrobach znajduje się podwójny indykator wilgotności, który można uznać za w pełni precyzyjną informację o stopniu napełnienia pieluchy i konieczności jej zmiany.

Takie pieluchomajtki można dopasować do kształtu ciała, posiadają elastyczny ściągacz i są na tyle chłonne, by czuć się w nich wygodnie i komfortowo.

Oprócz standardowych pieluchomajtek można także sięgnąć po majtki chłonne zabezpieczające przed przeciekaniem i nieprzyjemnym zapachem. Specjalny krój takich majtek utrzymuje możliwość swobodnego poruszania się oraz dyskrecję. Takie majtki chłonne nosi się prawie tak swobodnie, jak zwykłą bieliznę.

Jak sobie poradzić z nietrzymaniem moczu u dorosłych?

Znaczącą poprawę w początkowym stadium nietrzymania moczu mogą przynieść ćwiczenia i zmiana nawyków życiowych. Przede wszystkim warto zadbać o dietę i zredukować wagę ciała, a następnie ograniczyć kofeinę i spożycie płynów poza domem.

Niezwykle proste ćwiczenie mięśni dna miednicy są skuteczne zarówno w celu zapobiegania, jak i leczenia nietrzymania moczu.

Jeśli środki doraźne nie pomogą należy zgłosić się do lekarza po odpowiednie leki, a także zaopatrzyć się w produkty higieniczne, jak majtki chłonne, podpaski, czy pieluchomajtki.

W niektórych przypadkach nietrzymanie moczu można wyleczyć wyłącznie operacyjnie. Warto jednak podkreślić, że skuteczność takiego zabiegu będzie zapewniona wyłącznie przez kolejnych kilka lat. Później problem nietrzymania moczu może znowu powrócić i to w różnej intensywności.

Czy pampersy dla dorosłych są refundowane?

Pampersy dla dorosłych mogą być refundowane, ale trzeba spełnić następujące warunki. Aby otrzymać refundację należy zwrócić się do lekarza pierwszego kontaktu lub specjalisty, który po ocenie stanu zdrowia przygotowuje wniosek o pieluchomajtki.

Z otrzymanym zleceniem odwiedzamy najbliższy oddział NFZ, gdzie otrzymujemy potwierdzenie wniosku oraz specjalną kartę zaopatrzenia comiesięcznego. Z takim dokumentem możemy dopiero udać się do apteki.

Dofinansowanie, czyli refundacja na pieluchomajtki może wynosić od 70 do 90% wartości zakupu, w zależności od przyczyny nietrzymania moczu lub kału. Miesięcznie przysługuje do 90 sztuk pieluch.

Jakie są rozmiary pampersów dla dorosłych na rzepy?

Rozpiętość rozmiarów i dostępnych wariantów pampersów na rzepy jest spora. Można bowiem kupić pampersy dla dorosłych w rozmiarze S, M, L, XL oraz XXL.

Poradnik

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.