Amol to produkt leczniczy zawierający wyciąg z sześciu ziół (mentol, goździk, cynamon, cytryna, mięta pieprzowa, lawenda) z powodzeniem stosowany od wielu lat, znany pokoleniom pacjentów. Lek Amol doskonale sprawdza się zarówno w użyciu zewnętrznym, jak i wewnętrznym.
Substancje czynne to: Mentholum (mentol), Citronellae aetheroleum (olejek cytronelowy), Caryophylli floris aetheroleum (olejek goździkowy), Cinnamomi zeylanici corticis aetheroleum (olejek cynamonowy), Limonis aetheroleum (olejek cytrynowy), Menthae piperitae aetheroleum (olejek mięty pieprzowej), Lavandulae aerheroleum (olejek lawendowy).
1 g leku Amol zawiera 17,23 mg Mentholum (mentol), 1 mg Citronellae aetheroleum (olejek cytronelowy), 1 mg Caryophylli floris aetheroleum (olejek goździkowy), 2,4 mg Cinnamomi zeylanici corticis aetheroleum (olejek cynamonowy), 5,7 mg Limonis aetheroleum (olejek cytrynowy), 2,4 mg Menthae piperitae aetheroleum (olejek mięty pieprzowej), 2,4 mg Lavandulae aerheroleum (olejek lawendowy).
Pozostałe składniki: etanol 96% (v/v), woda.
Lek Amol stosowany jest zewnętrznie w celu poprawy złego samopoczucia np. w przebiegu przeziębienia, w bólach głowy, bólach mięśniowych, w celu zmniejszenia dolegliwości po ukąszeniach owadów.
Wewnętrznie w dolegliwościach trawiennych np. wzdęcia i niestrawność.
Kiedy nie stosować leku:
Jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.
W astmie oskrzelowej i innych schorzeniach dróg oddechowych, którym towarzyszy silna nadwrażliwość dróg oddechowych.
U dzieci poniżej 12 lat, ze względu na brak wystarczających badań na temat stosowania leku Amol w tej grupie wiekowej.
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Bardzo rzadko (występują u mniej niż 1 osoby na 10000): podrażnienie żołądka, podrażnienie skóry i błon śluzowych, reakcje nadwrażliwości, kaszel, skurcz oskrzeli.
Częstość nieznana (nie może być określona na podstawie dostępnych danych): oparzenia w miejscu podania.
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Lek Amol zawiera etanol.
Należy chronić oczy przed kontaktem z lekiem. W przypadku dostania się leku Amol do oczu należy obficie przemyć je wodą. W przypadku nie ustąpienia objawów należy zwrócić się do lekarza.
W przypadku wystąpienia trudności w oddychaniu (np. skurcz oskrzeli) należy niezwłocznie wezwać lekarza, a w przypadku wystąpienia zmian skórnych należy zasięgnąć porady lekarza.
Po natarciu roztworem leku Amol należy starannie umyć ręce.
Leku nie należy stosować pod opatrunkiem utrudniającym dostęp powietrza lub w postaci okładów.
Może powodować pieczenie uszkodzonej skóry.
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Przechowywać w temperaturze poniżej 25oC.
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekarz, które pacjent planuje stosować.
Alkohol w tym leku może zmieniać działanie innych leków.
W przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.
Brak danych klinicznych dotyczących stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią. Ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa nie zaleca się stosowania leku Amol w okresie ciąży i karmienia piersią.
Nie stosować u dzieci poniżej 12 lat.
Ze względu na zawartość etanolu lek Amol może wywierać wpływ na ośrodkowy układ nerwowy. Dlatego też, nie zaleca się prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn po zastosowaniu doustnym leku.
Kategoria
Producent
Postać
Stosowanie
Kluczowy składnik
Rejestracja
Aby dodać opinię, proszę się zalogować.