Cirrus 6 tabletek o przedłużonym uwalnianiu USTAWA!

cena
10,44 zł
Producent UCB S.A. PHARMA SECTOR
Pojemność 6 szt.
Postać leku Tabletki

Dostępna ilość
Brak produktu

Skład

1 tabletka: dichlorowodorek cetirizyny 5 mg, chlorowodorek pseudoefedryny 120 mg.

Wskazania

Sezonowy i całoroczny alergiczny nieżyt nosa, ogjawiający się przekrwieniem błony śluzowej nosa, kichaniem, wodnistą wydzieliną z nosa, świądem nosa i spojówek.

Działanie

Preparat zawiera chlorowodorek cetirizyny, która stanowi wybiórczego antagonistę receptora histaminowego H1. Zatrzymuje zależne od histaminy początkowe stadium odpowiedzi alergicznej, ogranicza proces migrowania komórek reakcji zapalnej i powoduje zmniejszenie uwalniania mediatorów (mających związek z końcowym stadium reakcji uczuleniowej). Wykazuje właściwości łagodzące objawy reakcji zapalnej w przypadku uczulenia. Pseudoefedryna wpływa na zmniejszenie przekrwienia błony śluzowej nosa.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 1 tabletkę 2 razy dziennie (rano i wieczorem podczas lub między posiłkami). Tabletek nie należy rozgryzać. Podczas leczenia nie należy pić alkoholu.

Przeciwwskazania

- uczulenie na składniki preparatu

- nadciśnienie 

- choroby serca

- zaburzenia mikcji

- zwiększone ciśnienie śródgałkowe

- stosowanie leków przeciwdepresyjnych z grupy inhibitorów monoaminooksydazy (MAO)

- ciąża

- karmienie piersią

- dzieci poniżej 12 lat

 

Dodatkowe

Jednorazowo, maksymalnie można zamówić 2 opakowania!!!

Cirrus 6 tabletek o przedłużonym uwalnianiu USTAWA!

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone