Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Opinie: 16

Producent Polpharma
Adres


Pojemność 60 szt.
Postać Kapsułki
Dostępność

Spis treści:

Debutir 60 kapsułek Opis

Produkt przeznaczony jest dla dorosłych oraz dzieci powyżej 7. roku życia.

Debutir to żywność specjalnego przeznaczenia medycznego w postaci kapsułek, zawierających maślan sodu w mieszaninie acylogliceroli (mono-, di- i triacyloglicerole), powlekanych  membraną alginianu sodu. Dzięki innowacyjnej formule otoczki, maślan sodu dociera do jelita grubego (okrężnicy). 

Jakie elementy wpływają na prawidłową funkcję przewodu pokarmowego?

Na prawidłową pracę jelit wpływają takie elementy jak: perystaltyka jelit, produkcja odpowiedniej ilości śluzu, zachowana ciągłość nabłonka i jego zdolność do szybkiej regeneracji, obecność w jelitach naturalnej flory bakteryjnej, prawidłowe ukrwienie błony śluzowej przewodu pokarmowego oraz sprawnie działający miejscowy układ odpornościowy. 

Co warto wiedzieć o kwasie masłowym?

Kwas masłowy, należy do grupy krótkołańcuchowych kwasów tłuszczowych, które w warunkach fizjologicznych są produkowane w jelicie grubym na drodze fermentacji bakteryjnej włókna pokarmowego (błonnika). Niedostateczna podaż błonnika może wpływać na obniżenie poziomu endogennych krótkołańcuchowych kwasów tłuszczowych. Kwas masłowy stanowi podstawowy materiał energetyczny dla nabłonka jelitowego. Nabłonek o prawidłowej ciągłości chroni przed przedostawaniem się bakterii i toksyn do organizmu z treści jelitowej. 

Debutir 60 kapsułek Skład

Jedna kapsułka preparatu Debutir zawiera 300 mg granulowanego maślanu sodu z całkowicie uwodornionym olejem pochodzenia roślinnego (olejem palmowym) co odpowiada 150 mg maślanu sodu.

Składniki: maślan sodu, całkowicie uwodorniony olej palmowy, otoczka kapsułki: hydroksypropylometyloceluloza, substancja zagęszczająca: alginian sodu, emulgator: mono- i diglicerydy kwasów tłuszczowych, barwnik: dwutlenek tytanu.

Informacja o wartości odżywczej i skład produktu:

Wartość odżywcza w 100 g produktu w  1 kapsułce w 2 kapsułkach
Wartość energetyczna 1782 kJ/434 kcal 7,04 kJ/1,71 kcal 14,08 kJ/3,42 kcal

Tłuszcz

 w tym kwasy tłuszczowe nasycone

36 g

35 g

0,14 g

0,14 g

0,28 g

0,28 g

Węglowodany 

 w tym cukry

13 g

0,2 g

0,05 g

0 g

0,10 g

0 g

Białko 0,3 g 0 g 0 g
Sól 17,9 g 0,07 g 0,14 g

Składniki charakteryzujące produkt

Maślan sodu, 

 w  tym kwas masłowy

37,97 g

30,38 g

150 mg 

120 mg 

300 mg

240 mg

Debutir 60 kapsułek Wskazania

Debutir zaleca się stosować do postępowania dietetycznego w: 

chorobach jelita grubego przebiegających ze zmianami zanikowymi w obrębie błony śluzowej,

zespole jelita nadwrażliwego (IBS), 

zaburzeniach wchłaniania, prowadzących do niedoboru składników odżywczych, utraty masy ciała lub nieprawidłowego wzrastania u dzieci,

zaburzeniach ze strony przewodu pokarmowego o charakterze czynnościowym takich, jak: przewlekłe zaparcia, bóle brzucha, wzdęcia brzucha, dyspepsja, biegunki,

niedoborach pokarmowych (niedostateczna podaż błonnika pokarmowego, dieta ubogoresztkowa),

zaburzeniach flory jelitowej, m.in. po długotrwałej antybiotykoterapii, w przebiegu niektórych chorób przewlekłych (choroby trzustki, wątroby, nerek).

Debutir 60 kapsułek Działanie

Na czym polega innowacja w preparacie Debutir ?

Kwas masłowy jest podstawowym materiałem energetycznym dla nabłonka jelit. 

Zastosowanie nowoczesnej technologii granulacji maślanu sodu, w przeciwieństwie do standardowych form kwasu masłowego, zabezpiecza go przed całkowitym wykorzystaniem w górnym odcinku przewodu pokarmowego i pozwala na dostarczenie kwasu masłowego do jelita cienkiego oraz grubego (okrężnicy). Skład granulatu jest odpowiednio dobrany, aby proces uwalniania maślanu sodu odbywał się na całej długości jelita cienkiego i grubego.

Czy Debutir został poddany badaniom?

Produkt z maślanem sodu został poddany ocenie w dwuośrodkowym randomizowanym badaniu 

z użyciem placebo. Oceniano jakość życia i nasilenie objawów (dyskomfort w jamie brzusznej, zaburzenia wypróżniania) u 66 osób z zespołem jelita drażliwego. W grupie badanej, osoby poza standardowym leczeniem, otrzymywały preparat z maślanem sodu  (2 kapsułki dziennie). Po trzech miesiącach obserwacji, w grupie osób przyjmujących uzupełniająco produkt z maślanem sodu, jakość życia uległa znamiennej poprawie, a częstość i nasilenie badanych objawów zmniejszeniu.

Debutir 60 kapsułek Dawkowanie

Dorośli: doustnie 1 kapsułka dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Zaleca się stosować preparat przez okres co najmniej 3 miesięcy. 

