Smecta proszek o smaku pomarańczowo waniliowym 30 saszetek

Producent Ipsen
Pojemność 30szt.
Postać leku Proszek
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Wariant
produktu
Dostępna ilość
100% Complete

Skład

Substancja czynna: 1 saszetka zawiera 3 g smektynu dioktanościennego.

Wskazania

Ostra i przewlekła biegunka, szczególnie u dzieci Leczenie objawowe bólów w chorobach przewodu pokarmowego.
 

Działanie

Ze względu na strukturę warstwową i dużą lepkość plastyczną preparat posiada silne właściwości powlekające w stosunku do błony śluzowej żołądkowo-jelitowej. Poprzez wzajemne oddziaływanie z obecnymi w śluzie glikoproteinami preparat zwiększa wytrzymałość żelu śluzówkowego na działanie czynników agresywnych. W wyniku działania na śluzówkową barierę żołądkowo-jelitową i dzięki zdolności wiążącej ochrania błonę śluzową przewodu pokarmowego.

Dawkowanie

Dorośli. Doustnie zazwyczaj 3 saszetki dziennie w 2-3 dawkach, zmieszane z 1/2 szklanki wody; w ostrej biegunce na początku leczenia można podwoić dawki. Dzieci doustnie w 2-3 dawkach (po zmieszaniu z 50 ml wody, rosołu, kompotu, itp.): do 12 m.ż. 1 saszetka dziennie; 1-2 r.ż. 1-2 saszetki dziennie, powyżej 2 r.ż. 2-3 saszetki dziennie. W zapaleniu przełyku lek podaje się doustnie po posiłkach, w innych wskazaniach między posiłkami. W przypadku odwodnienia należy uzupełnić niedobór płynów.

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Opinie o Smecta proszek o smaku pomarańczowo waniliowym 30 saszetek

Tomasz

Ostatnio złapała mnie biegunka, a w domu mieliśmy tylko smecte dla dzieciaków. Pomogła. Polecam.

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Produkty podobne

Klienci, którzy kupili Smecta proszek o smaku pomarańczowo waniliowym 30 saszetek kupili także:

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.