Opis
Raphacholin C to preparat ziołowy zawierający wyciągi roślinne i olejek miętowy. Są to łatwe w łykaniu tabletki drażowane. Substancje zawarte w leku pobudzają perystaltykę jelit, zwiększają wydzielanie i przepływ żółci, stosowane są tradycyjnie w niestrawności. Zwiększone wytwarzanie żółci poprawia funkcjonowanie jelit i chroni wątrobę, ponadto pomaga w usuwaniu z organizmu szkodliwych substancji.
Skład
Wyciąg suchy z korzenia rzodkwi czarnej z węglem leczniczym – 150 mg (1:1), wyciąg gęsty z ziela karczocha – 47 mg, kwas dehydrocholowy – 40 mg, olejek miętowy – 15 mg Substancje pomocnicze: Sacharoza, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian, talk, guma arabska, wapnia wodorofosforan dwuwodny, powidon, celuloza mikrokrystaliczna, substancja barwiąca (tlenek żelaza czarny + dwutlenek tytanu).
Dawkowanie
Dorośli – w niestrawności mogą przyjmować za jednym razem od 1 do 3 tabletek, w przypadku innych dolegliwościach trawiennych zaleca się zażywanie leku 3 razy dziennie – 1 do 2 tabletek 30 min. po posiłku. W zaparciach 2 tabletki przyjmowane rano i wieczorem – ½ godziny przed jedzeniem. Dzieci powyżej 10 roku życia po konsultacji z lekarzem, mogą zażywać 1 tabletkę 3 razy w ciągu dnia po posiłku.
Działanie
Lek działający żółciopędnie i żółciotwórczo, przez co wpływa ochronnie na miąższ wątroby. Raphacholin C ułatwia trawienie, wpływa aktywizująco na perystaltykę jelit oraz działa stymulująco na oczyszczenie wątroby ze szkodliwych substancji.
Raphacholin a alkohol
Lek nie wykazuje działań niepożądanych związanych z alkoholem.
Raphacholin - herbata
W celu systematycznego wsparcia prawidłowej pracy wątroby zastosowanie znajduje również herbatka ziołowa Raphacholin Fix, która skutecznie reguluje procesy trawienne organizmu.
Raphacholin - trzustka
Raphacholin Forte jako środek wspomagający procesy trawienne i oczyszczające organizm wspiera działanie całego układu trawiennego, w tym również trzustki.
Wskazania
Raphacholin C to ziołowy preparat na niestrawność, który znajduje zastosowanie w dolegliwościach trawiennych wynikających z dysfunkcji wątroby, objawiających się jako:
• zaparcia
• wzdęcia
• bóle brzucha
• nudności
• odbijanie
Lek stosuje się również w przypadku zaburzeń aktywności skurczowej pęcherzyka żółciowego.
Raphacholin w ciąży
Kobiety w ciąży i karmiące mamy, bez konsultacji z lekarzem, nie powinny samodzielnie decydować się na przyjmowanie żadnych leków czy preparatów ziołowych. Raphacholin C nie jest w tym przypadku wyjątkiem. W razie konieczności zażycia leku należy uprzednio skontaktować się z lekarzem.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na jakikolwiek składnik leku. Ciężkie choroby wątroby, niedrożność dróg żółciowych i przewodu pokarmowego, ostre i przewlekłe stany zapalne żołądka i jelit.
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką
dołączoną
do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku
wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.