zdjecie zdjecie
Wapteka.pl
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy i odbioru bezpłatnego mini-produktu brakuje Ci 299.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Producenci
Opinie: 2

Adres


Pojemność 30szt.
Postać Tabletki
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Opis produktu

Raphacholin C to preparat ziołowy zawierający wyciągi roślinne i olejek miętowy. Są to łatwe w łykaniu tabletki drażowane. Substancje zawarte w leku pobudzają perystaltykę jelit, zwiększają wydzielanie i przepływ żółci, stosowane są tradycyjnie w niestrawności. Zwiększone wytwarzanie żółci poprawia funkcjonowanie jelit i chroni wątrobę, ponadto pomaga w usuwaniu z organizmu szkodliwych substancji. 

Skład
Wyciąg suchy z korzenia rzodkwi czarnej z węglem leczniczym – 150 mg (1:1), wyciąg gęsty z ziela karczocha – 47 mg, kwas dehydrocholowy – 40 mg, olejek miętowy – 15 mg Substancje pomocnicze: Sacharoza, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian, talk, guma arabska, wapnia wodorofosforan dwuwodny, powidon, celuloza mikrokrystaliczna, substancja barwiąca (tlenek żelaza czarny + dwutlenek tytanu).
Wskazania
Raphacholin C to ziołowy preparat na niestrawność, który znajduje zastosowanie w dolegliwościach trawiennych wynikających z dysfunkcji wątroby, objawiających się jako:
zaparcia
wzdęcia
bóle brzucha
nudności
odbijanie
Lek stosuje się również w przypadku zaburzeń aktywności skurczowej pęcherzyka żółciowego.

Raphacholin w ciąży

Kobiety w ciąży i karmiące mamy, bez konsultacji z lekarzem, nie powinny samodzielnie decydować się na przyjmowanie żadnych leków czy preparatów ziołowych. Raphacholin C nie jest w tym przypadku wyjątkiem. W razie konieczności zażycia leku należy uprzednio skontaktować się z lekarzem.

Raphacholin dla psa

Właściciele czworonogów próbują pomagać swoim pupilom za pomocą leków przeznaczonych dla ludzi. Bez konsultacji z weterynarzem nie powinniśmy jednak podawać psu żadnych leków. Jeśli pies wykazuje objawy niestrawności lub chorej wątroby należy niezwłocznie skontaktować się z weterynarzem, który stwierdzi, czy w tym przypadku Raphacholin można podać psu i ewentualnie jakie dawki należy zastosować.

Działanie
Lek działający żółciopędnie i żółciotwórczo, przez co wpływa ochronnie na miąższ wątroby. Raphacholin C ułatwia trawienie, wpływa aktywizująco na perystaltykę jelit oraz działa stymulująco na oczyszczenie wątroby ze szkodliwych substancji.

Raphacholin a alkohol

Lek nie wykazuje działań niepożądanych związanych z alkoholem.

Raphacholin - herbata

W celu systematycznego wsparcia prawidłowej pracy wątroby zastosowanie znajduje również herbatka ziołowa Raphacholin Fix, która skutecznie reguluje procesy trawienne organizmu. 

Raphacholin - trzustka

Raphacholin Forte jako środek wspomagający procesy trawienne i oczyszczające organizm wspiera działanie całego układu trawiennego, w tym również trzustki.
Dawkowanie

Dorośli – w niestrawności mogą przyjmować za jednym razem od 1 do 3 tabletek, w przypadku innych dolegliwościach trawiennych zaleca się zażywanie leku 3 razy dziennie – 1 do 2 tabletek 30 min. po posiłku. W zaparciach 2 tabletki przyjmowane rano i wieczorem – ½ godziny przed jedzeniem. Dzieci powyżej 10 roku życia po konsultacji z lekarzem, mogą zażywać 1 tabletkę 3 razy w ciągu dnia po posiłku. 

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na jakikolwiek składnik leku. Ciężkie choroby wątroby, niedrożność dróg żółciowych i przewodu pokarmowego, ostre i przewlekłe stany zapalne żołądka i jelit. 

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu

Kategoria

Leki OTC i suplementy

Postać

Stosowanie

Raphacholin C to ziołowy preparat na niestrawność, który znajduje zastosowanie w dolegliwościach trawiennych wynikających z dysfunkcji wątroby, objawiających się jako:• zaparcia• wzdęcia• bóle brzucha• nudności• odbijanieLek stosuje się również w przypadku zaburzeń aktywności skurczowej pęcherzyka żółciowego.Raphacholin w ciążyKobiety w ciąży i karmiące mamy, bez konsultacji z lekarzem, nie powinny samodzielnie decydować się na przyjmowanie żadnych leków czy preparatów ziołowych. Raphacholin C nie jest w tym przypadku wyjątkiem. W razie konieczności zażycia leku należy uprzednio skontaktować się z lekarzem.Raphacholin dla psaWłaściciele czworonogów próbują pomagać swoim pupilom za pomocą leków przeznaczonych dla ludzi. Bez konsultacji z weterynarzem nie powinniśmy jednak podawać psu żadnych leków. Jeśli pies wykazuje objawy niestrawności lub chorej wątroby należy niezwłocznie skontaktować się z weterynarzem, który stwierdzi, czy w tym przypadku Raphacholin można podać psu i ewentualnie jakie dawki należy zastosować.

Działanie

Lek działający żółciopędnie i żółciotwórczo, przez co wpływa ochronnie na miąższ wątroby. Raphacholin C ułatwia trawienie, wpływa aktywizująco na perystaltykę jelit oraz działa stymulująco na oczyszczenie wątroby ze szkodliwych substancji.Raphacholin a alkoholLek nie wykazuje działań niepożądanych związanych z alkoholem.Raphacholin - herbataW celu systematycznego wsparcia prawidłowej pracy wątroby zastosowanie znajduje również herbatka ziołowa Raphacholin Fix, która skutecznie reguluje procesy trawienne organizmu. Raphacholin - trzustkaRaphacholin Forte jako środek wspomagający procesy trawienne i oczyszczające organizm wspiera działanie całego układu trawiennego, w tym również trzustki.

dorota
super

TOmasz
OK

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.