Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Producent OTX Care
Adres


Pojemność 60szt.
Postać Kapsułki
Dostępność

Spis treści:

EsseliVerum Forte 60 kapsułek Opis

Jedną z podstawowych funkcji wątroby – jednego z najważniejszych organów w ciele człowieka jest detoksykacja, czyli oczyszczanie organizmu z toksyn. W wątrobie zachodzi około 500 procesów chemicznych, a nieprawidłowe funkcjonowanie tego narządu nie tylko ułatwia powstawanie w organizmie różnych infekcji (szczególnie wirusowych), problemów skórnych, zaburza przemianę materii, ale również przyczynia się do problemów z ciśnieniem tętniczym, a w konsekwencji – rozwoju chorób serca. 

Ze względu na niewielki stopień unerwienia wątroby, choroby tego narządu (zapalenia, stłuszczenie wątroby, marskość) nie dają zwykle objawów we wczesnych stadiach. W późniejszych okresach występować mogą przedłużające się stany depresyjne, zmęczenie, nudności, wymioty, ciemne zabarwienie moczu, odbarwienie stolca, zmiany skórne czy żółtaczka (żółtawe zabarwienie skóry). 

Największymi „wrogami” wątroby są: nieprawidłowo skomponowana dieta (a w konsekwencji – nadwaga), alkohol oraz wirusy wywołujące zapalenie wątroby (typu A, B, C i E). Alkohol oraz nieprawidłowa, wysokokaloryczna dieta przyczyniają się do odkładania w komórkach wątroby zwiększonej ilości złogów tłuszczu, co w zaawansowanym stadium prowadzi do marskości tego narządu – zwłóknienia i upośledzenia funkcji komórek wątrobowych. Wirusy natomiast, podobnie jak bakterie czy pasożyty, powodują zanik miąższu wątroby i zaburzenia w przepływie krwi przez wątrobę. 

Wątroba ma jednak ogromne zdolności regeneracyjne. Samoregeneracja wątroby następuje nawet w przypadkach, gdy uszkodzona jest ponad połowa tego narządu. Warunkami koniecznymi do szybkiej odbudowy wątroby jest całkowita rezygnacja z alkoholu oraz zastosowanie niskokalorycznej, odpowiednio zbilansowanej diety. Warto również prowadzić aktywny tryb życia – spacery i ćwiczenia fizyczne w połączeniu z niskokaloryczną dietą pozwalają pozbyć się zbędnych kilogramów, a tym samym ułatwić funkcjonowanie wątroby. Regenerację wątroby przyspiesza systematyczne dostarczanie organizmowi odpowiednich substancji, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania hepatocytów (komórek wątroby). Korzystne działanie mają witaminy z grupy B (w tym Cholina), witamina A, C, E, chrom, selen, a także aminokwasy (L-arginina, L-cysteina, L-ornityna), przyspieszające oczyszczanie organizmu z toksyn. 

Kategoria

Zdrowie

Producent

Postać

Brak opini o produkcie

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.