Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Opinie: 4

Producent Takeda Pharma
Adres


Pojemność 250ml
Postać Płyn
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Opis

Amol to produkt leczniczy zawierający wyciąg z sześciu ziół (mentol, goździk, cynamon, cytryna, mięta pieprzowa, lawenda) z powodzeniem stosowany od wielu lat, znany pokoleniom pacjentów. Lek Amol doskonale sprawdza się zarówno w użyciu zewnętrznym, jak i wewnętrznym. 

Skład

Substancje czynne to: Mentholum (mentol), Citronellae aetheroleum (olejek cytronelowy), Caryophylli floris aetheroleum (olejek goździkowy), Cinnamomi zeylanici corticis aetheroleum (olejek cynamonowy), Limonis aetheroleum (olejek cytrynowy), Menthae piperitae aetheroleum (olejek mięty pieprzowej), Lavandulae aerheroleum (olejek lawendowy).

1 g leku Amol zawiera 17,23 mg Mentholum (mentol), 1 mg Citronellae aetheroleum (olejek cytronelowy), 1 mg Caryophylli floris aetheroleum (olejek goździkowy), 2,4 mg Cinnamomi zeylanici corticis aetheroleum (olejek cynamonowy), 5,7 mg Limonis aetheroleum (olejek cytrynowy), 2,4 mg Menthae piperitae aetheroleum (olejek mięty pieprzowej), 2,4 mg  Lavandulae aerheroleum (olejek lawendowy).

Pozostałe składniki: etanol 96% (v/v), woda.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub wg zaleceń lekarza lub farmaceuty.
 
Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: 
 
Zewnętrznie do nacierań w celu poprawy złego samopoczucia (np. w przebiegu przeziębienia, w bólach głowy, bólach mięśniowych): nacierać niewielką ilością leku w formie nierozcieńczonej kilka razy na dobę. 
 
Zewnętrznie w celu zmniejszenia dolegliwości po ukąszeniach owadów: miejsce po ukąszeniu przetrzeć wacikiem nasączonym lekiem w formie rozcieńczonej.
 
Doustnie w dolegliwościach trawiennych: od 10 do 15 kropli leku z płynem lub z cukrem, należy przyjmować doraźnie w przypadku wystąpienia dolegliwości, do 3 razy na dobę.

Wskazania

Lek Amol stosowany jest zewnętrznie w celu poprawy złego samopoczucia np. w przebiegu przeziębienia, w bólach głowy, bólach mięśniowych, w celu zmniejszenia dolegliwości po ukąszeniach owadów.

Wewnętrznie w dolegliwościach trawiennych np. wzdęcia i niestrawność.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku:

Jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku. 
W astmie oskrzelowej i innych schorzeniach dróg oddechowych, którym towarzyszy silna nadwrażliwość dróg oddechowych.
U dzieci poniżej 12 lat, ze względu na brak wystarczających badań na temat stosowania leku Amol w tej grupie wiekowej.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Bardzo rzadko (występują u mniej niż 1 osoby na 10000): podrażnienie żołądka, podrażnienie skóry i błon śluzowych, reakcje nadwrażliwości, kaszel, skurcz oskrzeli.

Częstość nieznana (nie może być określona na podstawie dostępnych danych): oparzenia w miejscu podania.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek Amol zawiera etanol.

Należy chronić oczy przed kontaktem z lekiem. W przypadku dostania się leku Amol do oczu należy obficie przemyć je wodą. W przypadku nie ustąpienia objawów należy zwrócić się do lekarza.
W przypadku wystąpienia trudności w oddychaniu (np. skurcz oskrzeli) należy niezwłocznie wezwać lekarza, a w przypadku wystąpienia zmian skórnych należy zasięgnąć porady lekarza.
Po natarciu roztworem leku Amol należy starannie umyć ręce.
Leku nie należy stosować pod opatrunkiem utrudniającym dostęp powietrza lub w postaci okładów.
Może powodować pieczenie uszkodzonej skóry. 

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Przechowywać w temperaturze poniżej 25oC.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekarz, które pacjent planuje stosować.

Alkohol w tym leku może zmieniać działanie innych leków.

Ciąża i karmienie piersią

W przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.

Brak danych klinicznych dotyczących stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią. Ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa nie zaleca się stosowania leku Amol w okresie ciąży i karmienia piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować u dzieci poniżej 12 lat.

Prowadzenie pojazdów i maszyn

Ze względu na zawartość etanolu lek Amol może wywierać wpływ na ośrodkowy układ nerwowy. Dlatego też, nie zaleca się prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn po zastosowaniu doustnym leku.

Kategoria

Zdrowie

Producent

Postać

Stosowanie

Lek Amol stosowany jest zewnętrznie w celu poprawy złego samopoczucia np. w przebiegu przeziębienia, w bólach głowy, bólach mięśniowych, w celu zmniejszenia dolegliwości po ukąszeniach owadów. Wewnętrznie w dolegliwościach trawiennych np. wzdęcia i niestrawność.

Kluczowy składnik

olejek lawendowy olejek goździkowy olejek miętowy olejek cytronelowy mentol olejek cynamonowy olejek cytrynowy

Rejestracja

lek produkt leczniczy

Andrzej
OK

Andrzej
OK

Zadowolony
Polecam!

Justyna
amol jest w mojej apteczce od zawsze. jak na amol cena opakowania 250 ml jest najlepsza. Ja stosuję amol na zatoki , stosowałam amol w ciąży na ból ucha. amol skład ma bardzo dobry, a dobrze opisana ulotka i opinie skłaniają do zakupu. amol zastosowanie ma szerokie, kiedyś stosowałam nawet na katar - Polecam też amol dla dzieci - ma przyjemny zapach ja wcieram go w skóre przy objawach choroby.

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.