Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Opinie: 4

Producent Takeda Pharma
Adres


Pojemność 250ml
Postać Płyn
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Opis

Amol to płynny wyciąg z sześciu ziół (mentol, goździk, cynamon, cytryna, mięta pieprzowa, lawenda) z powodzeniem stosowany od wielu lat, znany pokoleniom pacjentów. Lek Amol doskonale sprawdza się zarówno w użyciu zewnętrznym, jak i wewnętrznym. 

Wśród wskazań zewnętrznych Amol stosowany jest celem poprawy kondycji i samopoczucia: w przebiegu przeziębienia służy do nacierań, podobnie przy bólach kości, stawów i mięśni oraz głowy. Wykorzystywany także w przypadkach łagodzenia objawów po ukąszeniach owadów. 

Wewnętrznie Amol zalecany jest przy dolegliwościach dyspeptycznych (trawiennych), tj. wzdęcia i niestrawność celem poprawienia perystaltyki i procesów trawiennych.  

Skład

Skład jakościowy i ilościowy substancji czynnych. 1 g leku Amol zawiera substancje czynne:

MENTHOLUM (Mentol)17,23 mg

CITRONELLAE AETHEROLEUM (Olejek cytronelowy) 1,00 mg

CARYOPHYLLI FLORIS AETHEROLEUM (Olejek goździkowy)1,00 mg

CINNAMOMI ZEYLANICI CORTICIS AETHEROLEUM (Olejek cynamonowy)2,40 mg

LIMONIS AETHEROLEUM (Olejek cytrynowy) 5,70 mg

MENTHAE PIPERITAE AETHEROLEUM (Olejek mięty pieprzowej)2,40 mg

LAVANDULAE AETHEROLEUM (Olejek lawendowy)2,40 mg

oraz substancje pomocnicze: etanol 96 vol. % ; (638 mg), woda. 

Wskazania
Amol może być stosowany zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie. Od lat znajduje szerokie zastosowanie np. przy złym samopoczuciu, przy przeziębieniu, w bólach głowy, bólach mięśniowych i w dolegliwościach trawiennych.
 
Działanie
Amol stosowany jest tradycyjnie w następujących wskazaniach:
Zewnętrznie:
- w celu poprawy złego samopoczucia, np. w przebiegu przeziębienia (do nacierań), w bólach głowy, bólach mięśniowych
- w celu zmniejszenia dolegliwości po ukąszeniach owadów
Wewnętrznie:
- w dolegliwościach trawiennych (dyspeptycznych) np. wzdęcia i niestrawność
 
Dawkowanie
Dorośli i młodzież powyżej 12 lat:
Zewnętrznie do nacierań w celu poprawy złego samopoczucia (np. w przebiegu przeziębienia, w bólach głowy, bólach mięśniowych)
Nacierać niewielką ilością produktu w formie nierozcieńczonej kilka razy na dobę.
Zewnętrznie w celu zmniejszenia dolegliwości po ukąszeniach owadów Miejsce po ukąszeniu przetrzeć wacikiem nasączonym produktem w formie nierozcieńczonej.
Doustnie w dolegliwościach trawiennych (dyspeptycznych) Od 10 do 15 kropli produktu z płynem lub z cukrem, należy przyjmować doraźnie w przypadku wystąpienia dolegliwości, do 3 razy na dobę.
Przeciwwskazania

Produkt Amol zawiera 67% v/v etanolu. Przy zastosowaniu zalecanego dawkowania po każdym przyjęciu doustnym leku w ilości 10-15 kropli do organizmu zostanie wprowadzone do 0,46 g etanolu, co jest równoważne 7,24–10,86 ml piwa (5% v/v) i 3,02–4,53 ml wina (12% v/v). Może to mieć znaczenie w przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią, dzieci, osób z grupy wysokiego ryzyka, takich jak pacjenci z chorobą wątroby lub z padaczką. Szkodliwe dla osób z chorobą alkoholową.

Należy chronić oczy przed kontaktem z produktem. W przypadku dostania się produktu Amol do oczu należy obficie przemyć je wodą. W przypadku nie ustąpienia objawów zastosować leczenie miejscowe.

W przypadku wystąpienia trudności w oddychaniu (np. skurcz oskrzeli) lub zmian skórnych należy zastosować leczenie objawowe.

Po natarciu roztworem produktu Amol należy starannie umyć ręce. Produktu nie należy stosować pod opatrunkiem okluzyjnym lub w postaci okładów.

Dodatkowe

Amol w ciąży: Brak danych klinicznych dotyczących stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią dlatego nie zaleca się stosowania leku Amol w okresie ciąży i karmienia piersią.

Kategoria

Zdrowie

Producent

Postać

Stosowanie

Amol może być stosowany zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie. Od lat znajduje szerokie zastosowanie np. przy złym samopoczuciu, przy przeziębieniu, w bólach głowy, bólach mięśniowych i w dolegliwościach trawiennych.  

Działanie

Amol stosowany jest tradycyjnie w następujących wskazaniach: Zewnętrznie: - w celu poprawy złego samopoczucia, np. w przebiegu przeziębienia (do nacierań), w bólach głowy, bólach mięśniowych - w celu zmniejszenia dolegliwości po ukąszeniach owadów Wewnętrznie: - w dolegliwościach trawiennych (dyspeptycznych) np. wzdęcia i niestrawność  

Kluczowy składnik

mentol olejek cynamonowy olejek cytrynowy olejek lawendowy olejek goździkowy olejek miętowy olejek cytronelowy

Rejestracja

lek

Andrzej
OK

Andrzej
OK

Zadowolony
Polecam!

Justyna
amol jest w mojej apteczce od zawsze. jak na amol cena opakowania 250 ml jest najlepsza. Ja stosuję amol na zatoki , stosowałam amol w ciąży na ból ucha. amol skład ma bardzo dobry, a dobrze opisana ulotka i opinie skłaniają do zakupu. amol zastosowanie ma szerokie, kiedyś stosowałam nawet na katar - Polecam też amol dla dzieci - ma przyjemny zapach ja wcieram go w skóre przy objawach choroby.

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.