Dzieci powyżej 7. roku życia: doustnie 1 kapsułka dziennie, najlepiej wieczorem. Zaleca się stosować preparat przez okres co najmniej 6 tygodni. 

Kapsułkę należy połknąć w całości (bez rozgryzania i wysypywania zawartości), popijając letnią lub chłodną wodą. Najlepiej przyjmować w trakcie posiłku.

W zależności od indywidualnego zapotrzebowania, lekarz może zalecić inne porcje do spożycia preparatu.

Debutir 60 kapsułek Dodatkowe

Ważna informacja: Produkt należy stosować pod nadzorem lekarza. Jest żywnością niekompletną pod względem odżywczym. Nie jest odpowiedni do stosowania jako jedyne źródło pożywienia. Produkt przeznaczony jest dla dorosłych oraz dzieci powyżej 7. roku życia. Nie powinien być spożywany przez osoby niemające określonej choroby, zaburzeń stanu zdrowia lub schorzeń, których dotyczy zamierzone stosowanie.  

Preparat posiada zapach charakterystyczny dla substancji aktywnej – maślanu sodu. Technologia mikrogranulacji pozwoliła na maksymalne zniwelowanie tego zapachu.

Środki ostrożności i przeciwwskazania: Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego. Nie stosować u dzieci z zaburzeniami połykania lub w przypadkach, gdy połykanie kapsułek sprawia trudność. Przy uczuleniu (nadwrażliwości) na którykolwiek składnik produktu Debutir należy zaprzestać jego stosowania. 

Przechowywanie: Przechowywać w temperaturze poniżej  25°C, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić przed wilgocią. 

Zawartość opakowania: Opakowanie zawiera 60 kapsułek, umieszczonych wraz z ulotką informacyjną w kartoniku. 

Kategoria

Bez recepty

Producent

Postać

Stosowanie

Debutir zaleca się stosować do postępowania dietetycznego w:  • chorobach jelita grubego przebiegających ze zmianami zanikowymi w obrębie błony śluzowej, • zespole jelita nadwrażliwego (IBS),  • zaburzeniach wchłaniania, prowadzących do niedoboru składników odżywczych, utraty masy ciała lub nieprawidłowego wzrastania u dzieci, • zaburzeniach ze strony przewodu pokarmowego o charakterze czynnościowym takich, jak: przewlekłe zaparcia, bóle brzucha, wzdęcia brzucha, dyspepsja, biegunki, • niedoborach pokarmowych (niedostateczna podaż błonnika pokarmowego, dieta ubogoresztkowa), • zaburzeniach flory jelitowej, m.in. po długotrwałej antybiotykoterapii, w przebiegu niektórych chorób przewlekłych (choroby trzustki, wątroby, nerek).

Działanie

Na czym polega innowacja w preparacie Debutir ? Kwas masłowy jest podstawowym materiałem energetycznym dla nabłonka jelit.  Zastosowanie nowoczesnej technologii granulacji maślanu sodu, w przeciwieństwie do standardowych form kwasu masłowego, zabezpiecza go przed całkowitym wykorzystaniem w górnym odcinku przewodu pokarmowego i pozwala na dostarczenie kwasu masłowego do jelita cienkiego oraz grubego (okrężnicy). Skład granulatu jest odpowiednio dobrany, aby proces uwalniania maślanu sodu odbywał się na całej długości jelita cienkiego i grubego. Czy Debutir został poddany badaniom? Produkt z maślanem sodu został poddany ocenie w dwuośrodkowym randomizowanym badaniu  z użyciem placebo. Oceniano jakość życia i nasilenie objawów (dyskomfort w jamie brzusznej, zaburzenia wypróżniania) u 66 osób z zespołem jelita drażliwego. W grupie badanej, osoby poza standardowym leczeniem, otrzymywały preparat z maślanem sodu  (2 kapsułki dziennie). Po trzech miesiącach obserwacji, w grupie osób przyjmujących uzupełniająco produkt z maślanem sodu, jakość życia uległa znamiennej poprawie, a częstość i nasilenie badanych objawów zmniejszeniu.

Kluczowy składnik

kwas masłowy

Rejestracja

żywność specjalnego przeznaczenia medycznego

ula21061
skuteczny

Natalia
Doskonała cena

sachi
ok

Kat
Pozytywna

Anna
Dziala.

Gabriela
Skuteczny, dobra cena.

Ewa Rz.
polecam przy zespole jelita drażliwego

smoga
Skuteczny, wydajny, dobra cena.

Kaziuk123
Pomaga i to jest ważne

Malwina
Jestem pozytywnie zaskoczona skutecznością Debutir, opakowanie wystarcza na bardzo długo.

Violetta
Bardzo szybka wysyłka, produkt również najwyższej jakości. Na pewno z oferty apteki skorzystam jeszcze nie raz.

Sabina
Polecono mi go po długiej kuracji antybiotykiem. Sprawdził się. Warto go zakupić.

Aneta
Świetny działa jak obiecuje producent! Warto się zainteresować tym produktem.

Wiktoria
Pomógł mi walce z notorycznymi zaparciami. Warto się nim zainteresować. Kupiłam go polecenia i również polecam!

Monika
Przy moim zespole nadwrażliwego jelita jest konieczny. Działa jak pisze na opakowaniu. Chętnie się nim zainteresowałam i to była świetna decyzja.

Sylwia
Debutir jest niezastąpiony przy problemach jelitowych. Wyboru dokonałam po przeczytaniu debutir opinie, które to upewniły mnie w podjętej decyzji dotyczącej zakupu. Produkt sprawdza się, reguluje pracę jelit juz po 2 miesiącach zażywania. Dawkowanie, tak jak sugeruje ulotka czyli 1 kapsułka 2x dziennie. Cena korzystna jak za miesięczną kurację.

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.